Ismét magyar tag a legnagyobb európai infokommunikációs szövetség elnökségében
Az elnökségben egy évre újraválasztott Kovács Zoltán az új uniós tagállamok információs szövetségeinek nemzetközi aktivitásaiért és érdekképviseletéért fog felelni. Ennek előzménye, hogy 2005-ben az IVSZ kezdeményezte és szervezte meg az újonnan csatlakozott országok infokommunikációs szakmai szövetségeinek első nemzetközi találkozóját, a Budapest Infocomm Summit elnevezésű, infokommunikációs csúcstalálkozót. A 2005-ös budapesti workshop egyik fő témája - a szélessávú fejlesztések uniós támogatása - mára az EU döntéshozói számára is kiemelkedően fontossá vált: a Strukturális és Kohéziós Alapok regionális szélessávú fejlesztésekre való felhasználhatóságát többször is tárgyalták. Az IVSZ szerint a szélessávú infrastruktúra intenzív fejlesztése nagyban segítené az EU elmaradottabb régióinak gazdasági felzárkózását.
Az EICTA tisztújító közgyűlésén részt vett Viviane Reding, az Információs Társadalomért és Médiáért felelős biztosa is, aki felvázolta a 2010-ig megoldandó feladatokat és kihívásokat, így többek között a szerzői jogok kérdését, a következő generációs digitális eszközök használatának szabályozását, a szélessávú internet elterjesztését, az IKT iparág szerepét a globális klímaváltozás megakadályozásában, illetve az IKT kutatások fontosságát. Az EICTA új elnöksége pedig elfogadta azt a programot, amely kiemelten kezeli ezeket a kérdéseket és segíti az i2010 vízió megvalósulását.
Kapcsolódó cikkek
- IT-piac: A szolgáltatási szektor a legerősebb
- Új vezető az IVSZ élén
- Tizedik alkalommal lehet pályázni az IVSZ Gyurós Tibor-díjára
- Szittya Tamás az IVSZ "Nemzetközi piac, hardver-szoftver kereskedők" szakterületének vezetője
- Új elnökség és szervezeti átalakítás az IVSZ-ben
- Szathmári Géza az IVSZ alelnöke lett
- IVSZ Üzleti Akadémia: Beck György, Bojár Gábor és Kemény Dénes a vezetésről
- Az IVSZ szerint létfontosságú a szerzői jogdíjak rendszerének reformja
- Egy héten belül két rangos iparági elismerés
- Ernst & Young "Az év üzletembere" – idén az IT szakembereket díjazták
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A kecskeméti Mercedes-Benz Gyár a legvonzóbb munkahely 2024-ben
Mind az autóipari gyártó, mind az összesített kategóriában a kecskeméti Mercedes-Benz Gyár nyerte el a PwC 2024 Legvonzóbb Munkahelye Díjat.
Az AI használata a munkavállalók 22%-át érinti a magyar ingatlanpiacon
A mesterséges intelligencia egyre nagyobb szerepet kap az ingatlan- és építőiparban, de vajon hogyan áll Közép-Európa ezen a téren? Egy friss kutatás szerint a magyar ingatlanpiacon dolgozók mindössze 22%-a használ mesterséges intelligenciát, 23%-uk napi szinten, 46%-uk pedig heti rendszerességgel, de mégis érzékelhető a változás: az ingatlan- és építőiparban dolgozók 60%-a mindhárom piacon kifejezte, hogy szívesen elsajátítaná az új technológia alkalmazását.
Az állam megteheti, hogy digitalizál, kérdés, hogy miként fogjon hozzá
A modern közigazgatás támogatja a modern gazdaságot, és a kormányok és a közszféra szervezetei is haladnak a digitális átalakulás útján. Most azonban gyorsítaniuk kell a tempón, és dolgozniuk kell azon, hogy megfeleljenek állampolgáraik elvárásainak. A KPMG a Global Tech Report 2024 adatai alapján igyekezett választ adni a digitális közigazgatással kapcsolatos aktuális kérdésekre, és felvázolni azokat a lehetséges lépéseket, amelyeket a kormányzati tisztviselők tehetnek meg a digitális átalakulás érdekében. Az adatok 118 kormányzati technológiai vezető és döntéshozó válaszain alapulnak, többségében (60%) Európából, továbbá Ázsia és a Csendes-Óceán térségéből (21%), valamint Észak-, Közép- és Dél-Amerikából (19%).
A félelem és a kapzsiság irányítja a kriptopiacot
A befektetői hangulat jelentősen befolyásolja a kriptovaluták értékét a metaverzum kriptopiacán visszaeséskor – derül ki a Budapesti Corvinus Egyetem új kutatásából.
Fiatalokkal erősíthet Európa: a Z generáció és az innováció lehet a jövő kulcsa
Fokozódik a globális verseny. A sikeres európai gazdaság egyik meghatározó eleme az erős innovációs ökoszisztéma és a tehetséges fiatalok képzésének támogatása. Az innovatív életforma, a hibázás kultúrája és az együttműködések fontossága is szóba került a „Z generáció – Az innovátorok új generációja” című konferencián, melyet az idei Bosch×Richter Innovátorok Napja alkalmából rendeztek meg a Bosch Budapest Innovációs Kampuszon.