2,6 milliárdos forgalom felett a NEXON
Továbbra is az IT-szektort meghaladó mértékben növekszik a NEXON, melynek bevételei 2007-ben 12 százalékkal emelkedtek. A piacvezető humáninformatikai vállalkozás 2,6 milliárd forintos forgalmának csaknem fele a nexONBÉR bérügyviteli rendszer értékesítéséből származott, melyet többek között olyan új ügyfelek vásároltak meg, mint a Hankook, a Sykes Central Europe, az ITL Group, a Művészetek Palotája, a Zrínyi Nyomda, a BricoStore Hungária, az Athlon Pénzügyi Zrt., valamint a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem. Emellett a vállalat humánerőforrás-menedzsment, valamint beléptető- és munkaidő-nyilvántartó rendszereinek értékesítéséből, továbbá bérszámfejtés outsourcing és oktatási üzletágainak bevételéből közel másfél milliárd forintot könyvelhetett el.
A cafeteria és a komplex HR rendszerek előnyben
A tavalyi évben változtak a magyar vállalatoknak a humáninformatikai megoldásokkal szemben támasztott igényei. "Tapasztalataink szerint egyre inkább jellemző, hogy a nagyobb vállalatok nem csupán egyetlen részfeladatot lefedő szoftvert, hanem komplex, integrált HR rendszert keresnek - mondta Syrjänen-Barkóczy Eleonóra, a vállalat stratégiai és kereskedelmi igazgatója. - A HR szoftverek már nem csupán a toborzást és kiválasztást, a személyügyi és munkaidő nyilvántartást szolgálják, hanem megoldást nyújtanak a karrier- és utódlástervezésre, a kompetenciák értékelésére, a kompetenciadeficit megállapítására, valamint a teljesítmény menedzselésére is. Ugyanakkor a humáninformatikai szoftverekkel szemben ma már egyre inkább elvárás, hogy az alapvető HR funkciókat dolgozói önkiszolgáló rendszerekkel segítsék. Ezeket a piaci igényeket szolgálja ki a nexONHRM humánerőforrás-menedzsment rendszer, melynek elemei a HR teljes területét lefedik."
A nexONHRM részeként elérhető a 2007-ben bevezetett nexONTD képzés-fejlesztés, valamint nexONPM teljesítménymenedzsment modul is. Utóbbi az Isther Humán Tanácsadó Kft.-vel történő együttműködés eredményeképpen kompetencia alapú értékelést tesz lehetővé, ezáltal hozzájárul ahhoz, hogy az ügyfelek még objektívebben mérhessék fel munkavállalóik teljesítményét. E rendkívül összetett folyamatot a NEXON szoftveres alkalmazásai segítik.
A korábbi évek trendjének megfelelően tavaly tovább erősödött a cafeteria rendszerek térnyerése is. Tavaly mintegy kétmillió munkavállaló részesült az adómentes, s így a vállalatok számára költségcsökkentő béren kívüli juttatásokból. Syrjänen-Barkóczy Eleonóra véleménye szerint e tendencia még tovább erősödhet, figyelembe véve a rendszer rugalmas működését elősegítő idei változásokat, és a béren kívüli juttatásokra fordítható keretösszeg növekedését.
NEXON céginformáció:
2006 (ezer Ft) 2007 (ezer Ft)* Árbevétel 2 338 834 2 623 468 Üzemi eredmény 146 165 286 400 Adózott eredmény 126 379 242 258 Saját tőke 435 478 677 736 Hosszú lejáratú kötelezettségek - -
* Előzetes eredmények
Az egyes üzletágak eredményei:
Üzletág |
A legfontosabb eredmények 2007-ben |
nexONBÉR bérügyviteli rendszer |
120 új ügyfél választotta a nexONBÉR-t. |
nexONHRM humánerőforrás-gazdálkodási rendszer |
Elkészült a nexONTD képzés-fejlesztés, valamint a nexONPM teljesítménymenedzsment modul. |
nexONTIME beléptető- és munkaidőnyilvántartó rendszer |
Egyre több nexONSOURCE ügyfél egészíti ki igénybe vett szolgáltatásait a nexONTIME rendszer dolgozói önkiszolgáló felületével. |
nexONSOURCE outsourcing szolgáltatás |
Több mint 30 új ügyfél. |
nexONEDU Oktatási Központ |
Elindult a bérügyintézők OKJ-s oktatása, melyen októbertől több mint 50 fő vett részt. |
Kapcsolódó cikkek
- A HTCC tavalyi éve: meredek forgalomnövekedés és veszteség
- Nagyobb felvásárlásokra készül a Logitech
- Hálózatbővítés és növekedés az Externetnél
- Újabb pereket indíthat az Intel ellen az AMD
- Tavaly 14 százalékkal nőtt a Dell nyeresége
- TvNetWork: 723 millió forint nyereség 2007-ben
- Az Apple már a 10. legnagyobb mobilgyártó
- A román kormány tőzsdére viszi a Romtelecom részvényeit
- Deutsche Telekom - 0,6 százalékkal mérséklődő eredmény
- Végül is kit illet meg a világ második legnagyobb mobilgyártója cím?
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Több száz terminál, nulla készpénz – Így vásárolhatunk a Magyar Nagydíjon
A magyar tulajdonú Festipay gondoskodik a készpénzmentes fizetésről a Hungaroringen megrendezett 40. Formula–1-es Magyar Nagydíj ideje alatt. A cég a pálya teljes vendéglátó-területén több száz érintésmentes terminált üzemeltet, ahol a látogatók bankkártyával, mobiltelefonnal vagy Festipay kártyával fizethetnek. Azok számára, akik készpénzzel érkeznek, feltöltőkártya áll rendelkezésre, amelynek fel nem használt egyenlege a rendezvény végén díjmentesen visszaváltható.
A Siemens és a Microsoft új szintre emeli az épületautomatizálást
A Microsoft és a Siemens új együttműködése megkönnyíti és hatékonyabbá teszi a nagyobb létesítmények – például kereskedelmi épületek, adatközpontok vagy egyetemi kampuszok – IoT-alapú működtetését. A partnerség lehetővé teszi a Siemens Building X digitális épületfelügyeleti platformja és a Microsoft Azure IoT Operations szolgáltatás közötti zökkenőmentes együttműködést.
AI a hivatalban: új kollégák érkeznek több száz önkormányzathoz
Egyre több hazai település kap lehetőséget arra, hogy mesterséges intelligenciával támogatott ügyfélszolgálatot vezessen be. Az új „digitális kollégák” a hét minden napján, napi 24 órában elérhetők e-mailen és telefonon is, jellemzően öt másodpercen belül válaszolnak, több nyelven kommunikálnak, és miközben költséghatékonyak, jelentősen tehermentesítik a hivatal munkatársait.
Női vezető formálja a magyar autóipart
2025-ben első alkalommal hirdette meg a Gyártástrend magazin az Év Gyára Projektverseny új kategóriáját, az Év Ipari Vezetője díjat. A kezdeményezés célja, hogy elismerje és reflektorfénybe helyezze a hazai gyártóipar kiemelkedő vezetőit. A női vezetők közül idén Topolcsik Melinda, a Bridgestone Tatabánya Termelő Kft. ügyvezető igazgatója nyerte el az elismerést.
Az ABB a világ egyik legfenntarthatóbb vállalata lett a TIME szerint
Az ABB a TIME magazin „A világ legfenntarthatóbb vállalatai 2025” rangsorában a 14. helyen végzett, míg Svájcban az iparágaktól független összesítésben a harmadik helyet szerezte meg.