Világbajnok orosz programozók
A szentpétervári információtechnológiai, mechanikai és optikai egyetem (SzPBGU-ITMO) hallgatói szerezték meg az első helyet a 32. programozási olimpián Kanadában, maguk mögé utasítva a világhírű Massachusettsi Műszaki Egyetem (MIT) csapatát, amely hét feladatot oldott meg.
Az orosz csapat a 11 közül nyolc olyan feladatot oldott meg, amelyeknek a leírása önmagában is tíz oldalnál hosszabb, és amelynek megoldására általában egy egyetemi félévet szokás fordítani - mondta el Andrej Sztankovics, az egyetem oktatója, a csapat edzője.
Az egész csapat egy számítógépet és három kalkulátort használhatott - mesélte Fjodor Carjev csapatkapitány. Példaként ismertette az egyik feladatot, de vélhetően ezt sem érti más, csak a szakemberek.
Az első négy helyen végző csapatot aranyéremmel tüntették ki.
A második helyen végző MIT után az izsevszki Állami Műszaki Egyetem, az ötödik helyen a Moszkvai Állami Lomonoszov Egyetem, a tizediken a Petrozavodsztki Egyetem és a 11-en a Pétervári Egyetem hallgatói végeztek.
Az SzPBGU-ITMO hallgatói már 2004-ben is megnyerték az olimpiai aranyat programozásból, s 2000 óta már ötször győzött az olimpián orosz csapat.
Kapcsolódó cikkek
- Lengyel csapat nyerte a BME Nemzetközi 24 órás Programozóversenyt
- Magyarországi győztes az INFOPROG 2010 versenyen
- Új típusú webfejlesztői versenyre toboroz a Microsoft
- X. BME Nemzetközi 24 órás Programozóverseny: szlovákoké az előválogató
- 10. BME Nemzetközi 24 órás Programozóverseny
- Újra IBM 48 órás programozó bajnokság
- Svéd siker a 24 órás budapesti programozóversenyen
- IX. BME Nemzetközi 24 órás Programozóverseny
- Elindult a Google programozási versenye
- Lengyel siker a BME 24 órás programozó-versenyén
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Csillaghullás húsvétkor: Digitális távcsövek és appok segítik az égi élményt
Húsvét vasárnap éjszakáján a Lyridák meteorraj látványos csillaghullással ajándékozza meg az égbolt szerelmeseit. A digitális technológia és az infokommunikációs eszközök segítségével az élmény még közelebb kerülhet hozzánk.
A jövő megoldásai ma születnek – kreatív fiatalok a mentális jóllétért
Áprilisban a stressztudatosság hónapjába léptünk – ez remek alkalmat kínál arra, hogy jobban odafigyeljünk mentális egészségünkre. A stressz hatásai és annak kezelési lehetőségei idén központi szerepet kaptak a Samsung és az EdisonKids által szervezett Megoldások a holnapért kihívás keretében.
Ismét az FT 1000 ranglistán a magyar ServerElite
A ServerElite immár második alkalommal került fel a Financial Times és a Statista által évente összeállított FT 1000 listára, amely Európa leggyorsabban növekvő vállalkozásait rangsorolja. A budapesti székhelyű cég új és használt szerverek forgalmazására, valamint testreszabott IT-megoldásokra szakosodott – és a lista elismeri azokat a vállalatokat, amelyek organikus növekedéssel, külső tőkeinjekció nélkül értek el kiemelkedő árbevétel-bővülést több éven keresztül.
Digitális böjt: Hogyan találhatunk csendet a képernyők világában?
A húsvéti böjt hagyományosan a befelé fordulás, a lemondás és az önvizsgálat időszaka. Az étkezési korlátozások mellett egyre többen érzik úgy, hogy a mentális tisztulásra is szükségük van – például digitális értelemben is.
21 év hűség, 1300 autó, egy közös jövő – Az UFleet sztorija
A rendszerváltás után alapított hazai cégek most élik aranykorukat – sok vállalkozás életében aktuálissá vált a generációváltás kérdése. Az alapítók lassan átadják a stafétabotot, és keresik azokat az utódokat, akik képesek továbbvinni azt az értékrendet és tudást, amit évtizedek alatt felépítettek. Ez a váltás azonban jóval többről szól, mint egyszerű vezetőcsere: tudatos, hosszú távú folyamat, amelyben kulcsszerepet játszik a bizalom, a mentorálás és a türelem.