TvNetWork: 723 millió forint nyereség 2007-ben

MTI Sajtóadatbank, 2008. március 3. 09:02

A telekommunikációs szolgáltatásokat nyújtó TvNetWork Nyrt. 2007-ben egy év alatt 36,7 százalékkal 2,98 milliárd forintra növelte árbevételét, és 723 millió forint mérleg szerinti nyereséget ért el, szemben az egy évvel korábbi 8 millió forinttal - jelentette a társaság a magyar számviteli szabvány alapján készült konszolidált gyorsjelentésben pénteken.

Az adózott nyereség 758 millió forint, és ebből az igazgatóság 35 millió forint (az MTI számítása szerint részvényenként 23 forint) osztalék kifizetését javasolja a március 20-ra összehívott éves közgyűlésen.

Az adó- és kamatfizetés, tőketörlesztés és amortizáció előtti nyereség (EBITDA) 72 százalékkal 734 millió forintra emelkedett.

A 2007. évi profitot közel 600 millió forint egyszeri tétel gyarapította a 2007 végén eladott két hálózatból származó nyereségként - jegyzi meg a jelentés, hozzátéve, hogy 2008-ban hasonló egyszeri tétellel nem számolnak. A gyorsjelentés kiemeli: ez az egyszeri tétel és a 2007 végi tőkeemelésből befolyt 600 millió forint stabilizálta a cég pénzügyi helyzetét, és lehetővé tette további akvizíciók elindítását.

A márciusra meghirdetett közgyűlésen várhatóan döntés születik három kisebb internetszolgáltató beolvasztásáról. Emellett több mint tíz kisebb-nagyobb cég megvásárlásáról folynak tárgyalások.

A beruházások eredményeként jelentősen nőtt az alkalmazottak száma, így a személyi jellegű ráfordítások 138,6 százalékkal 335 millió forintra nőttek.

Az üzemi szintű nyereség elérte a 843 millió forintot, szemben az egy évvel korábbi 39 millió forint veszteséggel. Ugyanakkor 2007-ben a tárasság 26 millió forint pénzügyi veszteséget számolt el, míg egy évvel korábban még 37 millió forint volt a pénzügyi profit.

A TvNetWork konszolidált mérlegének főösszege az időszak végén 4,35 milliárd forint volt, 37,8 százalékkal több az előző évinél. Az 1,524 milliárd forint jegyzett tőkéjű társaság saját tőkéje egy év alatt 45,5 százalékkal 2,31 milliárd forintra nőtt.

A TvNetWork részvényeivel a Budapesti Értéktőzsde B kategóriájában lehet kereskedni. A papír a pénteki tőzsdenapot 351 forinton, a csütörtöki záróárnál tíz forinttal olcsóbban zárta és forgalma megközelítette a 33 millió forintot. Az elmúlt 52 hétben a részvény legmagasabb árfolyama  368 forint, a legalacsonyabb 195 forint volt.

Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Szétnyíló olló: így előzik a versenytársakat az AI-ban élen járó vállalatok

A Magyarországon mintegy 700 munkavállalót foglalkoztató Unisys közzétette legújabb globális kutatását arról, hogyan használják a vállalatok az AI-alapú digitális munkahelyi megoldásokat versenyképességük megőrzésére a gazdasági bizonytalanság közepette. A felmérés egyik legfőbb megállapítása, hogy egyre nő a különbség a jól teljesítő és a lemaradó cégek között.

2025. december 11. 19:42

Bosch-innovációk: mesterséges intelligencia a mindennapokban

A 2025-ös év egyértelműen bebizonyította, hogy a mesterséges intelligencia nem csupán egyre népszerűbb és intelligensebb beszélgetőpartner, hanem alapjaiban alakítja át mindennapjainkat és körülöttünk lévő világot. Idén az MI kilépett a csetablakok világából, és egyre kézzelfoghatóbb módon vált életünk részévé. 

2025. december 11. 14:57

Epson: Új mérföldkövek a fenntarthatóság útján

Az Epson Europe közzétette a 2024/25-ös pénzügyi évre vonatkozó fenntarthatósági (ESG) jelentését, amelyben bemutatja a környezeti és társadalmi felelősségvállalás terén elért fontos eredményeit. A vállalat kiemeli, hogy független intézmények is megerősítették dekarbonizációs stratégiájának hitelességét, amely a 2050-re kitűzött nettó zéró kibocsátási cél iránti elkötelezettségét támasztja alá. Ez az elismerés jól mutatja az Epson előremutató intézkedéseit és átlátható működését a mérhető környezeti hatások elérése érdekében.

2025. december 10. 21:15

Az energiaátmenetet segítő tanácsadók élvonalában a Schneider Electric

Az IDC legfrissebb jelentése a Schneider Electricet a „Vezető” kategóriába sorolta azok között a tanácsadók között, akik vállalatokat és szervezeteket támogatnak az energiaátmenetben. A kutatócég szerint a vállalat innovációs stratégiája saját fejlesztésű digitális platformokra, fejlett analitikára és mesterséges intelligenciára épül, amelyekkel hatékonyan válaszol a piaci elvárásokra.

2025. december 10. 11:43

QR-kód, jóváhagyás, kész – így fizethetnek mostantól a vásárlók a Praktikerben

A Praktiker országos hálózatában néhány másodperc alatt, teljesen ingyenesen fizethetnek a vásárlók a qvik mobilfizetési megoldással. Az új funkció révén mostantól még több gyors, kényelmes és bankkártyamentes fizetési lehetőség érhető el. A magyar tulajdonú barkácslánc december elejétől fokozatosan vezette be a szolgáltatást, amely december 11-től már mind a 23 áruházban elérhető. A webshopban a qvik fizetés már augusztus óta használható.

2025. december 9. 19:42

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Ünnepi akciók vagy csapdák: a leggyakoribb online átverések karácsony előtt – figyelmeztet az ESET

2025. december 11. 13:22

Mit kerestünk 2025-ben? – Megérkezett a Google éves toplistája

2025. december 8. 18:14

A jövő motorjai: innovatív vállalkozók és fiatal vezetők a reflektorfényben

2025. december 4. 09:56

Digitális Érettségi Jelentés: miért nem használják ki a kisvállalkozások az AI-t?

2025. december 1. 14:57