Freesoft: 1,4 milliárd forint értékű támogatási szerződés
A Freesoft 100 százalékos leányvállalata, a Humansoft Kft. bruttó 1,4 milliárd forint értékű, 5 évre terjedő támogatási szolgáltatás nyújtását kezdte meg dél-dunántúli egészségügyi intézményekben - tájékoztatott a Freesoft a Budapesti Értéktőzsde honlapján kedden.
A Humansoft Kft. a dél-dunántúli régióban 9 egészségügyi intézményt felölelő, 1 milliárd forintot meghaladó összértékű informatikai projektet valósított meg a Humán Erőforrás Fejlesztés Operatív Program keretében. A projekt zárásával megkezdte az 5 évre szóló támogatási szolgáltatás nyújtását, amelynek összértéke bruttó 1,4 milliárd forint.
A szolgáltatás során több mint 30 alkalmazáshoz biztosít szoftver- és jogszabálykövetést, valamint help-desk és üzemeltetési szolgáltatásokat, melyek kiterjednek a 4500 felhasználóból, 36 helyszínből és közel 100 darab szerverből álló teljes rendszerre.
A tőzsde B kategóriájában jegyzett Freesoft tavaly októberben vásárolta meg a Humansoft Kft. 32,25 millió forint névértékű 100 százalékos tulajdoni részesedést jelentő üzletrészét.
A Humansoft Kft. árbevétele 2006-ban valamivel több mint 8 milliárd forintot tett ki, 2007-re pedig 7,5-8 milliárd forint szerepelt a menedzsment terveiben.
A Freesoft a tőzsdei gyorsjelentése szerint 2007 első felében 357 millió forint veszteséget könyvelt el, szemben az előző év hasonló időszakában elszámolt 183 millió forint veszteséggel. A cég árbevétele 39 százalékkal 990 millió forintra csökkent részben a belföldi állami megrendelések elmaradása miatt. Az árbevétel 33,5 százalékát adták a leányvállalatok, amelyek 85 millió forint üzemi veszteséggel zárták a félévet.
Kapcsolódó cikkek
- "Hatból kettő", avagy új divíziók a T-Systemsben
- Többmilliós humanitárius projektek a Google-tól
- A Deutsche Telekom lemond a további tömeges létszámcsökkentésről
- Vezető német politikusok bírálják a Nokiát
- Az SAP dinamikusan növelte jelenlétét a kiskereskedelmi iparágban
- Szabadalomsértéssel vádolják Kínában a Microsoftot
- Pártok fölötti összefogás a Nokia ellen Németországban
- Bevételével azonos mértékű veszteséget produkált az AMD
- Új üzletágvezető a Microsoft Magyarországnál
- Új ember az SAP államigazgatási üzletágának élén
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az AI forradalma és a hardverek új szerepe
A mesterséges intelligencia forradalma jelentős átalakulásokat hozott az informatikai fejlesztések világában. Míg korábban a szoftverfejlesztés állt az innováció középpontjában, az AI térnyerésével egyre inkább a hardverek kerülnek előtérbe mint kulcsfontosságú erőforrások.
Ismét az FT 1000 ranglistán a magyar ServerElite
A ServerElite immár második alkalommal került fel a Financial Times és a Statista által évente összeállított FT 1000 listára, amely Európa leggyorsabban növekvő vállalkozásait rangsorolja. A budapesti székhelyű cég új és használt szerverek forgalmazására, valamint testreszabott IT-megoldásokra szakosodott – és a lista elismeri azokat a vállalatokat, amelyek organikus növekedéssel, külső tőkeinjekció nélkül értek el kiemelkedő árbevétel-bővülést több éven keresztül.
21 év hűség, 1300 autó, egy közös jövő – Az UFleet sztorija
A rendszerváltás után alapított hazai cégek most élik aranykorukat – sok vállalkozás életében aktuálissá vált a generációváltás kérdése. Az alapítók lassan átadják a stafétabotot, és keresik azokat az utódokat, akik képesek továbbvinni azt az értékrendet és tudást, amit évtizedek alatt felépítettek. Ez a váltás azonban jóval többről szól, mint egyszerű vezetőcsere: tudatos, hosszú távú folyamat, amelyben kulcsszerepet játszik a bizalom, a mentorálás és a türelem.
EY-Parthenon: Új márka, egykapus ügyfélélmény
Az EY globálisan egységesíti tranzakciós tanácsadási üzletágát és a vállalati stratégiával foglalkozó EY-Parthenon csapatát, közös márkanév alatt működtetve tovább ezeket a területeket. Ez a lépés az ügyféligényekre reagálva erősíti meg a két terület közötti szinergiákat, és biztosít egységes, integrált tanácsadási élményt. Az új működési modell lehetővé teszi, hogy a vállalatok még komplexebb és összehangoltabb támogatást kapjanak növekedési, fejlesztési vagy stratégiai döntéseikhez. A márka mögött 25 000 szakember dolgozik, 150 országban.
Mi jön a fal után? – Automotive Summit 2025
Ezzel a provokatív kérdéssel indul 2025. május 21-én az Automotive Summit a MOL Campuson. A konferencia az autóipar jövőjét helyezi fókuszba, különös tekintettel arra, milyen szerepet tölthet be Magyarország a globális átalakulásban. A szakértők számos nézőpontból vizsgálják meg az iparág kihívásait és lehetőségeit – a mesterséges intelligencia autóértékesítésben betöltött szerepétől kezdve, az új autógyárak gazdasági hatásán át, egészen a CO₂-kibocsátás jövőjéig.