Nehezednek a vírusirtó tesztek
Már csak néhány szoftver vizsgázik jelesre
Az AV-Comparatives és a Virus Bulletin legutóbbi összehasonlító tesztjein kevés vírusirtó teljesített kitűnően. Ennek oka több esetben az volt, hogy a szoftverek téves riasztásokat produkáltak. Az ESET NOD32 mindkét megmérettetésen kiemelkedően szerepelt, így az AV-Comparatives Advanced+ minősítésén felül megszerezte 47. VB100% címét is.
Az elmúlt hetekben két független víruslaboratórium – az AV-Comparatives, valamint a Virus Bulletin magazin – is tesztelte a különböző vírusirtókat. A megmérettetéseken kevés vírusirtó teljesített kitűnően, vagy a nem megfelelő vírusfelismerési hatékonyság, vagy a téves riasztások produkálása miatt. Az ESET NOD32 2.7-es verziója mindkét teszten kiemelkedően szerepelt, így az újabb VB100% cím mellett ismét elnyerte az AV-Comparatives Advanced+ minősítését is.
Nem elég a tökéletes vírusfelismerés
Az AV-Comparatives független víruslaboratórium tesztjein nemcsak az antivírus programok proaktív vírusfelismerési képességét vizsgálják, hanem a téves riasztások számát, valamint a keresési sebességet is értékelik. Andreas Clementi, az AV-Comparatives projektmenedzsere és az összehasonlító vizsgálatot végző csoport vezetője ezzel kapcsolatban elmondta: az olyan vírusirtók, melyek túl sok téves riasztást produkálnak, nem nyújtanak megbízható védelmet a felhasználók számára. A novemberi teszt során utoljára augusztus 5-én frissített antivírus rendszerekre a rákövetkező egy hónapban megjelent vírusokat engedtek rá. Összesen 15 különböző szoftver vett részt a teszten, de csupán kettő, az ESET NOD32, valamint a Kaspersky kapta meg a legjobbaknak járó Advanced+ minősítést. Az ESET NOD32 volt az egyetlen induló, amely nem csak kiváló hatékonysággal ismerte fel a különböző vírusokat, de emellett egyetlen téves riasztást sem produkált.
Nagy a különbség a vírusirtók közt
A Virus Bulletin magazin decemberi összehasonlító tesztje Microsoft Windows 2000 Professional SP4 platformon vizsgálta 32 antivírus szoftver teljesítményét. Az értékelés során a VB100% minősítést csak azok a szoftverek kaphatták meg, amelyek az összes vadon élő vírust detektálták, és emellett nem produkáltak téves riasztást. Sok vírusirtónak épp ez utóbbi feltétel okozta a legnagyobb problémát, így végül csupán 15 induló, köztük a mezőnyből gyorsaságával is kimagasló ESET NOD32 szerezte meg a minősítést. „A legutóbbi összehasonlító tesztek felhívják a figyelmet arra, hogy a különböző vírusirtók közt komoly különbségek vannak. A proaktív, heurisztikán alapuló védelem előtérbe kerülésével sok gyártónál aránytalanul megnövekszik a téves riasztások száma, pedig a tökéletes védelem érdekében ezek kiszűrését is szem előtt kell tartani” – értékelte az eredményeket Csiszér Béla, a NOD32 antivírus rendszer magyarországi disztribúciójáért felelős Sicontact Kft. ügyvezetője.
Érdekesség, hogy a rekordszámú, 47 VB100% címet megszerző ESET NOD32 2.7-es verziója utoljára szerepelt a Virus Bulletin teszteken, hiszen novemberben megjelent az új, 3.0-ás továbbfejlesztett változat, amely még az eddiginél is gyorsabb teljesítményt nyújt. Emellett a gyártó kiadta ESET Smart Security nevű integrált biztonsági megoldását, amely a NOD32 technológián alapuló vírus- és kémprogramvédelem mellett már saját fejlesztésű tűzfalat és levélszemétszűrőt is tartalmaz.
Kapcsolódó cikkek
- A mezőny több mint fele megbukott - a VirusBuster nyert...
- McAfee vírusirtó szoftver a Leopard-hoz
- Felmérés a vírusirtók lakossági piacáról
- Intelligens, gyors, menedzselhető: vállalati védelem az ESET-től
- Intelligens védelem Linuxra az ESET-től
- Egy gondolattal gyorsabban
- Az ESET bemutatta a NOD32 új generációját
- Microsoft-köntösbe öltözött trójai terjed
- A vírusirtó sem mindig elég
- Megjelent az első trójai Mac-re
Biztonság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Adatmentés másképp: hogyan védhet meg a 3-2-1 stratégia a zsarolóvírustól?
Sokan még mindig csak egy kötelező, unalmas feladatként tekintenek az adatmentésre, amit csak azért pipálnak ki, mert „muszáj”. Pedig egy jól megtervezett biztonsági mentés akár életmentő is lehet, különösen egy zsarolóvírusos támadás során. A Kingston szakértői szerint a 3-2-1 mentési stratégia kulcsfontosságú – legyen szó céges dokumentumokról vagy személyes adatokról, ezzel a módszerrel hatékonyan megőrizhető az adatok biztonsága, és a működés folytonossága is.