Informatikai összefogás Észak-Magyarországon

A klaszter alapító oklevelének aláírói olyan környezetet szeretnének teremteni a régióban, amely alkalmas arra, hogy - egyebek mellett - a kutatás-fejlesztést koordinálja, növelje a térség verseny- és tőkevonzó képességét, a foglalkoztatottságot. Patkó Gyula szerint az észak-magyarországi informatikai klaszter létrehozása példaértékű az egész ország számára.
A tervezett projektek egy olyan "organikus fejlődést indítanak be, amely a többi gazdasági ágazat fejlődését is maga után vonhatja, így a térség hosszú távon is vonzóvá válhat a befektetők számára - mondta.
A klaszter (cluster) definíció szerint olyan horizontálisan, vagy vertikálisan kapcsolódó cégek integrációja, amelyek a kapcsolódó társadalmi intézményekkel együtt ugyanabban az ágazatban dolgoznak, regionálisan közel állnak egymáshoz, összeköti őket az innováció, a közösen racionalizált tevékenység.
Kapcsolódó cikkek
- Sun: Környezettudatos-e a hazai informatika?
- Növekvő net-populáció egész Európában
- A britek neteznek a legtöbbet
- IT-piac: A szolgáltatási szektor a legerősebb
- A kis- és középvállalatok versenyképességéért - workshop és kiállítás
- A fiatal nők neteznek a legtöbbet Nagy-Britanniában
- Adatlopástól félnek az internetezők
- Illegális szoftverhasználat: 1 milliárddal kisebb kár az EU-ban
- Cyberbullying: Az új típusú támadás főként a tizenéveseket célozza
- A vállalati csaló profilja
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Hiába az MI, ha az ember nincs felkészítve – figyelmeztet a Kyndryl-jelentés
A vállalati küldetéskritikus technológiai szolgáltatások egyik vezető globális szereplője, a Kyndryl új tanulmányt tett közzé, amely arra mutat rá: kevés szervezet hozott eddig olyan munkaerő-stratégiai döntést, amely lépést tartana az MI-technológia gyors fejlődésével. Azok a cégek viszont, amelyek már megtették ezt, jelentős előnyre tettek szert az MI-befektetések megtérülésének versenyében.
Dubajban nyílt meg a Schneider Electric legzöldebb irodája
A Schneider Electric új, több mint 10 000 négyzetméteres dubaji központja – a NEST – jól példázza, hogyan lehet a technológia segítségével jelentős lépéseket tenni az energiahatékonyság és fenntarthatóság irányába. Az új épület energiafogyasztása 37%-kal alacsonyabb a vállalat korábbi helyszínéhez képest, ezzel évente mintegy 572 tonnával kevesebb szén-dioxid kibocsátást eredményez – ez körülbelül 77 háztartás éves áramfogyasztásának felel meg.