Ismét magyar tag a legnagyobb európai infokommunikációs szövetség elnökségében
Az elnökségben egy évre újraválasztott Kovács Zoltán az új uniós tagállamok információs szövetségeinek nemzetközi aktivitásaiért és érdekképviseletéért fog felelni. Ennek előzménye, hogy 2005-ben az IVSZ kezdeményezte és szervezte meg az újonnan csatlakozott országok infokommunikációs szakmai szövetségeinek első nemzetközi találkozóját, a Budapest Infocomm Summit elnevezésű, infokommunikációs csúcstalálkozót. A 2005-ös budapesti workshop egyik fő témája - a szélessávú fejlesztések uniós támogatása - mára az EU döntéshozói számára is kiemelkedően fontossá vált: a Strukturális és Kohéziós Alapok regionális szélessávú fejlesztésekre való felhasználhatóságát többször is tárgyalták. Az IVSZ szerint a szélessávú infrastruktúra intenzív fejlesztése nagyban segítené az EU elmaradottabb régióinak gazdasági felzárkózását.
Az EICTA tisztújító közgyűlésén részt vett Viviane Reding, az Információs Társadalomért és Médiáért felelős biztosa is, aki felvázolta a 2010-ig megoldandó feladatokat és kihívásokat, így többek között a szerzői jogok kérdését, a következő generációs digitális eszközök használatának szabályozását, a szélessávú internet elterjesztését, az IKT iparág szerepét a globális klímaváltozás megakadályozásában, illetve az IKT kutatások fontosságát. Az EICTA új elnöksége pedig elfogadta azt a programot, amely kiemelten kezeli ezeket a kérdéseket és segíti az i2010 vízió megvalósulását.
Kapcsolódó cikkek
- IT-piac: A szolgáltatási szektor a legerősebb
- Új vezető az IVSZ élén
- Tizedik alkalommal lehet pályázni az IVSZ Gyurós Tibor-díjára
- Szittya Tamás az IVSZ "Nemzetközi piac, hardver-szoftver kereskedők" szakterületének vezetője
- Új elnökség és szervezeti átalakítás az IVSZ-ben
- Szathmári Géza az IVSZ alelnöke lett
- IVSZ Üzleti Akadémia: Beck György, Bojár Gábor és Kemény Dénes a vezetésről
- Az IVSZ szerint létfontosságú a szerzői jogdíjak rendszerének reformja
- Egy héten belül két rangos iparági elismerés
- Ernst & Young "Az év üzletembere" – idén az IT szakembereket díjazták
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Ezek lesznek a legfontosabb IT trendek 2025-ben
Idén a magyar vállalkozások számára a digitalizáció már nem csupán az innovációról vagy a jövő technológiai trendjeinek követéséről fog szólni. Az élesedő gazdasági versenyben és az infláció nyomására a cégek digitalizációs törekvéseit egyre inkább az üzleti pozíció megőrzése és a működési költségek optimalizálása vezérli majd. A NIS2 kiberbiztonság mellett továbbra is kulcsfontosságú lesz a felhőtechnológia és a mesterséges intelligencia megoldások is fókuszban maradnak.
2025-ben is Top Employer minősítést kapott a Yettel
Sorozatban a második alkalommal szerepel a mobilszolgáltató a legjobb hazai munkáltatók listáján. Idén 20 hazai cég szerezte meg a független nemzetközi intézet, a TOP Employers Institute minősítését.
Ismét a világ legfenntarthatóbban működő vállalata lett a Schneider Electric
A Schneider Electric az első helyre került a Corporate Knights által összeállított, a legfenntarthatóbban működő vállalkozásokat bemutató százas toplistán. A vállalat az első olyan cég, amelyik duplázni tudott, hiszen 2021-ben egyszer már megszerezte ezt a pozíciót. A Schneider Electric 14. alkalommal szerepel a listán, hétszer pedig bejutott a legjobb tíz közé is, ami rekordnak számít az elektromos berendezéseket gyártók között.
Rovarok inspirálta mikrorobotok: A beporzás új korszaka
A Massachusetts Institute of Technology (MIT) kutatói 2025 januárjában mutatták be legújabb fejlesztésüket, a rovarméretű mikrorobotokat, amelyek forradalmasíthatják a mechanikus beporzás világát. Ez az úttörő technológia messze túlszárnyalja a korábbi generációk képességeit, hiszen hosszabb repülési időt, páratlan agilitást és rendkívüli precizitást biztosít. A fejlesztés ígéretes megoldás lehet a mezőgazdaság és az ökológia előtt álló modern kihívások leküzdésére, egyúttal új távlatokat nyitva a fenntartható élelmiszer-termelés terén.
Lassult az IT munkaerőpiac, kihívás a cégeknek a toborzás
Az IT szektor ment át az egyik legnagyobb változáson a munkaerőpiacon az elmúlt néhány évben. Míg a járványhelyzet alatt még különösen magas kereslet mutatkozott az informatikai területen aktív munkavállalók iránt, addig ez mostanra jelentősen csillapodott. A toborzás viszont továbbra is számottevő erőbefektetést igényel a HR szakemberek részéről, mert a munkavállalói aktivitás is mérséklődött – derült ki a Profession.hu Backstage podcast legújabb adásából.