RFID író-olvasó készülékek ISO funkcionalitással
A Siemens IA (Idustry Automation) divíziója a 13,56 megahertz nagyfrekvenciás tartományban működő RF310R és RF380R RFID író-olvasó készülékeit alkalmassá tette az ISO-15693 szabvány szerinti transzponderek (tagek) kezelésére.
Ezzel az ISO funkcionalitással az RF300-as rendszer használhatóvá válik olyan alkalmazásokban, ahol egyszerűbb, kevés tárolóval rendelkező transzponderekre van szükség. Olcsó ISO-15693 tag-ek, mint amilyenek például a Moby D terméksorozatból az MDS D100, D124, D324 és D160, jellemzően 20 bájttól egy kilobájtig terjedő adatmennyiséggel dolgoznak. Az alkalmazási területekhez jellemzően a központi adattárakkal dolgozó gyártóipar tartozik, mint amilyen pl. a gépkocsigyártás és annak beszállítói, valamint a csomagszállító rendszerek, pl. a repülőterek poggyászkezelésében.
Továbbra is használhatók az RF300 transzponder családba tartozó, a nagyobb teljesítményű tagekre alkalmas RF310R és RF380R olvasók, amelyekre nagyobb adatmennyiségek és a transzponder és az olvasó közötti különösen gyors adatátvitel a jellemző. Az üzemmód egyszerűen átkapcsolható a Step7-programban a funkcionális modulok megfelelő paraméterezésével. Ekkor az olvasók vagy az eddiginek megfelelően a nagy teljesítményű „RF300 protokoll“ üzemmódban, vagy az ISO-15693-Protokoll szerint kommunikálnak a „levegőn át”. Az olvasóknak PC-alkalmazásokban vagy a Simatic-Profibus-Profinet környezetben való integrálására a már rendelkezésre álló standard kommunikációs modulok használhatók. Továbbá a Simatic RF380R olvasó RS-232 csatolóegységgel is rendelkezik. Ezen keresztül az olvasó közvetlenül, interfészkonverzió nélkül csatlakoztatható más gyártók vezérlőihez vagy egy PC-hez.
A következő Siemens készülékek, amelyek ISO-15693-funktionalitással lesznek ellátva, az RF340R és RF350R olvasók, valamint az RF310M mobil kézi terminál.
Kapcsolódó cikkek
- Eredményei alapján kifelé tart a válságból a Siemens
- Új generációs outsourcing: Siemens hibridfelhő-számítóközpont
- Sanghai Expo: az első zöld világkiállítás Siemens technikára épít
- Siemens e-autózási újdonságok a Genfi Autószalonon
- Siemens-újdonság az automatikus rendszámfelismerésben
- Eric Spiegel a Siemens USA új vezérigazgatója
- Siemens-SAP együttműködés erőművek IT rendszereiben
- Világelső Siemens CT berendezés a gyermekgyógyászatban
- Új, átfogó Siemens biztonságmenedzsment rendszer
- Hallástechnikai készüléket adományozott a Siemens a kaposvári kórháznak
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Kamu vállalkozások a Google térképeken
A Google jogi lépéseket tett olyan csalók ellen, akik több mint 10 000 hamis vállalkozást regisztráltak a Google Maps szolgáltatásban, megtévesztve ezzel a felhasználókat és károsítva a valódi vállalkozásokat.
Többfunkciós powerbank és környezettudatos optikai meghajtó
A dán Sandberg márka, amely mobiltelefonos és számítástechnikai kiegészítőiről ismert, két különleges termékkel készül 2025 első negyedévére. Az új Survivor Powerbank 7in1 76800 az egyik leginnovatívabb és legfunkcionálisabb hordozható töltőmegoldás, amely nemcsak a mobil eszközök kábeles töltését, hanem laptopok, autós szivargyújtók és 12 V-os eszközök, valamint a vezeték nélküli Qi töltést is támogat, maximum 15 W teljesítménnyel. Emellett a márka új optikai meghajtója a fenntarthatóságra helyezi a hangsúlyt, újrahasznosított alapanyagok felhasználásával. A széleskörű kompatibilitás érdekében a csomag egy USB-C – USB-A adaptert is tartalmaz.
10 Gbps sebesség az Óbudai Egyetemen
Magyarországon az Óbudai Egyetem az első felsőoktatási intézmény, amely a WiFi 7 szabványnak megfelelő, legmodernebb vezeték nélküli hálózatot alakított ki. A Huawei kampusz megoldásának bevezetésével az egyetem egy jövőálló, 10 Gbps sebességű hálózatot hozott létre, amely a jobb hálózati élmény, valamint a hatékonyabb oktatás, kutatás és adminisztráció érdekében működik. Az állandó innováció és átalakítás eredményeként az Óbudai Egyetem úttörő szereplővé vált, új mércét állítva a hálózatfejlesztés terén az európai egyetemek között. A fejlett hálózati technológiák és a magas színvonalú digitális oktatási környezet alkotják az egyetem sikerének alapját.
Az Amazon Web Services bemutatta az Ocelot kvantumchipet
Az Amazon Web Services (AWS) mérnökei új szemléletmódot alkalmaztak a kvantumchipek építésében. Ahelyett, hogy csupán a kvantumbitek (qubitek) számát növelték volna, főként a zajok hatékonyabb csökkentésére helyezték a hangsúlyt. Ennek eredményeként létrehozták az Ocelot kvantumchip prototípusát, amely előrejelzéseik szerint akár öt évvel is közelebb hozhatja a kvantumszámítógépek széles körű elérhetőségét.
Az online vásárlások árnyoldala
Az utóbbi években drámaian megnövekedett a bankkártyás visszaélések száma Magyarországon, különösen az online vásárlások terén. Míg a bankok gyorsan reagálnak a problémákra, a csalók egyre kifinomultabb módszereket alkalmaznak az érzékeny adatok megszerzésére és azokkal jogosulatlan tranzakciók végrehajtására. Bár a csalási technikák szinte végtelenek, kevés olyan hatékony megoldás létezik, amely sikeresen csökkentheti a visszaéléseket. A Magyar Nemzeti Bank új technológiája azonban reményt adhat.