Új online közösségi csereprogram tanárok számára
A SMART Exchange többet nyújt a hagyományos szöveg alapú fórumoknál, a tagok számára hozzáférést biztosít egy rendezvénynaptárhoz, fotógalériához, és letölthető adatforrásokhoz. A közösségi oldal központi helyet teremt, ahol megoszthatóak a tanítási ötletek és a legjobb gyakorlatok, egyéni javaslatok továbbá lehetőség nyílik kapcsolatot teremteni a SMART szakértőivel. Számtalan lehetőséget, információt és adatforrást biztosít, amelynek segítségével a tanárok érdekfeszítő és interaktív tanulási környezetet teremthetnek.
A hálózat több tucat már létező SMART közösséget kapcsol össze, oktatókat, SMART használókat és az oktatás területén dolgozó szakértőket. A szolgáltatásokat és a forrásokat folyamatosan frissítik, így az újonnan csatlakozók biztosan a legújabb információhoz jutnak. A SMART Exchange program lehetővé teszi, hogy a tanárok folyamatosan informálódjanak az RSS különböző témákhoz kapcsolódó kutatásairól és a kulcsszavakról, amelyek segítenek megtalálni a keresett tartalmat. A közösségi oldal tagjai számára biztosított tagsági logó, személyes blogon és weboldalon is feltüntethető. A SMART Exchange program első alkalmazása angolul beszélő oktatók számára készült, de a vállalat 2008 tavaszára tervezi, hogy több nyelven is elérhetővé teszi a közösségi fórumot. A SMART Exchange a vállalat korábbi, Bulletin Board-ra keresztelt programját váltja fel. Az online közösség ingyenesen elérhető, az oktatók regisztrálhatnak a SMART Exchange csereprogramra, ha ellátogatnak az alábbi weboldalra: http://exchange.smarttech.com.
Kapcsolódó cikkek
- NJSZT: a DE! program folytatódik
- I. Digitális Esélyegyenlőség konferencia
- Fából internet gyerekeknek
- Új felsőoktatási tankönyv az információs társadalomról
- Ingyenes szoftverrel támogatja az Adobe a Flex programozást
- Határtalan netnagyi-hálózat
- Superbox - az önkifejezés merőben új eszköze
- Ingyenes internetoktatási program ősszel is
- Országos szinten kattannak a netre a nagyik
- A Microsoft bejelentette az idei Imagine Cup győzteseit
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
Ez most Magyarország 10 legjobb munkáltatója a dolgozói vélemények alapján
A Munkahelyeink.hu nemzetközi karrierplatform közzétette a legnépszerűbb munkaadók rangsorát. A Top Employers Hungary lista jelenleg az egyetlen független rangsor, amely kizárólag a munkavállalók értékeléseire épül. Az idei toplistát a Coloplast Hungary, a Yettel Magyarország és a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary vezeti.
Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel
Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.
A Tenstorrenttel közösen fejleszti mesterségesintelligencia-megoldásait az LG
Az LG Electronics (LG) és a Tenstorrent bejelentette, hogy kibővítették együttműködésüket, amelynek célja a globális piacra szánt SoC-k, (System-on-Chips, azaz egylapkás rendszerek) fejlesztése. A partnerség révén az LG célja, hogy tovább bővítse a termékeihez és szolgáltatásaihoz használt AI-chipek tervezésében és fejlesztésében rejlő lehetőségeket. A vállalat elkötelezett az AI-alapú innovációk előmozdítása mellett, különösen a háztartási készülékek, az okosotthon-megoldások, valamint a jövőbeli mobilitási és kereskedelmi fejlesztésének területén.