Román és bolgár piacelső frigye
Románia vezető szoftvercége felvásárolta Bulgária első számú információtechnológiai vállalatát - jelentette szerdán a Novinite bolgár hírügynökség. A román Siveco már 2003. óta folytatott "szoros" együttműködést a Latonia bolgár vállalattal. Külföldi céget román számítástechnikai vállalkozás eddig még nem szerzett - írja a hírügynökség.
A román cég növekvő nemzetközi piaci terjeszkedésének lehetőségét látja a bulgáriai befektetésben. Eddigi is exportált szoftvereket, az EU-ba, Kelet-Európába és a Közel-Keletre is. A Sivecot 1992-ben hozták létre, részvényese többek között az Intel Capital és a Siveco Hollandiában bejegyzett cége. Számos "e-megoldást" dolgozott ki, ügyfeleinek száma eléri az 1800-at, összesen 35 országban. A Latonia is számos nemzetközi cég, köztük a SAP, az Oracle és az IBM partnere.
A vállalati frigy értékét nem hozták nyilvánosságra. A jelentések szerint egyébként mindkét információtechnológiai cég első számú embere nő.
Kapcsolódó cikkek
- A magyar eladás lendített a Swisscom eredményén
- Hétéves az SAP Global Support Center
- Externet: tavaly 30 százalékkal nagyobb bevétel
- A Magyar Posta megújítja infokommunikációs infrastruktúráját
- Románia ötödik alkalommal a CeBIT-en
- 2,6 milliárdos forgalom felett a NEXON
- A HTCC tavalyi éve: meredek forgalomnövekedés és veszteség
- Nagyobb felvásárlásokra készül a Logitech
- Hálózatbővítés és növekedés az Externetnél
- Újabb pereket indíthat az Intel ellen az AMD
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Ezek lesznek a legfontosabb IT trendek 2025-ben
Idén a magyar vállalkozások számára a digitalizáció már nem csupán az innovációról vagy a jövő technológiai trendjeinek követéséről fog szólni. Az élesedő gazdasági versenyben és az infláció nyomására a cégek digitalizációs törekvéseit egyre inkább az üzleti pozíció megőrzése és a működési költségek optimalizálása vezérli majd. A NIS2 kiberbiztonság mellett továbbra is kulcsfontosságú lesz a felhőtechnológia és a mesterséges intelligencia megoldások is fókuszban maradnak.
2025-ben is Top Employer minősítést kapott a Yettel
Sorozatban a második alkalommal szerepel a mobilszolgáltató a legjobb hazai munkáltatók listáján. Idén 20 hazai cég szerezte meg a független nemzetközi intézet, a TOP Employers Institute minősítését.
Ismét a világ legfenntarthatóbban működő vállalata lett a Schneider Electric
A Schneider Electric az első helyre került a Corporate Knights által összeállított, a legfenntarthatóbban működő vállalkozásokat bemutató százas toplistán. A vállalat az első olyan cég, amelyik duplázni tudott, hiszen 2021-ben egyszer már megszerezte ezt a pozíciót. A Schneider Electric 14. alkalommal szerepel a listán, hétszer pedig bejutott a legjobb tíz közé is, ami rekordnak számít az elektromos berendezéseket gyártók között.
Rovarok inspirálta mikrorobotok: A beporzás új korszaka
A Massachusetts Institute of Technology (MIT) kutatói 2025 januárjában mutatták be legújabb fejlesztésüket, a rovarméretű mikrorobotokat, amelyek forradalmasíthatják a mechanikus beporzás világát. Ez az úttörő technológia messze túlszárnyalja a korábbi generációk képességeit, hiszen hosszabb repülési időt, páratlan agilitást és rendkívüli precizitást biztosít. A fejlesztés ígéretes megoldás lehet a mezőgazdaság és az ökológia előtt álló modern kihívások leküzdésére, egyúttal új távlatokat nyitva a fenntartható élelmiszer-termelés terén.
Lassult az IT munkaerőpiac, kihívás a cégeknek a toborzás
Az IT szektor ment át az egyik legnagyobb változáson a munkaerőpiacon az elmúlt néhány évben. Míg a járványhelyzet alatt még különösen magas kereslet mutatkozott az informatikai területen aktív munkavállalók iránt, addig ez mostanra jelentősen csillapodott. A toborzás viszont továbbra is számottevő erőbefektetést igényel a HR szakemberek részéről, mert a munkavállalói aktivitás is mérséklődött – derült ki a Profession.hu Backstage podcast legújabb adásából.