Elkészült a végleges Vista, tavasszal jön a magyar változat

Kiss Ádám Zoltán, 2006. november 9. 21:56
Nem kevesebb, mint ötéves fejlesztőmunka után a Microsoft bejelentette, hogy elkészült a legutolsó, immáron végleges Windows Vistával, ezzel lezárult a fejlesztési szakasz, megkezdték a szállítást a gyártóknak.
A Microsoft részéről Jim Allchin jelentette be a cég számára igen fontos hírt, és egyben elmondta, hogy az operációs rendszer sziklaszilárd, és készen áll a szállításra. A mára elkészült végleges verziót öt nyelven adják ki, január 30-án megjelenik a boltokban többek között a francia, a spanyol, a japán változat is, és természetesen az angol kiadás. A nyelvi változatok érdekessége, hogy a Microsoft a többi nyelven csak kora tavasszal teszi elérhetővé operációs rendszerét, valamint, hogy a fejlesztők szerint az első körben kiadott változatok közül az angol készült el legutoljára. A vállalat november 30-ra hívott össze egy nagy nemzetközi sajtótájékoztatót, ahol a végleges Vista bemutatása mellett bizonyára pontos ütemtervet is közölnek a többi, köztük a magyar változat megjelenéséről.
Kulcsszavak: Windows Vista Microsoft

IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Innováció és két kerék: A BIKE24 és az SAP közös története

A kerékpározás szerelmesei között gyakran hangzik el a mondás: „Ha igazán szereted a bringádat, építsd meg magadnak – vagy szereld fel a legjobb alkatrészekkel.” A lelkes rajongók nemcsak a vázra és a szettre figyelnek, hanem a legújabb technológiákkal, például kerékpár-computerekkel vagy digitális lengéscsillapító pumpákkal is felszerelik járműveiket. Ezt a szenvedélyt szolgálja ki a német BIKE24 online kereskedő, amely mindent kínál, ami a kerékpározáshoz kapcsolódik – gyorsan, pontosan és innovatívan, több mint 77 ezer cikkelemmel. A zavartalan működést és a skálázhatóságot az SAP S/4HANA Public Cloud rendszere biztosítja.

2025. június 13. 11:36

Közeleg a Windows 10 támogatásának vége – mit lépjenek a vállalatok?

A Windows 10 hivatalos támogatása 2025. október 14-én megszűnik, ami komoly döntési helyzet elé állítja a cégek vezetőit. Ez a kérdés messze túlmutat a technikai szempontokon: az átállás jelentős befektetést igényelhet, komoly terhet róhat az IT-részlegekre, és hosszú távon hatással lehet az informatikai biztonságra, működési hatékonyságra és az IT-stratégiára is. A Kingston szakértői segítenek átlátni a lehetőségeket – azok előnyeivel és hátrányaival együtt –, hogy a cégek megalapozott, előrelátó döntést hozhassanak.

2025. június 11. 18:26

Így harcol a Z generáció az online csalások ellen

Online szabadulószoba, hitelességellenőrző alkalmazás és játékos oktatás – így védenék meg a Z generációs fiatalok társaikat az internetes csalásoktól.

2025. június 11. 11:39

Digitális munkatársak a fenntarthatóság szolgálatában

A Schneider Electric új, többéves programot indított, amely alapjaiban változtathatja meg az energiamenedzsment és a fenntarthatóság területét. A kezdeményezés középpontjában az ügynöki mesterséges intelligencia (Agentic AI) áll, amely lehetővé teszi digitális munkatársak létrehozását. Ezek a rendszerek automatizálnak számos időigényes feladatot, így az ügyfelek a stratégiai döntésekre és az innovációra összpontosíthatnak.

2025. június 11. 09:56

HONOR Pad X9a: Elegancia és teljesítmény egyetlen eszközben

A HONOR, a világszerte ismert technológiai márka, bemutatja legújabb táblagépét, a HONOR Pad X9a-t. Az innovatív termékcsalád legfrissebb tagja lenyűgöző 11,5 hüvelykes, 2,5K felbontású HONOR FullView kijelzővel érkezik, amely 120 Hz-es képfrissítést kínál. Az eszköz elegáns, vékony fémházba csomagolt bőséges memóriakapacitása garantálja a kiemelkedő teljesítményt, így páratlan felhasználói élményt nyújt.

2025. június 10. 19:54

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Új szakértő irányítja a Yettel digitális fejlesztéseit

2025. június 12. 16:42

Diákötletek, amelyek jobbá tehetik a világot

2025. június 7. 13:55

Ők formálják a jövőt – díjazták a legtehetségesebb középiskolás innovátorokat

2025. június 1. 14:25

AI Summit Budapest 2025: Nobel-díjas kutató nyitja meg a konferenciát

2025. május 27. 16:35