Még tizenkét napig lehet nevezni a VIII. BME Nemzetközi 24 órás Programozóversenyre
A nevezés a verseny hivatalos weboldalán keresztül történik, a határidő 2008. február 17. éjfél. A versenyen háromfős csapatok indulhatnak, de a regisztráció után arra is lehetőség van, hogy valaki csapattársakat keressen az oldalon.
A nevezést követően 2007. február 24-én (közép-európai idő szerint) délelőtt 10 és délután 3 óra között kerül sor egy interneten keresztül lebonyolított előválogatóra, amelyen a csapatoknak 8 algoritmikus jellegű problémát kell megoldaniuk. Az itt legjobbnak bizonyuló harminc csapat kerül be a 2008. május 2-4. között, Budapesten megrendezésre kerülő 24 órás döntőbe. Itt egyetlen, bár rendkívül bonyolult és komplex feladattal kell megküzdeniük a csapatoknak.
Se az előválogató, se a döntő során nincs semmiféle megkötés a versenyzők által használható fejlesztőeszközökre, operációs rendszerre valamint írásos segédanyagokra vonatkozóan. Az előválogatóhoz hasonlóan a döntőben is a saját számítógépeikkel dolgozhatnak a versenyzők. A rendezők csak áramellátást és a versenyhez szükséges hálózati kapcsolatot biztosítják az egész napos megmérettetés során az enni- és innivalón kívül. Külső segítség igénybevétele természetesen nem engedélyezett.
A feladatokat a BME informatika karának doktorandusz hallgatói írják, így a tavalyihoz hasonlóan érdekes megmérettetésre számíthatnak a versenyzők. A problémák megoldásához, az eredményes szerepléshez leginkább jól működő csapatmunkára, valamint gyors és precíz kódírási képességre, széleskörű informatikai ismeretekre van szükség. Az összesítésben legtöbb pontot összegyűjtő csapat viheti haza a vándorkupát és a fődíjat.
A verseny rangjához és színvonalához a támogatók által felajánlott 5000 eurós összdíjazás és a további nagyértékű tárgynyeremények járulnak hozzá. A tavalyi évben a legjobban szereplő három csapat tagjai egy-egy autóba szerelhető GPS navigációs eszközzel, és hozzá való szoftverekkel gazdagodtak.
A hagyományokhoz híven a szervezők ebben az évben is népes nemzetközi mezőnyre számítanak. A tavalyi verseny döntőjén 10 ország - Egyesült Államok, Ausztria, Hollandia, Lengyelország, Lettország, Magyarország, Románia, Svédország, Szerbia és Ukrajna - programozói vettek részt, akik felejthetetlen élményekkel és hasznos tapasztalatokkal tértek haza.
Az események minden érdeklődő számára nyomon követhetők lesznek a verseny hivatalos honlapján.
Kapcsolódó cikkek
- Magyar diákcsapatok a Google versenyén
- Debreceni fiatalok Rotterdamba készülnek
- Kétnapos robotverseny sms-szavazással Bécsben
- A Google versenyre hívja a marketing szakos diákokat
- Microsoft Imagine Cup 2008: környezetbarát gondolkodásra ösztönzi a diákokat
- Kilenc diák nyert laptopot és mobilinternet-előfizetést a T-Mobile egyetemi pályázatán
- VIII. BME Nemzetközi 24 órás Programozóverseny
- Az InfoRádió kapta Az év honlapja idei médiadíját
- Taroltak a debreceniek az EuroSkills magyarországi versenyén
- Átadták a "Linux 48" IBM szoftver programozói bajnokság díjait
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.
A Tenstorrenttel közösen fejleszti mesterségesintelligencia-megoldásait az LG
Az LG Electronics (LG) és a Tenstorrent bejelentette, hogy kibővítették együttműködésüket, amelynek célja a globális piacra szánt SoC-k, (System-on-Chips, azaz egylapkás rendszerek) fejlesztése. A partnerség révén az LG célja, hogy tovább bővítse a termékeihez és szolgáltatásaihoz használt AI-chipek tervezésében és fejlesztésében rejlő lehetőségeket. A vállalat elkötelezett az AI-alapú innovációk előmozdítása mellett, különösen a háztartási készülékek, az okosotthon-megoldások, valamint a jövőbeli mobilitási és kereskedelmi fejlesztésének területén.
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.