Az orosz Sistema ismét megkörnyékezte a Deutsche Telekomot - a Magyar Telekomot akarja

A Sistema először tavaly novemberben jelezte, hogy szívesen vásárolna részesedést nyugat-európai távközlési vállalatokban, köztük a Deutsche Telekomban. A Sistema akkor is az MTS-t ajánlotta fel, cserébe 10-20 százalék közötti részesedést kért a német cégben. A német pénzügyminiszter akkoriban azt mondta, hogy nincs napirenden a téma, a Sistema milliárdos elnök-tulajdonosával, Vlagyimir Jevtusenkovval folytatott ez irányú megbeszélések eredménytelenül zárultak.
A német távközlési miniszter azonban idén márciusban lapbeszámolók szerint állítólag már bizakodóbban beszélt arról, hogy eredményre vezethetnek a tárgyalások a Sistema és a DT között. Ugyanakkor a kormány és a DT vezetése is cáfolta, hogy lennének tárgyalások.
A DT tavaly novemberben kinevezett új vezetője, Rene Obermann március elején azt jelentette be, hogy a vállalat terjeszkedni akar külföldön a mobilszolgáltatásban, egyebek mellett felvásárlások révén. Ehhez bizonyos üzletrészek eladása szükséges, a Magyar Telekom neve azonban nem merült fel a megvizsgálandó eladások között.
A Sistema ingatlan-, távközlési és pénzügyi szolgáltatásokból származó árbevétele a legutóbbi rendelkezésre álló adatok szerint 2005-ben 7,6 milliárd dollár volt. A céget 2005-ben vezették be a Londoni Értéktőzsdére. A Sistema mobiltelefon-üzletága, az MTS 58,2 millió előfizetőt szolgál ki; leányvállalatai működnek Ukrajnában, Üzbegisztánban, Türkmenisztánban és Fehéroroszországban.
Az MTS-ben a DT-nek korábban 40 százalékos részesedése volt, ezt azonban fokozatosan leépítette; maradék 10,1 százalékos érdekeltségét 2005-ben adta el.
Kapcsolódó cikkek
- Őrzi pozícióit a kkv-piacon a Magyar Telekom
- Magyar Telekom: kisebb bevétel, veszteség 2011-ben
- Ötvenforintos osztalékot javasol a Magyar Telekom
- A bankkártyás fizetés most félezer forintot ér a T-Home és T-Mobile távszámlásainak
- Rangos elismerést kapott a Telekom civil stratégiai partnerség programja
- Adóváltozás miatt 15 milliárddal emelkedik a Magyar Telekom nyereségadója
- Magyar Telekom: a harmadik negyedévben 13,3 milliárd volt a nettó profit
- Magyar Telekom: kisebb eredmény és bevétel a második negyedévben
- Görögország 10 százalékot ad el a Deutsche Telekomnak az OTE-ból
- A Crnogorski Telekom 18 millió euró osztalékot fizet
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új szintre lép az AI innováció: A HONOR és a Google Cloud partnersége
A HONOR, a világ egyik vezető vállalata az AI alapú eszközök ökoszisztémájában, a múlt heti Cloud Next 2025 eseményen ismertette folytatódó együttműködését a Google Cloud-dal, amelynek célja az intelligens eszközök és a felhasználói interakciók terén végzett innovációk határainak feszegetése. Eric Fang, a HONOR terméktervezésért felelős igazgatója elmondta, hogy a két vállalat közötti partnerség már számos felhasználóbarát újítást eredményezett, például a Magic Portal 2.0-t. Az együttműködés most a Google legújabb Gemini nagy nyelvi modelljei (LLM) segítségével lép egy új szintre, és olyan mesterséges intelligencia alapú funkciók fejlesztésére koncentrál, amelyek újradefiniálják a felhasználói élményt.
Ismét a legjobbak között a Schneider Electric
A Schneider Electric második alkalommal került be a Canalys „Global Sustainable Ecosystems Leadership Matrix” elemzésében a „Bajnokok” közé – azok közé a vállalatok közé, amelyek kiemelkedően teljesítenek a fenntarthatóság terén. A cég olyan neves vállalatokkal került egy kategóriába, mint a Lenovo, a HP és a Dell.
A DSV új szintre emeli az e-kereskedelmi logisztikát – már Magyarországon is
A digitális kereskedelem világszerte dinamikusan fejlődik, és ennek motorja a hatékony logisztika. A DSV globálisan már bizonyított ezen a területen: korszerű raktározási megoldásokat, automatizált rendelésfeldolgozást és teljes körű szállítási szolgáltatásokat kínál partnereinek, most pedig ezeket az előnyöket Magyarországon is elérhetővé teszi.
Egy applikáció, ami forradalmasítja az e-autók töltését
A győri Széchenyi István Egyetem egyik kiemelt stratégiai célja, hogy aktívan hozzájáruljon a tudásalapú gazdaság fejlődéséhez. Ennek egyik fontos eszköze a startup vállalkozások támogatása. Az egyetem innovációs leányvállalata, az Uni Inno Zrt. ennek jegyében fektetett be az EV.analytica Kft.-be – egy olyan innovatív startupba, amely az elektromos járművek töltését szeretné egyszerűbbé és kényelmesebbé tenni a felhasználók számára. A vállalkozás célja, hogy jelenlétét kiterjessze a nyugat-európai és az amerikai piacokra, ezért folyamatosan bővíti üzleti kapcsolatait és partnereit keresi.
A DEKRA száz éve a biztonság és a minőség szolgálatában
Idén ünnepli alapításának 100. évfordulóját a világ egyik legnagyobb független szakértői szervezete, a DEKRA, amely már több mint harminc éve van jelen Magyarországon is. A vállalat közel 48 ezer munkatársat foglalkoztat világszerte, mintegy 60 országban, és a legfrissebb pénzügyi adatok szerint bevételeit közel 5%-kal tudta növelni. A növekedéshez jelentős mértékben hozzájárult a magyarországi leányvállalat teljesítménye is, amelynek tevékenységét egy budapesti sajtótájékoztatón ismertették a cég hazai vezetői.