22"-es, 2 milis Asus LCD 2.1-es hangzással

A PG221U típusjelű 16:10-es méretarányt biztosító képernyő 2 ms-os válaszidejének köszönhetően tökéletesen megfelel a játékok, valamint a videók megjelenítésére, ezen kívül pedig annak kontraszthányadosára (2000:1-hez) sem lehet panaszuk a majdani tulajdonosoknak. A monitort továbbá 320 cd/m2 fényerő, valamint 160/170 fokos horizontális, illetve vertikális betekintési szögek jellemzik még. Az élethűbb színekről a fénylő panelfelület ("Color Shine Glare Type LCD Panel"), valamint az automatikus szín-, kontraszt- és élességszabályozó gondoskodik. Érdemes még megemlíteni az úgynevezett Light-in-Motion funkciót is, mely révén kellemes hangulatot árasztanak működés közben a monitor talpában elhelyezett LED-ek. Az USB-hub-ot is tartalmazó LCD talpába két egyenként ötwattos hangszórót építettek, a masszív tartópillérre pedig egy 15 wattos mélynyomót is szerelt a gyártó, így az önmagában pótolja a 2.1-es hangrendszert. Ennyi extra után már valóban csak hab a tortán az 1,3 megapixeles kamera. Csatlakozási lehetőségekként a felhasználók rendelkezésére állnak a VGA, DVI (HDCP-kompatibilis), komponens valamint az S-Video bemenetek.
Az 1680x1050 pixel felbontású PG221U máris megvásárolható a kereskedelmi forgalomban, melynek ára 600 euró (150 000 Ft), tehát jóval olcsóbb, mint a hasonló technikai adottságokkal rendelkező konkurens termékek.
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
10 Gbps sebesség az Óbudai Egyetemen
Magyarországon az Óbudai Egyetem az első felsőoktatási intézmény, amely a WiFi 7 szabványnak megfelelő, legmodernebb vezeték nélküli hálózatot alakított ki. A Huawei kampusz megoldásának bevezetésével az egyetem egy jövőálló, 10 Gbps sebességű hálózatot hozott létre, amely a jobb hálózati élmény, valamint a hatékonyabb oktatás, kutatás és adminisztráció érdekében működik. Az állandó innováció és átalakítás eredményeként az Óbudai Egyetem úttörő szereplővé vált, új mércét állítva a hálózatfejlesztés terén az európai egyetemek között. A fejlett hálózati technológiák és a magas színvonalú digitális oktatási környezet alkotják az egyetem sikerének alapját.
Az Amazon Web Services bemutatta az Ocelot kvantumchipet
Az Amazon Web Services (AWS) mérnökei új szemléletmódot alkalmaztak a kvantumchipek építésében. Ahelyett, hogy csupán a kvantumbitek (qubitek) számát növelték volna, főként a zajok hatékonyabb csökkentésére helyezték a hangsúlyt. Ennek eredményeként létrehozták az Ocelot kvantumchip prototípusát, amely előrejelzéseik szerint akár öt évvel is közelebb hozhatja a kvantumszámítógépek széles körű elérhetőségét.
Az online vásárlások árnyoldala
Az utóbbi években drámaian megnövekedett a bankkártyás visszaélések száma Magyarországon, különösen az online vásárlások terén. Míg a bankok gyorsan reagálnak a problémákra, a csalók egyre kifinomultabb módszereket alkalmaznak az érzékeny adatok megszerzésére és azokkal jogosulatlan tranzakciók végrehajtására. Bár a csalási technikák szinte végtelenek, kevés olyan hatékony megoldás létezik, amely sikeresen csökkentheti a visszaéléseket. A Magyar Nemzeti Bank új technológiája azonban reményt adhat.
Színhelyesség és hatékonyság egy készülékben
Az EPSON eco-solvent technológiájú széles formátumú nyomtatói jelentős fejlesztéseken mentek keresztül, melyek csúcspontja az új SC-S9100 modell. Ez a készülék letisztult, kompakt formatervezésének köszönhetően nemcsak esztétikus, hanem rendkívül praktikus is: kisebb helyet igényel, könnyebb kezelhetőséget kínál, és az érintőképernyős panel használata is egyszerűbbé vált.
Mindent a szemnek? Több "érzékszerv" kell az önvezetéshez
A Tesla Autopilot rendszerének érzékelői körüli viták újraéledtek egy nemrégiben készült tesztvideó kapcsán, amelyben a rendszer nem tudta felismerni az útakadályokat, ami balesethez vezetett.