Megalakult az Észak-alföldi Informatikai Klaszter
Infokommunikációs vállalati összefogással megalakult az Észak-alföldi Informatikai Klaszter - jelentette Kovács Zoltán, a klaszter munkaszervezetének vezetője csütörtökön Debrecenben sajtótájékoztatón.
Tájékoztatása szerint az alulról szerveződő nonprofit konzorcium célja, hogy ösztönözze a régió informatikai vállalati közötti együttgondolkodást és a közös projektek, fejlesztések, pályázatok, valamint ágazati lobbizás révén fokozza a tagvállalatok versenyképességét.
Kovács Zoltán elmondta azt is, hogy a klaszter megalakulását egyéves előkészítő munka előzte meg. Céljuk volt létrehozni egy olyan vállalati hálózatot, amely képes az egyes kis- és középvállalkozások kapacitásának összefogására, s ezáltal komoly megrendelések elnyerésére.
A klaszter létrehozását megelőzően a Baross Gábor regionális innovációs pályázaton 18 millió forintot nyertek információs központ, vállalkozási klub létrehozása. Ennek a sikere vezetett az informatikai klaszter megalakításához - tette hozzá.
Kovács Zoltán elmondta azt is, hogy az észak-alföldi régió 45 informatikai cége az alapító tagja a klaszternek, de miután a térségben 200 ilyen cég működik, számítanak a klaszter gyors bővülésére.
Beszámolt arról, hogy a klaszter első sikere megvan: megszervezték a helyi informatikai állásbörzét, ahol 400 informatikai helyet hirdettek a régióban.
Kovács Zoltán hozzátette: szoros együttműködésre törekednek a Debreceni Egyetemmel, ennek első fontos lépése, hogy szeptembertől az informatikai mesterképzésen részt vevő hallgatók a klaszter cégeinél tölthetik gyakorlatukat.
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Kezdődik az év végi roham a mérlegképes könyvelők számára
A Kulcs-Soft által működtetett Kulcs-Akadémia három éve biztosítja a kreditpontos képzés lehetőségét, a digitalizáció jegyében online és személyes formában is.
A világ öt legjobb márkája között a Samsung
A Samsungot az ötödik egymást követő évben választotta a világ legjobb öt márkája közé az Interbrand. A nemzetközileg is elismert márkatanácsadó vállalat évente közzéteszi a legjobb nemzetközi márkákat tartalmazó Best Global Brands listáját. Az idei listából kiderült, a vállalat márkaértéke elérte a 100,8 milliárd dollárt, amely 10%-os növekedést jelent az előző évhez képest.
Közösen telepít e-kamion töltőállomásokat a Siemens és az OMV
Az e-buszok és e-haszongépjárművek száma évek óta dinamikusan nő, a személyautó-állomány mellett a fuvarozásban, illetve az áruszállításban is egyre inkább teret nyer az elektrifikáció. A busz- és logisztikai flották üzemeltetői ezért egyre inkább keresik megfelelő töltési megoldásokat.
Küzdelem a csalások ellen: ma már nem elég, ha automatikusan ellenőrizzük az összes tranzakciót
A hagyományos tranzakciómonitorozáson túl egyre nagyobb szerepet kap a hatékonyabb, kockázatelemzés a pénzügyi bűncselekmények elleni harcban. Már nem elég automatikusan ellenőrizni a tranzakciókat és kiszűrni a gyanúsakat; szükség van az ügyfél várható és tényleges tevékenységének vizsgálatára, amelyhez a siker érdekében különböző kockázati mutatók kombinációját kell alkalmazni.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.