Mesterkurzusok: a Sun idén is folytatja az ingyenes szakemberképzést
Az első képzéseken az előzetes elképzeléseknek megfelelően 12-12 fő vett részt. A szakemberek mindegyike sikeresen elvégezte a nyolchetes tanfolyamot és azonnal munkába is állt. Többek között az Actiwise Consulting Kft., a NETvisor Kft., a Lufthansa Systems Hungária Kft., valamint a GIRO Zrt. biztosít számukra munkalehetőséget, a Sun ajánlása alapján.
„Az olyan kis- és közepes vállalatok számára, mint a GIRO Zrt., folyamatos kihívást jelent a belső szakmai utánpótlásuk biztosítása, ami elsősorban nem anyagi, hanem inkább szakmai kérdés. Bonyolítja a helyzetet az IT iparágban általában, hogy a megszerzett tudás igen gyorsan elavul, más megközelítésben a tudás szinten tartásának nehézsége. Nem jelent garantált megoldást a normál munkaerőpiac, hiszen a munkaerő szakmai minőségének megítéléséhez csupán interjúk és az önéletrajzok állnak rendelkezésre. A belső képzések eredménye is kétséges, hiszen időközben kiderülhet a munkával kapcsolatos alkalmatlanság, illetve az, hogy a kiképzett munkaerő lehetőséget kap a minőségi váltáshoz más cégeknél. Ebbe a helyzetbe illeszkedik be mértani pontossággal a Mesterkurzus program, hiszen egyik oldalról, csökkenti a kiválasztás kockázatát, másrészt garantált, naprakész tudást ad és ráadásul, figyelembe véve a GIRO Zrt. és a Sun közötti szoros szakmai kapcsolatot, szinte azonnal, élesben be tud kapcsolódni a munkába a kurzuson képzett szakember. A GIRO Zrt. mind a fejlesztői, mind a rendszergazdai programban érintett volt és az eddigi tapasztalatok igen kedvezőek.” – nyilatkozta Giesz István, a GIRO Zrt. vezérigazgató-helyettese.
„A Java EE képzés során a Java programozási nyelv mélyebb megismerésén túl, olyan, az üzleti életben is jól hasznosítható gyakorlati tudásra is szert lehetett tenni, mint a tervezési minták, Java fejlesztői környezet, valamint a szoftverfejlesztési módszertanok megismerése. Ezen, a vállalatok által megkövetelt, gyakorlati tudás birtokában jelentősen egyszerűbbé válhat a munkaerőpiacon történő sikeres elhelyezkedés. A kurzus végén a Sun a munkahely kiválasztásánál a leendő munkáltató és a mi szempontjainkat is messzemenően figyelembe vette” – mondta el a kurzust sikeresen elvégző Szalai Róbert, aki jelenleg a NETvisor Kft.-nél dolgozik.
A Sun a pozitív piaci fogadtatásra, az ügyfeleitől, partnereitől, valamint a képzésen részt vett szakemberektől beérkező pozitív visszajelzésekre és tapasztalatokra építve, a tavalyihoz hasonló üzleti feltételekkel az idei évben is meghirdeti mesterkurzusait „Java Mesterkurzus 2”, valamint „Solaris Mesterkurzus 2” néven. Az ingyenes tanfolyamokon az idei évben is 12-12 fő vehet részt. A jelentkezések és tudásfelmérések már folynak, az újabb Solaris üzemeltetők és Java fejlesztők munkába állása május végére várható. Mindkét témában mind a munkát kereső szakemberek, mind az őket foglalkoztatni szándékozó munkaadók oldaláról nagy az érdeklődés.
Kapcsolódó cikkek
- Sun díjak a hazai partnervállalatoknak
- Kiemelkedően jó Grepton eredmények a Microsoft támogatási pályázatán
- Következő generációs CRM a felsőoktatásnak
- GTS-Datanet pályázat a jövőről, diákoknak
- Sun: Környezettudatos-e a hazai informatika?
- SharePoint portál az ELTE-n
- A NetAcademiával képezteti leendő tanácsadóit a Microsoft
- ECDL a szakképzésben - kölcsönös átjárhatóság
- Elektronikus tananyag-piactér és a digitális könyváruház indul
- Webfejlesztői verseny Microsoft platformon
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Kezdődik az év végi roham a mérlegképes könyvelők számára
A Kulcs-Soft által működtetett Kulcs-Akadémia három éve biztosítja a kreditpontos képzés lehetőségét, a digitalizáció jegyében online és személyes formában is.
A világ öt legjobb márkája között a Samsung
A Samsungot az ötödik egymást követő évben választotta a világ legjobb öt márkája közé az Interbrand. A nemzetközileg is elismert márkatanácsadó vállalat évente közzéteszi a legjobb nemzetközi márkákat tartalmazó Best Global Brands listáját. Az idei listából kiderült, a vállalat márkaértéke elérte a 100,8 milliárd dollárt, amely 10%-os növekedést jelent az előző évhez képest.
Közösen telepít e-kamion töltőállomásokat a Siemens és az OMV
Az e-buszok és e-haszongépjárművek száma évek óta dinamikusan nő, a személyautó-állomány mellett a fuvarozásban, illetve az áruszállításban is egyre inkább teret nyer az elektrifikáció. A busz- és logisztikai flották üzemeltetői ezért egyre inkább keresik megfelelő töltési megoldásokat.
Küzdelem a csalások ellen: ma már nem elég, ha automatikusan ellenőrizzük az összes tranzakciót
A hagyományos tranzakciómonitorozáson túl egyre nagyobb szerepet kap a hatékonyabb, kockázatelemzés a pénzügyi bűncselekmények elleni harcban. Már nem elég automatikusan ellenőrizni a tranzakciókat és kiszűrni a gyanúsakat; szükség van az ügyfél várható és tényleges tevékenységének vizsgálatára, amelyhez a siker érdekében különböző kockázati mutatók kombinációját kell alkalmazni.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.