Vezeték nélküli billentyűzet a PS3-hoz

Milkovits Gábor, 2008. augusztus 27. 07:10

A Sony egy vezeték nélküli QWERTY billentyűzetet hoz forgalomba a PlayStation 3 játékkonzolhoz, amely lehetővé teszi majd az e-mailek és azonnali üzenetek írását az internetezésre alkalmas játékkonzolon.

A hasznos kiegészítővel a PS3 tulajdonképpen ugyanolyan funkcionalitással használható majd internetezésre, mint egy laptop, ugyanis a billentyűzet teljes felülete egy gombnyomásra touchpad-ként működik. Ezen kívül két olyan gomb is elhelyezésre került a klaviatúrán, amelyekkel rögtön, akár játék közben közvetlenül előhívhatók az üzenetküldő vagy egyéb online kommunikációs megoldások. A periféria egyszerűen és praktikusan ráilleszthető a DualShock 3 vagy Sixaxis távvezérlőkre, magával a konzollal pedig Bluetooth 2.0-n keresztül kommunikál.

A Sony hamarosan piacra dobja a praktikus PS3 billentyűzetet, amely Amerikában már előrendelhető az Amazon internetes áruházból, 50 dolláros áron. Európai forgalmazásáról egyelőre nincs információ.

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Így vadásznak a kiberbűnözők a téli olimpia szurkolóira

2026. február 6. 09:56

Beszélgetés önmagammal: megszületett az első magyar AI‑hasonmás podcast

2026. február 5. 13:25

Beköszöntött a mesterséges intelligencia által vezérelt zsarolóvírusok korszaka

2026. január 28. 11:43

Fiatal tehetségek reflektorfényben: a Sony World Photography döntősei

2026. január 27. 13:24