Carnation-NetAcademia együttműködés
A Carnation a .Net platform mellett is letette voksát, így a PHP és Java kompetencia megőrzése mellett egyre több erőforrást allokál az új területre. Fejlesztői képzéshez, valamint a vonatkozó Microsoft minősítések megszerzéséhez a NetAcademia Oktatóközpontot választotta partneréül, de a két cég a továbbiakban hosszú távú együttműködést tervez.
A Carnation tízéves webfejlesztői múlttal rendelkezik. A kezdetekben Linux-PHP alapon fejlesztő cég az elmúlt években egyre több ügyfélnél tapasztalta a .Net-es alapú megoldások iránti igényt. Ennek eredményeként kötött szerződést a Sitecore-al, a világ egyik vezető .Net CMS keretrendszer fejlesztőjével a megoldás magyarországi forgalmazására. „A nagyvállalati igények miatt erősítjük .Net kompteneciánkat, ami a Sitecore forgalmazása és bevezetése mellett fejlesztő csapatunk bővítését és képzését is szükségessé tette” – mondta Varga Tamás, a Carnation fejlesztési igazgatója.
A munkatársak továbbképzéséhez a Carnation Magyarország egyik vezető oktatóközpontját, a NetAcademiát választotta.
”A webfejlesztő cégek dinamikusan növekvő piacról mondanak le, ha nem foglalkoznak a .Net alapú technológiákkal. A vállalatok webes megjelenésük tervezése során ugyanis olyan funkciókra vágynak, melyek feltételezik a belső rendszereikkel történő biztonságos és hatékony információáramlást, valamint a Microsoft technológiákkal való kompatibilitást. A .Net technológia többek között ezekre az igényekre kínál megoldást” – osztotta meg tapasztalatait Fóti Marcell, a NetAcademia Oktatóközpont ügyvezetője. A NetAcademia közel 9 éve foglalkozik Microsoft alapú technológiákkal. „Folyamatosan törekszünk arra, hogy hallgatóink akár a legkorszerűbb lehetőségekkel is megismerkedhessenek, így oktatóközpontunk elsőként indított NET 3.5 képzést. Ennek köszönhetően a Carnation a legkorszerűbb .Net megoldásokat tudja bevetni ügyfeleinél” – tette hozzá Szántó Zoltán, a NetAcademia kereskedelmi igazgatója.
A Carnation és a NetAcademia további együttműködéseként közös tendereken indulnak, ahol a Carnation biztosítja a designt, a fejlesztést és a projektmenedzsmentet, míg a NetAcademia külső szakértőként vesz részt a projekteken.
Kapcsolódó cikkek
- Magyar informatikus egyedi sikere
- Új vezető oktató a NetAcademiánál
- Új üzletágat indít a NetAcademia
- Etikus hackerképző tanfolyam a NetAcademiánál
- A NetAcademiával képezteti leendő tanácsadóit a Microsoft
- Informatikai Ki-kicsoda
- Üzleti intelligenciáért felelős oktató a NetAcademiánál
- NetAcademia Ösztöndíj informatika szakos hallgatóknak
- Közös nevezőn üzlet és informatika
- Vezetőképző szakember a NetAcademiánál
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A HONOR Magic 7 széria már deepfake felismerő technológiával és AI asszisztenssel érkezik
Szeptember 6-án Berlinben, az IFA 2024 hivatalos megnyitóján Kai Wegner, Berlin polgármestere meglátogatta a HONOR standját, ahol megtekinthette a világ első készülékre telepített AI Deepfake felismerő technológiájának. A rendszer lényege, hogy automatikusan és intelligensen felismeri a hamis, kreált vagy mesterségesen elváltoztatott emberi arcokat. George Zhao, a HONOR vezérigazgatója azt is elárulta, hogy a HONOR Magic 7 széria már rendelkezni fog ezzel a technológiával.
Adatvezérelt, AI-alapú ügyfélélmény és döntéshozatal: a GBS jövője
Hazánkban több, mint 200 üzleti szolgáltató központ működik, amelyekkel szemben folyamatos elvárás az innováció az anyacégek részéről. A magas követelményeknek való megfelelés érdekében e cégek számára elsődleges fontosságú az olyan új technológiák gyors és hatékony adaptációja, mint a mesterséges intelligencia (AI – artificial intelligence) – a Deloitte szakértői szerint.
Kiváló magyar eredmény a Nemzetközi Informatikai Diákolimpián
Négy magyar diák képviselte hazánkat a szeptember 1-8. között Egyiptomban zajlott Nemzetközi Informatikai Diákolimpián (IOI), ami a legrangosabb informatikai világverseny a középiskolás korosztály számára. A magyar fiatal tehetségek egy arany- és egy ezüstérmet szereztek, egyikük pedig dicséretben részesült. A diákolimpikonok a Neumann Társaság tehetséggondozási programja keretében, az ELTE Informatikai Karának együttműködésével készültek fel a versenyre.
Új szelek fújnak a nagyvállalatoknál IT fronton
Habár az utóbbi években csökken a keresleti nyomás az IT munkaerőpiacon, a jó technológiai szakemberekre továbbra is egyre nagyobb szükség van. Ozorai Dénes, a K&H IT vezetője szerint ugyanis ma már szinte minden üzleti igény valamilyen IT megoldást kíván.
Nem féltik az állásukat a ChatGPT-től a magyar újság- és szövegírók
A mesterséges intelligencia hatékonyabbá és könnyebbé teszi a munkájukat, de a szakmájukat a következő években nem tartják teljesen helyettesíthetőnek vele – ez a megkérdezett magyar szövegírók és újságírók általános vélekedése a Corvinus egyetem friss kutatása szerint. A válaszadók önbizalma erős, alkalmazkodóképesebbnek tartják magukat másoknál a területükön.