Telenor - 23 százalékos profitnövekedés
A Telenor norvég távközlési cége, amely a Pannon GSM tulajdonosa, 23 százalékkal növelte negyedik negyedévi adózott eredményét, több társult cége, köztük az ukrán Kyvstar eredményének köszönhetően.
A december 31-vel záruló negyedévben 7,63 milliárd norvég koronára (1,39 milliárd euró) nőtt a nettó nyereség az előző év azonos időszakának 6,21 milliárd koronás eredményéhez képest. Ez az eredmény felülmúlta az elemzői várakozásoknak szereplő 4,5 milliárd koronát. Az árbevétel 23,74 milliárd koronára csökkent a 2006 negyedik negyedében elért 24,54 milliárd koronáról, de felülmúlta az elemzői várakozásokban szereplő 23,6 milliárd norvég koronát. A társaság az idei évben 5 százalékos bevételnövekedésre számít, az EBITDA - nyereséghányadot pedig a 31 százalékos szint felett tervezi. 2007-ben a társaság mobiltelefon előfizetőinek száma 30 millióval 143 millióra bővült, amivel a Telenor a világ hetedik legnagyobb mobilszolgáltatója - közölték.
A Telenor részvényei kedden 109,25 norvég koronán zártak, ennek alapján a konszern tőkeértéke 183,57 milliárd korona. Az év eleje óta a részvények 16 százalékkal estek, az osloi piac mozgásának megfelelően.
Kapcsolódó cikkek
- Synergon: 327,79 millió mérleg szerinti nyereség
- A Sun megvásárolja az innoteket
- Négyszáz főt vár etikus hekkelési konferenciájára a NetAcademia
- 77,3 millió Symbian szoftver kelt el tavaly
- Magyar Telekom: eszközértékesítés a MakTelnél
- Új mobilt fejleszt az Alcatel-Lucent a japán NEC-kel
- A Yahoo kiütötte a nyeregből a Google-t a T-Mobile-nál
- Rajtaütésszerű EU vizsgálat az Intel irodáiban
- Online videótechnológiai vállalattal növeli értékét a Yahoo
- Új szövetség a naplózó rendszerek piacán
Céginfó ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Ismét az FT 1000 ranglistán a magyar ServerElite
A ServerElite immár második alkalommal került fel a Financial Times és a Statista által évente összeállított FT 1000 listára, amely Európa leggyorsabban növekvő vállalkozásait rangsorolja. A budapesti székhelyű cég új és használt szerverek forgalmazására, valamint testreszabott IT-megoldásokra szakosodott – és a lista elismeri azokat a vállalatokat, amelyek organikus növekedéssel, külső tőkeinjekció nélkül értek el kiemelkedő árbevétel-bővülést több éven keresztül.
21 év hűség, 1300 autó, egy közös jövő – Az UFleet sztorija
A rendszerváltás után alapított hazai cégek most élik aranykorukat – sok vállalkozás életében aktuálissá vált a generációváltás kérdése. Az alapítók lassan átadják a stafétabotot, és keresik azokat az utódokat, akik képesek továbbvinni azt az értékrendet és tudást, amit évtizedek alatt felépítettek. Ez a váltás azonban jóval többről szól, mint egyszerű vezetőcsere: tudatos, hosszú távú folyamat, amelyben kulcsszerepet játszik a bizalom, a mentorálás és a türelem.