Digitális esélyegyenlőség holnap
Néhány hete, 2008. október 6-án határozatot hozott a parlament a digitális esélyegyelőség, az e-Befogadás programjáról. Döntésével az Országgyűlés erkölcsileg megerősítette azokat a szervezeteket – köztük a Neumann János Számítógép-tudomány Társaságot -, amelyek segítik, támogatják az informatikai írástudás terjedését, ezzel olyan embertársainkat, akik a lakosság több mint 60%‑át alkotják, és akik e modern korban lakhelyük, élethelyzetük, életkoruk, fogyatékosságuk miatt nem kapcsolódhatnak fel a világhálóra, nem részesülnek annak előnyeiből.
A 2. DE! konferencia megrendezésével most a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság (NJSZT) nem kevesebbre vállalkozik, mint hogy a téma jeles szakértőinek tolmácsolásával, az Európai Unió e-Befogadás évének célkitűzéseivel összhangban bemutatja az eddigi eredményeket: mit tett le az asztalra a szakma, mit a politika és a civil szervezetek; konkrét, operatív javaslatot tesz a további időszakra az informatikai írástudás, illetve az életminőséget javító informatikai eszközök kutatás-fejlesztése és népszerűsítése terén; teret ad a témáról a szakértők és a közönség közötti párbeszédnek
A 2. DE! konferencia programja
09.30–09.50 Alföldi István – Az NJSZT kiemelt programja: DE!
09.50–10.15 Csepeli György – Az információs társadalom kultúrája
10.15–10.40 Nyírő András – Wifi Falu: tanulságok, tapasztalatok
10.40–11.05 Gáspár Mátyás – A digitális szolidaritás hálózata
11.05–11.25 Kávészünet
11.25–11.50 Z. Karvalics László – Digitális praetoriánusok vagy az ipari korszak túszai? (Állami gondozottak a tudás-központú világban)
11.50–12.15 Péterné Czakó Edit – Digitális Középiskola, mint esélyteremtés
12.15–12.40 Gacsal József – GDP-növelés iskolai robbantással - a portugál Magellán terv
12.40–13.40 Ebédszünet
13.40–14.15 Neumann-díjak és „Az év informatikai újságírója” díj átadása
14.15–14.40 Drajkó László – Iparági összefogás a versenyképesség növeléséért – a TITAN program
14.40–15.05 Kalmár István – Határon túli magyarok és a Digitális Esélyegyenlőség
15.05–15.30 Hanák Péter – eVITA és a műszaki haladás
15.30–15.50 Kávészünet
15.50–17.15 Kerekasztal-beszélgetés
Résztvevők: Bódi Gábor (MeH), Dr. Bihary Pál (Budapesti Munkaerő-piaci Intervenciós Központ), Dombi Gábor (Inforum), Marchhart Pál (Vodafone Magyarország Zrt.), Pukler Gábor (Magyar Telekom Nyrt.) és Alföldi István (NJSZT)
A beszélgetést vezeti: Mester Sándor. A konferenciát levezeti Dr. Péceli Gábor, az NJSZT elnöke.
Kapcsolódó cikkek
- Digitális esélyegyenlőség: hány hét van még hátra?
- E-Magyarország, e-kormányzat: számvetés és jövőkép
- Digitális esélyegyenlőség: Hol áll Magyarország? Mit tettünk eddig és merre tartunk?
- 10 éves az Internet Hungary!
- Elnökségi ülést tartott az ICT Parlamenti Világközpontja Budapesten
- Web 2.0 konferencia a T-Home támogatásával
- Magyar Fogyasztó Szabadidő konferencia
- BarCamp: nincs többé unalmas konferencia
- Az előremenekülés útja az információs társadalom?
- DE!: az év informatikai újságírója a Prím Online alapítója
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Zsákutcába kerülhet az AI a Corvinus kutatása szerint
A nagy nyelvi modellek, mint például a ChatGPT elterjedése valójában egyre csökkenti a nyilvános tudásmegosztást az online kérdezz-felelek platformokon, s ezzel megnehezítheti a jövőbeli modellek képzését – erre jutott a Budapesti Corvinus Egyetem frissen publikált tanulmánya.
Összefogtak a jövőért az ipar, a tudomány és a művészetek képviselői
Járműveink, városaink és közlekedési rendszereink fenntarthatósága olyan integrált megközelítést kíván, amelyben az ipar, a természet- és társadalomtudományok, valamint a művészetek képviselői egymással összefogva keresik a válaszokat a jövő kihívásaira. Ez a gondolat hívta életre a Kognitív Mobilitás 2024 konferenciát, amelyet október 7–8-án tartották a Bosch Budapest Innovációs Kampuszon, a magyarországi Bosch csoport szakmai védnöksége mellett.
A HMS Networks felvásárolja a PEAK-System Technik vállalkozást
A HMS Networks AB (publ) („HMS”), az ipari információs és kommunikációs technológia globális szolgáltatója a mai napon kötelező erejű megállapodást kötött a DOGAWIST-Investment GmbH-val a PEAK-System Technik GmbH („PEAK”) részvények 100%-ának megvásárlásáról. A stabil alapokon álló német ipari kommunikációs szolgáltató PEAK-System cég olyan autóipari kommunikációs technológiák szakértőjének is számít, mint a CAN és a LIN.
SAS Viya Workbench fejlesztői környezet: Robusztus AI modellek fejlesztése egyszerűbben
A fejlesztőknek és modellezőknek szánt SAS Viya Workbench egy önkiszolgáló, igény szerinti számítási környezet adatelőkészítésre, feltáró adatelemzésre, valamint analitikai és gépi tanulási modellek fejlesztésére.
Fontos elismerést söpört be a hamarosan nálunk is kapható OMODA autók gyártója, a Chery
Az autóipari szereplők közül a Chery érdemelte ki a Kantar BrandZ Shanghajban megrendezett kínai gáláján a „Pioneering Chinese Global Brand” elismerést. A Chery elkötelezett a globális jelenlét mellett, ennek eredményeként világszerte már több mint 80 országban kaphatók a termékeik. Hamarosan Magyarországon is megkezdik a közel 20 fejlett intelligens vezetéstámogató technológiával felszerelt OMODA 5 értékesítését.