Harry Potter halott

forrás Prim Online, 2007. július 12. 10:03

Ezzel az üzenettel próbálja sokkolni a felhasználókat egy, a Panda Software által frissen felfedezett vírus. Némiképp azonban ellentmond önmagának, hiszen létrehoz egy Harry Potter nevű felhasználót is.

Elsősorban blőd humora miatt számíthat 15 perc hírnévre a furcsa nevű „Hairy.A” vírus, amely települése után – túl azon, hogy kikapcsolja a Windows XP beépített tűzfalát, és módosítgatja a rendszerbeállításokat – olyan üzenetekkel próbálja sokkolni a Rowling-rajongókat, mint hogy „Harry Potter halott”.

A Panda Software ellenőrzésén néhány napja fennakadt program úgy tűnik, ezzel együtt egyfajta „szellemidézést” is tart, hiszen létrehoz egy Harry Potter nevű felhasználót a megfertőzött gépen (ahogyan egy Hermione Granger és egy Ron Weasley nevű fiókot is).
A Panda tájékoztatása szerint a vírus amúgy a közepesen veszélyes, és a csekély mértékben vicces kategóriába tartozik.

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

9 év után új elnök az IAB Hungary élén

2025. január 16. 18:01

A retail média felrobbanthatja a hirdetői piacot

2025. január 14. 18:15

A Continental új technológiája látványos módon jelenít meg tartalmakat a járművek oldalablakain

2025. január 9. 12:54

Megérkezett a One Magyarország: minden, amit az ügyfeleknek tudni érdemes

2025. január 2. 11:51