Kitiltják az iPodot a vizsgákról

Kiss Ádám Zoltán, 2007. április 29. 14:47
A mobiltelefonok után az iPodok használatát is korlátozzák a legtöbb amerikai iskolában, mivel a digitális médialejátszók kiválóan alkalmasak a helyes válaszok eltárolására is.
Az iskoláknak eddig is lépést kellett tartaniuk a változó világ divatjával, először a baseball sapkákat tiltották ki a vizsgákról, dolgozatokról, majd a mobiltelefonok kerültek a figyelem középpontjába, most pedig az iPodok következnek. Az egyre kisebb méretű médialejátszók könnyen elférnek a ruha alatt, a fülhallgatókhoz tartozó vezetékeket pedig az inggallérok és a hosszú haj segít eltakarni. Az USA-ban különösen komolyan veszik a csalást, legyen az nem megnevezett, engedélyezetlen források használata, vagy puskázás, mivel ebben az egyenlő esélyek alkotmányosan biztosított kitételének sérülését látják. A tanárok szerint állandó a kihívás a puskázás megakadályozása, és a médialejátszók képviselik a legfrissebb hullámot. Az iPodok és Zune-ok különösen alkalmasak a erre a feladatra, a diák akár egész tételeket mondhat fel készülékére, vagy tölthet le az internetről, majd amikor kiderül mit húzott, csak a lejátszást kell elindítania, vagyis viszonylag kockázatmentes az eljárás.
Kulcsszavak: iPod Apple oktatás

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Új elnökkel folytatja munkáját az IAB Hungary

2026. június 9. 18:37

Rangos szakmai elismerés: Dr. Szászi István kapta az Év Menedzsere Díjat

2026. június 8. 11:47

Nyereményekkel ösztönzi a mobilok újrahasznosítását a Telekom

2026. június 2. 19:32

Chatbotok és szelfik: így formálja a digitális világ a gyerekek biztonságát

2026. május 29. 09:58