S&P: nem változik a DT - és így a Magyar Telekom - besorolása és kilátása
A S&P hétfői londoni közleménye szerint mindazonáltal nem változik a DT negatív kilátással nyilvántartott "A mínusz" szintű hosszú futamú, és "A-2"-es rövid távú adósi besorolása. A hitelminősítő szerint jóllehet a német távközlési vállalat új EBITDA-előrejelzése keményebb működési környezetre utal, a kumulatív szabadkészpénz-likviditás - amely tavaly 5,5 milliárd euró volt - valószínűleg jórészt változatlan marad.
A Standard & Poor's - alig burkolt leminősítési figyelmeztetésként - hozzátette azonban, hogy ha a Deutsche Telekom meg akarja őrizni az elsőrendű "A" kategóriás adóskockázati besorolásnak megfelelő pénzügyi kockázati profilját, fontos, hogy stabil működési teljesítményt, működési rugalmasságot és szabadkészpénz-képzési kapacitást mutasson.
Az S&P tavaly szeptemberben rontotta az addigi stabilról leminősítést valószínűsítő negatívra a Deutsche Telekom és magyarországi stratégiai érdekeltsége, a Magyar Telekom cégadósi besorolásának kilátását, a német cég vártnál nagyobb amerikai mobiltelefon-piaci beruházásaira, valamint a visszavett tavalyi és 2007-es előrejelzésekre hivatkozva.
A S&P, amely hagyományosan együtt mozgatja a két cég adósosztályzatait és azok kilátásait, akkori londoni közleménye szerint megerősítette a DT és az Magyar Telekom egyaránt elsőrendű "A mínusz" hosszú távú kockázati besorolását, de megjegyezte, hogy ez az onnan számított 12-18 hónapban egy fokkal romolhat, ha a német anyacég nem tudja mérsékelni a befektetések pénzügyi hatását.
A Magyar Telekom kilátásának negatívra rontásáról külön kiadott szeptemberi londoni elemzésben az S&P azt írta, hogy az a magyar cég többségi tulajdonosának, vagyis a Deutsche Telekomnak a kilátásrontásával volt összefüggésben. A DT 59,2 százalékos tulajdonosa a magyar távközlési szolgáltatónak, ami erőteljesen összekapcsolja a két cég besorolását, állt a jelentésben.
A Standard & Poor's akkori londoni elemzésben is megerősítette azt a már többször kifejtett álláspontját, hogy a Magyar Telekom mindenkori besorolásában továbbra is tényező lesz a DT-tulajdonlás, és a magyar cég adósosztályzata a német anyavállalatéval összhangban fog mozogni mindaddig, amíg a Magyar Telekom a Deutsche Telekom működési és pénzügyi támogatásban részesülő, stratégiai fontosságú befektetésének számít.
A Magyar Telekom "A mínusz" besorolása a Standard & Poor's listáján egy fokkal meghaladja a szuverén magyar devizaadósságra a tavaly júniusi leminősítés óta érvényben tartott - december óta stabil kilátású -, már csak közepes befektetői "BBB plusz"-t.
Kapcsolódó cikkek
- A Deutsche Telekom 1,4 milliárd eurót adna a holland Orange-ért
- Negyedik hetében a sztrájk a Deutsche Telekomnál
- Nincs elmozdulás a Deutsche Telekomnál
- A Magyar Telekom egyszerűsíti a T-Systems üzletág szervezeti felépítését
- A ver.di elutasította Deutsche Telekom vezetésének újabb ajánlatát is
- A Magyar Telekom refinanszírozza 34 milliárd forintnyi hitelét
- Magyar Telekom: további integráció
- Az oroszok keresik a beszállás lehetőségét a Deutsche Telekomba
- Már politikusok is követelik a Deutsche Telekom-konfliktus megoldását
- Magyar Telekom: opciólehívások saját részvény állományból
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az AI forradalma és a hardverek új szerepe
A mesterséges intelligencia forradalma jelentős átalakulásokat hozott az informatikai fejlesztések világában. Míg korábban a szoftverfejlesztés állt az innováció középpontjában, az AI térnyerésével egyre inkább a hardverek kerülnek előtérbe mint kulcsfontosságú erőforrások.
Ismét az FT 1000 ranglistán a magyar ServerElite
A ServerElite immár második alkalommal került fel a Financial Times és a Statista által évente összeállított FT 1000 listára, amely Európa leggyorsabban növekvő vállalkozásait rangsorolja. A budapesti székhelyű cég új és használt szerverek forgalmazására, valamint testreszabott IT-megoldásokra szakosodott – és a lista elismeri azokat a vállalatokat, amelyek organikus növekedéssel, külső tőkeinjekció nélkül értek el kiemelkedő árbevétel-bővülést több éven keresztül.
21 év hűség, 1300 autó, egy közös jövő – Az UFleet sztorija
A rendszerváltás után alapított hazai cégek most élik aranykorukat – sok vállalkozás életében aktuálissá vált a generációváltás kérdése. Az alapítók lassan átadják a stafétabotot, és keresik azokat az utódokat, akik képesek továbbvinni azt az értékrendet és tudást, amit évtizedek alatt felépítettek. Ez a váltás azonban jóval többről szól, mint egyszerű vezetőcsere: tudatos, hosszú távú folyamat, amelyben kulcsszerepet játszik a bizalom, a mentorálás és a türelem.
EY-Parthenon: Új márka, egykapus ügyfélélmény
Az EY globálisan egységesíti tranzakciós tanácsadási üzletágát és a vállalati stratégiával foglalkozó EY-Parthenon csapatát, közös márkanév alatt működtetve tovább ezeket a területeket. Ez a lépés az ügyféligényekre reagálva erősíti meg a két terület közötti szinergiákat, és biztosít egységes, integrált tanácsadási élményt. Az új működési modell lehetővé teszi, hogy a vállalatok még komplexebb és összehangoltabb támogatást kapjanak növekedési, fejlesztési vagy stratégiai döntéseikhez. A márka mögött 25 000 szakember dolgozik, 150 országban.
Mi jön a fal után? – Automotive Summit 2025
Ezzel a provokatív kérdéssel indul 2025. május 21-én az Automotive Summit a MOL Campuson. A konferencia az autóipar jövőjét helyezi fókuszba, különös tekintettel arra, milyen szerepet tölthet be Magyarország a globális átalakulásban. A szakértők számos nézőpontból vizsgálják meg az iparág kihívásait és lehetőségeit – a mesterséges intelligencia autóértékesítésben betöltött szerepétől kezdve, az új autógyárak gazdasági hatásán át, egészen a CO₂-kibocsátás jövőjéig.