A kkv-szegmens a Samsung IT üzletág fő reménye

Kovács Attila, 2007. május 24. 17:03
Németh László, a Samsung Electronics Magyar Zrt. vezetője és munkatársai ma sajtótájékoztatón számoltak be a cég tavalyi éves és 2007 első negyedéves gazdasági eredményeiről, illetve bemutattá az idén várható legfontosabb monitor-, diszk- és nyomtatótermékeket.
Főbb hírek: egyre inkább a széles képernyős és Vista-kész monitorok eladása kerül előtérbe. Monitorértékesítés terén első helyen áll a Samsung Magyarországon, megelőzve az LG-t. 2007-ben 78 ezer darab LCD monitor eladásával számol a cég, ami 30%-os növekedést hozna 2006-hoz képest. A HDD diszkegységek terén a múlt évben értékesített 136 ezer darabot idén 5%-kal kívánják felülmúlni. Az IT üzletág termékeit illetően erősödnek a kis- és középvállalati eladások, míg a nagyvállalati és állami szektorban való értékesítések jelentősen visszaestek. Jelenleg a legjellemzőbbek az 1-10 darabos vásárlások. Térnyerés várható a Samsung új, UbiSync technológiájú monitorok eladásában. Megjelent a legvékonyabb, 0,74 mm-es monitorpanel, illetve már beépített webkamerás Samsung kijelző készülék is elérhető. Folyamatosan nő a monitorok kontrasztarányjellemzője (most 4000:1 a maximum), létezik már 1 ms-os válaszidejű periféria is. A multifunkciós nyomtatók értékesítése terén  első Samsung hazai részesedése 38%. A különböző nyomtatókészülékek hazai referenciái között megemlíthető a MÁV, Shell és több mint ezer okmányiroda. Újdonság a saját fejlesztésú No Nois színes technológia. A közeljövőben megjelenik a Samsung ML-1630szupervékony kivitelű fekete-fehér nyomtatókészülék.  

A magyar piacon a Samsung IT üzletágának termékei közül a nyomtatók és a monitorok a legmeghatározóbbak. A vállalat a mono lézernyomtatók szegmensében 13%-kal a piac második legnagyobb szereplője, míg a multifunkciósok piacán egyértelműen vezető szereplő: 2005-höz képest 2006-ra 52%-kos növekedést produkált a vállalat, így tavaly már 38%-al vezette a piacot. Magyarország kedvenc multifunkciós készüléke is Samsung-gyártmány: az SCX-4521F készülék tavaly 4500 eladott darabbal került az élre, míg a második helyen is Samsung-termék áll, az SCX-4200, 2700 darabos eladással. Egész Európát tekintve a Samsung Electronics Magyar Zrt. produkálta a legkiemelkedőbb növekedési adatokat az LCD szegmensben, és a magyar leányvállalat büszkélkedhet a legjobb nyomtatóteljesítéssel is. Az LCD monitorok piacán is megerősítette vezető szerepét a Samsung. A 2007-es első negyedévi eladási adatok a tavalyi év hasonló időszakával összevetve világosan mutatják, hogy főképp a 19” és nagyobb méretű, valamint a széles képernyős kijelzők területén volt szignifikáns a növekedés. A 19”-os wide-os monitorok eladását a Samsung például megtízszerezte, de a normál képarányú 19”-os monitorok eladása is 60%-kal növekedett 2006 Q1-hez képest. A  magyar vásárlók 24,7%-a választotta első helyen a Samsung monitorait, míg a soron következő gyártóét csupán 17,2%. Az első negyedévben eladott hagyományos, CRT monitorok 45,6%-a szintén Samsung gyártmány volt, amivel ezen a területen is piacvezető a vállalat.

A vállalat a mono multifunkciós piacon 38%-os részesedéssel vezető szereplő. A Samsung az idei év első felében lép be a színes multifunkciós készülékek piacára két új készülékkel. A CLX-2160N, mint a kategóriájában legkisebb színes lézeres multifunkciós egyéni és kisirodai felhasználásra is ideális, a CLX-3160FN színes multifunkciós lézerkészülék pedig a lehető legkülönfélébb irodai igényeket is kiszolgálja. A CLX-2160N készülék nyomtat, szkennel és fénymásol, mindezt színesben, és a lehető legkisebb helyigénnyel. Ez jelenleg a világ legkisebb és legkönnyebb színes lézeres multifunkciósa. Egyedi tonere 2000 fekete-fehér és 1000 színes oldal nyomtatására elegendő.  A CLX-3160FN percenként 4 színes és 16 mono oldalt nyomtat, illetve másol, 4800x4800 dpi felbontásban szkennel, 4 Mbájtos fax memóriája 200 gyorshívást tesz lehetővé, beépített modeme 33,6 Kbps sebességű. A No Nois technológiának köszönhetően hihetetlenül csendes készülék új, egyszerűen kezelhető tonerei egy mozdulattal cserélhetők, töltöttségükről a készülék programja folyamatosan tájékoztat. A nyomtatás akár számítógép nélkül is megoldható, hiszen a PictBridge és USB Direct Printing megoldások lehetővé teszik akár az USB háttértárról, akár memóriakártyáról vagy digitális fényképezőgépről való nyomtatást is. A szkenneléshez sincs szükség számítógépre, mert a mentett anyag bármikor továbbítható USB meghajtóra.

A Samsung monitorai között újdonságnak számít a SyncMaster 961BF LCD kijelző. Főbb jellemzői: high glossy fekete fényes lakkbevonat és a több ponton is hajlítható káva, 19” átmérő, a dinamikus 3000:1-hez kontraszt, a 300 cd/m2 fényerő és az elforgatható (pivot) képernyő. A multimédiás lehetőségek iránt érdeklődő fogyasztókat érdekelheti az új SyncMaster 225UW monitor. A szintén high glossy fekete fényes lakkbevonatú káva egy 22” átmérőjű LCD képernyőt ölel körül. A 700:1-hez kontrasztarány 300 cd/m2 fényerővel társul, a maximális felbontás pedig 1620x1050 pixel. Ami a monitort igazán egyedülállóvá teszi, az a beépített 2 megapixeles webkamera, és a mellette két oldalt helyet foglaló mikrofonpár. A Samsunga CeBIT 2007 kiállításon mutatta be a 940UX monitort. A készülék különlegessége, hogy 2.0-s USB porton is képes adatot fogadni a számítógéptől, sőt, USB csatolóján keresztül akár további öt monitor is összeköthető. A 19”-os monitor 1280x1024 px felbontású, a monitorba épített meghajtószoftver pedig automatikusan települ USB-n keresztül, így a felhasználók semmiféle kellemetlenséggel nem szembesülnek a megjelenítő használatakor. A monitoron természetesen DVI és D-sub csatolók is találhatók, amelyekkel többféle felhasználói igényt is kielégít.

A vállalat új Blu-ray író készüléke várhatóan ez év végén jelenik meg.
Kulcsszavak: monitor printer Samsung

IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Az AOC hatodik éve vezeti a globális gaming monitor piacot

Az AOC, a kijelzőtechnológia egyik meghatározó szereplője, 2024-ben is kiváló teljesítményt nyújtott, és megőrizte vezető helyét a gaming monitorok globális piacán. Az IDC Worldwide Quarterly Gaming Tracker 2024 negyedik negyedéves jelentése alapján az AOC/AGON by AOC immár 2019 óta minden évben a világ első számú márkája a legalább 100 Hz-es képfrissítéssel rendelkező gaming monitorok kategóriájában.

2025. május 21. 18:33

Minősített elektronikus aláírás: a digitális világ kulcsa

Látványos pillanat, amikor egy politikus vagy cégvezető ünnepélyesen, elegáns töltőtollal ír alá egy fontos dokumentumot. A mai üzleti világban azonban a kézi aláírás egyre inkább háttérbe szorul. A Microsec szakértői szerint helyét a jóval biztonságosabb és gyorsabb minősített elektronikus aláírás veszi át.

2025. május 21. 11:38

Digitális nomádoknak és gamereknek: Bemutatkozik a Thermaltake toronyháza

A prémium PC-hardvermegoldásairól ismert Thermaltake leleplezte legújabb fejlesztését, a TR100 hordozható PC-toronyházat. Az elegáns fekete, Snow White, Matcha Green és Hydrangea Blue színekben elérhető új SFF (small form factor) ház új szintre emeli a hordozható játék- és munkaélményt, kompakt mérete ellenére is nagy teljesítményt és sokoldalúságot kínálva gamereknek és kreatív szakembereknek egyaránt.

2025. május 18. 14:00

Biztonságos adattárolás az egészségügyben

A QNAP Systems, Inc., a biztonságos adattárolási megoldások vezető gyártója segít az egészségügyi szervezeteknek az elektronikus védett egészségügyi információk (ePhI) hozzáférésének, továbbításának és tárolásának többrétegű kiberbiztonsági intézkedésekkel és megváltoztathatatlan tárolással történő megerősítésében – elősegítve a HIPAA-megfelelést, miközben megvédi az érzékeny orvosi adatok titkosságát és integritását.

2025. május 17. 17:01

Stílus és innováció kéz a kézben – Megérkeztek a Huawei 2025-ös újdonságai

A Huawei egy nagyszabású, berlini nemzetközi sajtóesemény keretében mutatta be legfrissebb termékeit és technológiai újításait, a „Fashion Next” tematikához igazodva. A rendezvényen debütált a prémium kategóriás HUAWEI WATCH 5 okosóra-sorozat, valamint a HUAWEI WATCH FIT 4, a nyitott kialakítású HUAWEI FreeBuds 6 vezeték nélküli fülhallgató, és az új, 12,2 hüvelykes HUAWEI MatePad Pro tablet is.

2025. május 16. 16:44

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Kiemelkedő magyar siker az ISEF világdöntőjén

2025. május 17. 13:49

Erősen kezdte az évet a Magyar Telekom

2025. május 14. 11:58

Kémháború a Kárpátok árnyékában: kiber-támadások és titkos műveletek az ukrán–magyar fronton

2025. május 10. 17:48

Ezek a diákok újragondolják a holnapot

2025. május 6. 14:41