Az Oracle Magyarországon is bemutatja az Oracle SOA Suite 10g 3.-at

Új SOA Suite
Az Oracle Fusion köztesszoftvercsalád részeként megjelenő Oracle SOA Suite 10g 3. változata számos tekintetben jelent előrelépést a szolgáltatásorientált architektúra egyszerűbb bevezetése terén. Ilyen például a néhány kattintással végrehajtható telepítés, a továbbfejlesztett Enterprise Service Bus (ESB) vállalati szolgáltatáscsatorna, a fejlettebb humán workflow-funkciók, a webszolgáltatások hatékonyabb biztonsági és együttműködési funkciói, valamint szélesebb körű SOA-irányítási lehetőségek, mint például a továbbfejlesztett szolgáltatástár és felügyeleti modul a webszolgáltatásokhoz. A nagy teljesítményű és többprotokollos ESB szolgáltatáscsatornával jelentősen csökkenthető a szolgáltatásorientált architektúrán belül működő heterogén szolgáltatások és alkalmazások programozási igénye.
A megoldáscsomagnak a szolgáltatások összehangolt működéséért felelős összetevője, az Oracle BPEL Process Manager továbbfejlesztett humán workflow-funkciókkal rendelkezik, amelyek az összetett feladattovábbítás és probléma-továbbutalás kezeléséhez egyszerűsített munkafolyamat-tervezőt és új algoritmusokat biztosítanak. Az Oracle BPEL Process Manager része még egy új tesztelési keretrendszer, amely teljesen automatikus folyamattesztelést kínál, és szimulálja a szolgáltatásokat a SOA-alkalmazások felé. Újdonság még az a döntéshozatali szolgáltatás, amellyel a fejlesztők a BPEL-tervezőből könnyen integrálhatják az Oracle, az ILog és egyéb szabályfeldolgozók üzleti szabálykészleteit.
A szolgáltatások hatékonyabb újrahasznosítása és jobb minősége a SOA-irányítási megoldással
Az IT-irányítás minden SOA-bevezetés kulcsfontosságú része. Az Oracle Fusion SOA Suite és Web Services Manager megoldások az Oracle szabály alapú IT-irányítási módszertanával együttesen lehetővé teszik, hogy az ügyfelek tetszés szerint határozzanak meg és vezessenek be informatikai irányítási szabályzatokat és eljárásokat. Emellett az Oracle Fusion köztesszoftverekkel az ügyfelek könnyedén hozzáférhetnek a megfelelő, újrahasznosítható szolgáltatásokhoz, felgyorsíthatják az összetett alkalmazások összeállítását, és megfelelhetnek a gyorsan változó üzleti követelményeknek.
Az Oracle Fusion SOA Suite egységes, integrált, böngészős konzolon, egyszerre több, elosztott szabályérvényesítési ponton keresztül kínálja a szabályok adminisztrálását mind Oracle, mint nem Oracle eredetű köztesszoftverekben és heterogén vállalati alkalmazásokban.
A SOA Suite főbb előnyei:
- A szolgáltatásokat egy központi szolgáltatástárban definiálja és kategorizálja, majd gondoskodik közzétételükről és verziókövetésükről, miközben a fejlesztőket, illetve az érintett alkalmazásokat értesíti a szolgáltatások változásairól.
- A vállalaton belül biztonságosan megtekinthetők a meglévő szolgáltatások, és új szolgáltatások konfigurálhatók.
- Központilag felügyelhetők a biztonsági szabályzatok és a szerződéses szolgáltatási szintek, mint például a hitelesítési, jogosultságkezelési és titkosítási szabályok.
- Központilag kezelhetők a szerződéses szolgáltatási szintek, amelyekkel biztosítható a kívánt teljesítmény, garantált válaszidő, magas rendelkezésre állás és automatikus tartalékaktiválás a szolgáltatásokhoz.
- Az előre definiált funkciókkal betarthatók az üzleti folyamatok auditálására és a kanonikus adatmodellekre vonatkozó gyakori irányítási követelmények.
- A metaadattár-szolgáltatások rögzítik és nyomon követik a támogatási és ügyfélszolgálati kapcsolati eseményeket, illetve a webszolgáltatásokhoz, a szolgáltatások összehangolásához és a szabályok érvényesítéséhez tárolják a megfelelő SOA-komponenseket és metaadatokat.
A fentiek mellett az Oracle jól bevált SOA-tervezési és megvalósítási módszertanával elősegíti, hogy a szervezetek megértsék a szolgáltatásorientált architektúra használatát szükségessé tévő üzleti tényezőket, a SOA tervezésének, megvalósításának és felügyeletének legjobban bevált gyakorlati módszereit, valamint egy olyan szabványosított folyamat fontosságát, amellyel mérhetők a SOA használatából eredő előnyök és a befektetés megtérülése, és így a vállalat informatikai szervezete jobban képes igazodni az üzleti vezetők elvárásaihoz.
Kapcsolódó cikkek
- Áprilisban ismét HOUG konferencia
- RIS: az első JD Edwards outsourcing szolgáltató Magyarországon
- FlexFrame for Oracle: még stabilabb alap a szolgáltatásorientált architektúra kiépítéséhez
- Füzes Péter az Oracle közép-kelet európai üzletfejlesztési igazgatója
- Grid-index: Magyarország gyengébb a közepesnél
- Oracle: Grid Computing és SOA a zászlón
- HOUG: tizedszer gyűltek össze a magyarországi Oracle felhasználók
- Nexon bérszámfejtés Oracle platformon
- Az Oracle jelentősen növelte piaci részesedését a kkv-k piacán
- Megoldás a termékadatok távoli szinkronizálására
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Innováció és élmény a pénzügyek világában – a K&H digitális megoldásai
Az Innováció és Kreativitás Világnapján érdemes elgondolkodni azon, hogyan alakítják át a legújabb technológiai fejlesztések a hazai pénzügyi szektort. A K&H Bank digitális újításai nemcsak rangos szakmai díjakat hoznak, hanem valódi, mindennapi segítséget is nyújtanak az ügyfeleknek – legyen szó online vásárlásról, koncertélményről vagy pénzügyi tudatosság fejlesztéséről.
Modern tanulási környezet a jövő pedagógusainak
Megújult a Széchenyi István Egyetem győri campusán található Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Kar 253-as tanterme, amely mostantól korszerű STEAM-tanteremként szolgálja az oktatást.
ABB: Erős kezdés 2025-ben és folyamatos növekedési kilátások
Morten wierod vezérigazgató: „Az ABB erőteljesen indította a 2025-ös évet. Eredményeink szinte minden soron javulást mutatnak, pénzáramlásunk stabil, és megerősítjük korábban megfogalmazott kilátásainkat az évre vonatkozóan. Ugyanakkor nem hunyhatunk szemet a növekvő geopolitikai és gazdasági bizonytalanságok felett. Bízunk benne, hogy a portfóliónk aktív menedzselésével és a Robotika üzletág tőzsdére vitelével tovább tudunk értéket teremteni.”
Hogyan csökkentheti az adatközpontok energiafogyasztását egy magyar megoldás?
A digitális gazdaság alapját jelentő adatközpontok számára kínál energiahatékony megoldást a HeatVentors, az InnoEnergy portfóliójába tartozó magyar scale-up. Az általuk fejlesztett, saját szabadalmon alapuló intelligens hőakkumulátor alternatívát nyújt az adatközpontok növekvő energiaigényének kielégítésére. A rendszer -30 és +120 Celsius-fok között képes hosszú távon energiát tárolni, így akár évi 25%-ot meghaladó energiamegtakarítást is lehetővé tesz.