SAS szoftver üzlethelyiség-választáshoz
Ezekre a logisztikai kérdésekre ad választ a kiskereskedelmi vállalatoknak a SAS új piactervező és portfolió optimalizáló megoldása, a SAS Market Planning and Portfolio Optimization. A SAS Retail Intelligence keretében megjelenő új ingatlan-tervező szoftver a kiskereskedelmi vállalatokat üzlethelyiségeik, telephelyeik és raktárhelyiségeik kiválasztásában segíti. A megfelelő elhelyezkedés nyereséges működést eredményezhet, amelynek köszönhetően hamar megtérülhetnek az ingatlan vásárlásának költségei. Az új alkalmazás a SAS és két partnere, az ESRI és a BearingPoint együttműködésének az eredménye.
A SAS legújabb szoftverfrissítései
Szintén a kiskereskedelmi szektor számára jelentette be a SAS áruelosztást optimalizáló SAS Merchandise Allocation megoldásának frissített verzióját. A kibővített szoftver felhasználóbarátabbá vált és jobb skálázhatósággal rendelkezik. Az alkalmazással a cégek optimalizálhatják az áruelosztást az árucikkek, illetve az üzlethelyiségek szintjén, és növelhetik a termelékenységet az automatizált folyamatoknak, illetve a csökkenő disztribúciós költségeknek köszönhetően. A SAS megoldásával a kiskereskedelmi cégek jobban ki tudják elégíteni vevőik igényeit azáltal, hogy a kívánt áru megfelelő csatornákon keresztül a megfelelő helyre kerül. A szoftver a divathullámok, szezonális hatások, vevői igények, raktárhelyiségek, disztribúciós csatornák jellemzői és az üzletek elhelyezkedése alapján határozza meg az optimális áruelosztást.
A gyártó, szolgáltató, illetve alkatrészelosztó cégek számára a SAS kibocsátotta SAS Service Parts Optimization szoftverének legújabb verzióját. Az alkalmazás a SAS Service Intelligence szoftvercsomag része, s segíti a rövid távú, illetve a termék életciklusa során felmerülő pótalkatrész-igény előrejelzését. A megoldás optimális leltár- illetve rendelési mennyiséget kalkulál, így a vállalat raktárában mindig a megfelelő készletszint található az egyes alkatrészekből. A szoftvernek köszönhetően elkerülhető, hogy egy pótalkatrészből hiány alakuljon ki, s a vállalat minimálisra csökkentheti a válaszadási időt, ami nagyobb vevőelégedettséget eredményez.
Az IT döntéshozók számára elérhető a SAS IT Resource Management alkalmazás frissített verziója. A megoldás a SAS IT Intelligence alkalmazáscsomag részét képezi, amellyel optimalizálható az informatikai tevékenység szervezetre gyakorolt hatása, és növelhető az IT-irányítás hatékonysága. A szoftver segítségével az átfogó üzleti célok lebonthatók informatikai teljesítményekre, az egyes IT-kezdeményezések eredményéről pedig jelentést készít a rendszer.
Áprilistól szintén elérhető a SAS Solutions OnDemand: VeridiemŽ MRM marketing erőforrásmenedzsment szoftver legújabb verziója. Az alkalmazással a vállalatok előre tervezhetik, mérhetik és optimalizálhatják marketingtevékenységüknek a teljes bevételre, illetve jövedelmezőségre gyakorolt hatását. Mivel a SAS menedzseli a megoldás informatikai környezetét, az ügyfélnek nem kell az IT-támogatással, telepítéssel, problémamegoldással vagy fenntartással foglalkoznia. Ehelyett saját marketing-beruházásai megtérülésére koncentrálhat.
Mind az öt említett megoldásnak a SASŽ Enterprise Intelligence Platform az alapja, amely egyesíti az adatintegrációt, előrejelző analitikai képességeket, hagyományos BI jelentéskészítő rendszert és intelligens tárolási képességeket.
A SAS platformmal és a rajta futó alkalmazásokkal a szervezetek a rendelkezésükre álló adathalmazt hasznos információvá alakíthatják, mely a megalapozott üzleti döntések, illetve a versenyelőny alapja.
Kapcsolódó cikkek
- Üzleti intelligencia mindenkinek, Microsoft eszközökkel
- HP: új adattárház-platform és BI szolgáltatások
- Az Accenture és a SAS közösen erősíti BI képességeit
- Az Oracle 3,3 milliárd dollárért felvásárolta a Hyperiont
- Szakmai elismerés és közönségdíj a SAS szoftvereinek
- Microsoft alapú back-office rendszer a Groupamánál
- Korszerűbb kórházak SAS-sal
- Több mint 200 új funkció az Oracle új üzleti intelligencia megoldásában
- Tudás és intelligencia - a jövő záloga (II.)
- Nyereségnövelő új SAS szoftver
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Schneider Electric és az ETAP új szintre emeli az MI-gyárak energiaigényének tervezését
A Schneider Electric és az ETAP közös munkája jelentős előrelépést hoz a mesterséges intelligencia (MI) által vezérelt gyárak energiaigényének tervezésében. Az NVIDIA Omniverse Blueprint platformra építve olyan digitális ikermegoldást fejlesztenek, amely képes összehangolni a mechanikai, termikus, hálózati és elektromos rendszerek adatait, így pontosabban modellezhető az MI-alapú gyárak működése.
A térbeli számítástechnika forradalma: Az üzleti innováció új dimenziója
Ahogy a vállalati informatika egyre bonyolultabbá és összetettebbé válik, úgy nő a térbeli számítástechnika (spatial computing) jelentősége az üzleti innovációk terén. Ez a technológia lehetővé teszi a fizikai és digitális világ közötti zökkenőmentes kapcsolatot, és egyesíti a virtuális valóság, a kiterjesztett valóság, az IoT és a mesterséges intelligencia adatelemzési képességeit. Ennek köszönhetően a vállalkozások új szintre emelhetik hatékonyságukat és innovációs képességüket.