Áprilisban ismét HOUG konferencia
A tagok számára nyújtott tartalom egyik kiemelkedő eseménye a többnapos éves konferencia, amelynek idén a siófoki Azúr Hotel ad otthont. A rendezvény nyitónapján elsőként dr. Dobák Miklós, a BKÁE tanszékvezető egyetemi tanára beszél az akvizíciók hatásairól és az informatikai rendszerek szerepéről a "Határok nélküli szervezetek" paradigmaváltások a menedzsmentben” című plenáris előadásában. Ehhez kapcsolódóan Füzes Péter, az Oracle Hungary ügyvezető igazgatója beszél a céges akvizícióknak az informatikai piacra és az Oracle szervezetére gyakorolt hatásairól. Ezt követően Major Gábor, az alkalmazás üzletág vezetője számol be a vállalati alkalmazások piacának trendjeiről. Az Oracle globális szervezetének képviseletében Andrew Sutherland, a cég technológiákért felelős vezérigazgató-helyettese a szolgáltatás-orientált alkalmazások (SOA) szerepét mutatja be a modern informatikai rendszerekben.
A plenáris előadásokat követően a három nap során párhuzamosan zajló szekció-előadásokon többet között az adatbázis-kezelésről, az alkalmazásfejlesztésről, az Oracle alkalmazásokról, a biztonsági megoldásokról, az üzleti intelligencia rendszerekről és az adattárházakról hallhatnak újdonságokat és tapasztalatokat a résztvevők. Az Oracle előadói mellett idén is több mint 30 ügyfél- és partnerelőadásra kerül sor, amelyeket a gyakorlati jellegű workshopok egészítenek ki.
A konferencia részletes programja
Kapcsolódó cikkek
- Tizenegyedszer gyűltek össze a magyarországi Oracle-felhasználók
- RIS: az első JD Edwards outsourcing szolgáltató Magyarországon
- FlexFrame for Oracle: még stabilabb alap a szolgáltatásorientált architektúra kiépítéséhez
- Az Oracle Magyarországon is bemutatja az Oracle SOA Suite 10g 3.-at
- SOA Fórum - Szolgáltatás-orientált architektúrák vállalati környezetben
- Füzes Péter az Oracle közép-kelet európai üzletfejlesztési igazgatója
- Grid-index: Magyarország gyengébb a közepesnél
- Oracle: Grid Computing és SOA a zászlón
- HOUG: tizedszer gyűltek össze a magyarországi Oracle felhasználók
- Nexon bérszámfejtés Oracle platformon
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Innováció és élmény a pénzügyek világában – a K&H digitális megoldásai
Az Innováció és Kreativitás Világnapján érdemes elgondolkodni azon, hogyan alakítják át a legújabb technológiai fejlesztések a hazai pénzügyi szektort. A K&H Bank digitális újításai nemcsak rangos szakmai díjakat hoznak, hanem valódi, mindennapi segítséget is nyújtanak az ügyfeleknek – legyen szó online vásárlásról, koncertélményről vagy pénzügyi tudatosság fejlesztéséről.
Modern tanulási környezet a jövő pedagógusainak
Megújult a Széchenyi István Egyetem győri campusán található Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Kar 253-as tanterme, amely mostantól korszerű STEAM-tanteremként szolgálja az oktatást.
ABB: Erős kezdés 2025-ben és folyamatos növekedési kilátások
Morten wierod vezérigazgató: „Az ABB erőteljesen indította a 2025-ös évet. Eredményeink szinte minden soron javulást mutatnak, pénzáramlásunk stabil, és megerősítjük korábban megfogalmazott kilátásainkat az évre vonatkozóan. Ugyanakkor nem hunyhatunk szemet a növekvő geopolitikai és gazdasági bizonytalanságok felett. Bízunk benne, hogy a portfóliónk aktív menedzselésével és a Robotika üzletág tőzsdére vitelével tovább tudunk értéket teremteni.”
Hogyan csökkentheti az adatközpontok energiafogyasztását egy magyar megoldás?
A digitális gazdaság alapját jelentő adatközpontok számára kínál energiahatékony megoldást a HeatVentors, az InnoEnergy portfóliójába tartozó magyar scale-up. Az általuk fejlesztett, saját szabadalmon alapuló intelligens hőakkumulátor alternatívát nyújt az adatközpontok növekvő energiaigényének kielégítésére. A rendszer -30 és +120 Celsius-fok között képes hosszú távon energiát tárolni, így akár évi 25%-ot meghaladó energiamegtakarítást is lehetővé tesz.
Continental: Jövőbe mutató megoldások az Auto Shanghai 2025-ön
A Continental az idei Auto Shanghai kiállításon a vezetés élményét és biztonságát új szintre emelő világítástechnikai fejlesztéseit állítja a középpontba. A technológiai vállalat széles skálájú járművilágítási megoldásokat mutat be: az alacsonyabb költségű rendszerektől – mint a Headlamp Control Module (HCM) Air – egészen a legmodernebb fejlesztésekig, mint például a lézeres vetítési technológiára épülő rendszerek (Laser-Based System, LBS), amelyek színes, nagy felbontású és mélységélességű képeket képesek kivetíteni a jármű környezetére.