Innovációs díjat kapott a NetAcademia IT-biztonsági oktatórendszere
A Microsoft Magyarország és a NetAcademia Oktatóközpont közös pályázata nyerte el az idén negyedik alkalommal meghirdetett IT Business Leadership Award innovációs díjat Termékfejlesztés kis- és középvállalati kategóriában.
A Microsoft Magyarország felkérésére a NetAcademia által kifejlesztett online oktatási rendszer, az Ördöglakat valós időben, valós körülmények között szimulálja a legjellemzőbb informatikai biztonsági problémákat. Az oldalon alkalmazott megközelítés segít az informatikusoknak abban, hogy megismerjék és megértsék a számítógépes bűnözök gondolkodásmódját. A biztonsági problémákat így éppen azok feltárása és kihasználása révén mutatja be.
A több ezer informatikust és biztonsági szakértőt folyamatosan, leállás nélkül kiszolgáló Ördöglakat teljes egészében Microsoft szoftvereken fut, a pályák megtervezését pedig Certified Ethical Hacker minősítéssel rendelkező szakoktatók végezték.
A zsűri tagjai a pályázattal kapcsolatban kiemelték, hogy az Ördöglakat több mint hatezer informatikus ingyenes képzéséhez járult hozzá. Emellett - bár teljesen Microsoft platformon készült - az online oktatórendszer keretében bemutatott és kipróbálható hibák egytől egyig platformfüggetlenek, így akár Linux/Apache környezetben is hasznosíthatóak a megszerzett ismeretek.
Nagyobb biztonságban van a hazai adatvagyon
"Nagyon örülünk az elismerésnek, mely megerősít bennünket abban, hogy jó úton járunk online oktatási megoldások keresésében. A tapasztalataink azt mutatják, hogy nagy szükség van ilyen programokra, hiszen az informatikusok mindössze 10 százaléka rendelkezik azzal a mély tudással, mellyel a jellemző biztonsági problémák elkerülhetők - mondta Fóti Marcell, a NetAcademia ügyvezetője. - Az Ördöglakat a gyakorlat szintjén hívja fel a figyelmet a biztonsági problémákra, így mindennél kézzelfoghatóbb módon segít megtanítani a szakma képviselőit a leggyakoribb hibák elkerülésére."
A Microsoft Magyarország informatikai szakemberprogramokért felelős programmenedzsere, az Ördöglakat projektvezetője, Budai Péter szintén a program gyakorlati jelentőségét emelte ki: "Az Ördöglakat keretében kiképzett informatikusok munkahelyükön, vállalkozásuk keretében tudják kamatoztatni az itt elsajátított tudást. Ennek eredményeként nem túlzás azt állítani, hogy a hazai vállalatok, szervezetek által birtokolt adatvagyon hosszú távon nagyobb biztonságot élvezhet a külső támadókkal szemben."
A NetAcademia által kifejlesztett oktatórendszer világviszonylatban is egyedülálló, amit mi sem bizonyít jobban, mint az a tény, hogy a Microsoft nemzetközi vezetősége is elismerte a projektet, és a jövőben várható, hogy több környező országban is elindulnak a helyi Ördöglakat-mutációk.
Az Ördöglakat informatikai háttere:
|
A fotón Drajkó László (Microsoft), Budai Péter (Microsoft) és Fóti Marcell (NetAcademia) látható
Kapcsolódó cikkek
- Ethical Hacking konferencia: A digitális tojásvadászattól a netes vakrepülésig
- Microsuli.hu: korszerű és szórakoztató IT-oktatás diákoknak, tanároknak
- Új tanfolyam a számítógépes csalások felderítésére
- Piacvezető lett a NetAcademia
- NATO-beszállító lett a NetAcademia
- Biztonságcentrikus gondolkodás az informatikában
- Könyvtárat alapít az IT Factory a Microsoft támogatásával
- Nemzetközi elismerés a hazai IT-biztonsági oktatásnak
- Programozási ötletpályázatot hirdet az IT Factory
- Hivatalos Novell oktatási partner lett a NetAcademia
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Forradalmi kép- és hangélmény: itt az új LG QNED evo termékcsalád
Az LG Electronics (LG) hivatalosan is leleplezte legújabb, 2025-ös QNED evo tévékínálatát. Az új modellek áttörést jelentenek az LCD technológiában, és számos olyan fejlett funkcióval érkeznek, amelyeket eddig főként az LG prémium OLED készülékeiben láthattunk.
A Google újra feltérképezi Magyarországot
Május 6-tól ismét magyarországi közutakon közlekednek a Google Utcakép – vagyis Street View – speciális kamerás járművei. Céljuk, hogy friss, 360 fokos felvételekkel bővítsék a Google Térkép kínálatát. A kamerarendszerrel felszerelt autók bejárják az ország számos pontját: főként városokat és azok környékét, de vidéki térségeket is, többek között Budapest, Debrecen, Szeged, Miskolc és Pécs környékét.
Változó szabályozás, növekvő bizonytalanság a munkaerő-kölcsönző piacon
Mihályi Magdolna, a Jobtain HR Szolgáltató ügyvezetője és a VOSZ Minősített HR Szolgáltatók Szekciójának elnöke arról számolt be, hogy a VOSZ-szal közösen végzett kutatásuk szerint a minősített munkaerő-kölcsönző cégek közel fele úgy érzi, a jogszabályváltozások bizonytalanságot okoztak a munkáltatók körében. A legtöbb cég jelenleg nehezebbnek tartja a munkaerő-tervezést az új szabályozási környezetben.
Új termékcsaláddal és arculattal újít a Decathlon
A Decathlon, Magyarország piacvezető sportszerkereskedője, 2024-ben 86,2 milliárd forint nettó árbevételt ért el, ami 6%-os növekedést jelent az előző évhez képest. A pénzügyi eredmények mellett az elmúlt év a megújulásról és a stratégiai irányváltásról is szólt: a vállalat tavasszal hazánkban is elindította a globális márkaidentitásához illeszkedő arculatváltást, miközben kiemelt figyelmet kapott a fenntartható, körforgásos üzleti modell fejlesztése.
Mélyebb kapcsolatok, tartalmas beszélgetések – A Yettel digitális kártyái segíthetnek
Egy friss, országos reprezentatív kutatás szerint a magyarok többsége rendszeresen tartja a kapcsolatot édesanyjával: tízből hatan legalább hetente, míg négyen akár naponta többször is beszélnek velük. Ha nincs lehetőség személyes találkozóra, a legtöbben mobilon keresztül kommunikálnak. A beszélgetések jellemzően legalább tíz percig tartanak, ám gyakran inkább praktikus dolgokról, mintsem mélyebb, érzelmi témákról szólnak.