Következő generációs Unisys szerverek többmagos Intel processzorokkal
A Unisys víziója szerint a következő generációs szerverarchitektúra az első a piacon, amely mind a négy fő operációsrendszer-környezetet - Microsoft Windows, Linux, Unisys OS 2200 és MCP - támogatja és egyidejűleg futhatnak ugyanabban a rendszerben, egy-egy virtuális partícióban. A Unisys integrálta a virtualizációt és a felügyeleti képességeket, amely lehetővé teszi a szervererőforrások dinamikus elosztását.
Az új Unisys vállalati szerverek a többmagos Intel Xeon processzorokon alapulnak, amelyek a valós idejű infrastruktúra (RTI) kulcs komponensei.
A két új ClearPath Dorado 400 sorozatú modell - 420 és 430 - kétmagos Intel Xeon 7100 sorozatú processzorokat használ. Az új Dorado modellek mainframe-osztályú teljesítményt biztosítanak a tranzakciók kezelése terén az ügyfél-számítógépekkel, valamint hasonló biztonsági és rendelkezésre állással is rendelkeznek. A Model 430 jellemzője egy olyan képesség, amely a feldolgozási teljesítmény bizonyos összegét engedi meg az ügyfelekkel.
A ClearPath Libra Model 400 az első Unisys mainframe rendszer, amely a négymagos Intel Xeon 5300 sorozatú processzorokon alapul. Ennek teljesítménye a korábbi egymagos Intel Xeon processzorokon alapuló Libra Model 300 rendszer több mint kétszerese. Az új Libra Model 400 elődjénél jobban bővíthető és az ügyfeleket segíti a terhelések dinamikus kezelésében. Ezek a képességek az ügyfél-számítógépnek megengedi a teljesítmény igényekben jelentkező váratlan csúcsok kiegyenlítését.
Az alap ClearPath Dorado Model 400 sorozat induló ára szoftverrel együtt 200 000 dollár. A ClearPath Libra Model 400 alapmodell ára egy bizonyos teljesítményhez, szintén 200 000 dollár, de ez a konfiguráció számos opciót tartalmaz. Ezek nélkül a belépőszintű Libra Model 400 konfiguráció ára csak 32 000 dollár.
Kapcsolódó cikkek
- IBM pengeszerverek kisvállalkozásoknak
- Az IBM és a HP uralja a szerverpiacot
- Jönnek a 65nm-es nagy teljesítményű szerver CPU-k
- Következő generációs IBM Unix szerverek kedden
- Első IBM Power6 tesztek
- Új Intel szerver-processzorok és árcsökkentés
- Környezetbarát vékonykliens rendszer a Fővárosi Bíróságon
- A Windows Server "Longhorn" már Beta 3 verzióban
- Minden egyben tárolórendszer a HP-től
- Új Solaris és Sparc alapú kiszolgálók a piacon
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Szembarát kijelző és intelligens funkciók az MWC egyik sztárjától
A TCL, a kijelző-innovációk globális éllovasa, büszkén jelenti be, hogy az MWC 2025 során bemutatott TCL NXTPAPER 11 Plus tablet Európában is elérhetővé vált.
Biztonság és hatékonyság a Cloud NAS operációs rendszerben
A QNAP Systems, Inc. (QNAP) bemutatta a QuTScloud c5.2 verzióját, a legújabb frissítést a Cloud NAS operációs rendszerhez. Az új verzió bevezeti a Biztonsági központot, egy proaktív biztonsági alkalmazást, amely figyelemmel kíséri a Cloud NAS fájltevékenységeit, és védelmet nyújt a zsarolóvírusokkal szemben. Emellett a QuTScloud c5.2 jelentős optimalizálásokat kínál, egyszerűsítve a műveletek és a menedzsment folyamatát a gördülékenyebb felhasználói élmény érdekében.
Kamu vállalkozások a Google térképeken
A Google jogi lépéseket tett olyan csalók ellen, akik több mint 10 000 hamis vállalkozást regisztráltak a Google Maps szolgáltatásban, megtévesztve ezzel a felhasználókat és károsítva a valódi vállalkozásokat.
Többfunkciós powerbank és környezettudatos optikai meghajtó
A dán Sandberg márka, amely mobiltelefonos és számítástechnikai kiegészítőiről ismert, két különleges termékkel készül 2025 első negyedévére. Az új Survivor Powerbank 7in1 76800 az egyik leginnovatívabb és legfunkcionálisabb hordozható töltőmegoldás, amely nemcsak a mobil eszközök kábeles töltését, hanem laptopok, autós szivargyújtók és 12 V-os eszközök, valamint a vezeték nélküli Qi töltést is támogat, maximum 15 W teljesítménnyel. Emellett a márka új optikai meghajtója a fenntarthatóságra helyezi a hangsúlyt, újrahasznosított alapanyagok felhasználásával. A széleskörű kompatibilitás érdekében a csomag egy USB-C – USB-A adaptert is tartalmaz.
10 Gbps sebesség az Óbudai Egyetemen
Magyarországon az Óbudai Egyetem az első felsőoktatási intézmény, amely a WiFi 7 szabványnak megfelelő, legmodernebb vezeték nélküli hálózatot alakított ki. A Huawei kampusz megoldásának bevezetésével az egyetem egy jövőálló, 10 Gbps sebességű hálózatot hozott létre, amely a jobb hálózati élmény, valamint a hatékonyabb oktatás, kutatás és adminisztráció érdekében működik. Az állandó innováció és átalakítás eredményeként az Óbudai Egyetem úttörő szereplővé vált, új mércét állítva a hálózatfejlesztés terén az európai egyetemek között. A fejlett hálózati technológiák és a magas színvonalú digitális oktatási környezet alkotják az egyetem sikerének alapját.