Videó-pályázat: Forgasd újra a Depeche Mode klipjét!
Anton Corbijn holland fotográfus munkásságát bemutató retrospektív kiállítás nyílik 2009. április 29-én a Ludwig Múzeum - Kortárs Művészeti Múzeumban. A képi és audovizuális elemeket egyaránt felvonultató, különleges kiállítással egy időben induló videoklip-pályázat megvalósulásában nagy szerepe van a T-Mobile-nak.
A Ludwig Múzeum, amely a kortárs művészet egyik központja Budapesten, különös hangsúlyt helyez az új művészeti médiumokra, mint például a film, a videó, a számítógépes művészet és a fotográfia. Az Anton Corbijn életművét bemutató kiállítás a nyolcvanas és kilencvenes évek vizuális és audio-vizuális kultúrájának emblematikus alakját szándékozik megismertetni a magyar közönséggel. A T-Mobile szívesen állt támogatóként a kezdeményezés mellé, mivel mind az audio-vizuális művészeti bemutató, mind a videoklip-pályázat a mobilkommunikációs eszközök kreatív felhasználására, az emlékezetes élmények megosztására inspirálhatja a közönséget.
Anton Corbijn alapvető kifejezési formáján, a fényképezésen kívül készített filmeket és videoklipeket, tervezett könyv- és lemezborítót, de még koncertdíszletet is. Corbijnt a zenéhez is szoros kapcsolat fűzte: olyan világhírű zenekarok, mint a Depeche Mode, a U2, vagy a Nirvana számára készített új látásmódú és képi világú, díjnyertes videoklipeket. A 2007-ben forgatott, nagy sikerű, Control című nagyjátékfilmjében a Joy Division énekesének életpályáját dolgozta fel. (A filmet több alkalommal is levetítik a kiállítás ideje alatt.) Alkotómunkája során Corbijn a hagyományos technikák alkalmazása mellett előszeretettel kísérletezett új, szokatlan technológiákkal, és gyakorta saját munkáit is újraértelmezte. Jó példa erre a közelmúltban a Coldplay számára Chris Martin főszereplésével, egy egyszerű digitális eszköz segítségével készített Viva La Vida című videoklip, amelyben a Depeche Mode Enjoy the Silence című klipjének alapmotívumát dolgozta át.
A Ludwig Múzeum és Corbijn közös ötletén alapuló, április 29-én induló videoklip-pályázat elsősorban azoknak a fiataloknak a kreativitására épít, akiknek a legszemélyesebb tárgya mobiltelefonjuk és digitális kamerájuk. A pályázóktól a szervezők azt várják, hogy egyedi ötleteiket felhasználva, egyéni szemléletmódjukat bemutatva, személyes környezetükben forgassák újra a holland mester Enjoy the Silence című videoklipjét, melyet a Depeche Mode számára készített. A pályázatra készített munkákat az alkotók regisztrációt követően feltölthetik egy erre a célra létrehozott videomegosztó portálra, melynek címe: www.corbijnbudapest.hu. A weboldalon lehetőség lesz a beérkezett klipek megtekintésére és értékelésére, további interaktív részvételre (pl. chat, blog), illetve itt megtalálható minden fontos információ a pályázattal kapcsolatban. A közönségszavazatokat 2009. június 14-én éjfélig várják. A beérkezett videoklipeket egy elismert szakemberekből álló zsűri is értékeli, és a tíz legjobb alkotást a kiállítás utolsó két hetében a múzeum előcsarnokában be is mutatják. A szakmai és a közönségdíj ünnepélyes átadására 2009. június 19-én 11órakor kerül sor. A videoklip-kiállítás a Múzeumok éjszakájára nyílik meg a nagyközönség számára, és a Corbijn kiállítással együtt július 5-ig tekinthető meg.
Kapcsolódó cikkek
- Háromszázezer forintos tartozás a Facebook-on
- Személyes profiljaik újbóli beállítását kérik a Buzz használóitól
- Egymilliárd ember látta Lady Gaga videóit a neten
- A Facebook-on bukott le a maffiavezér
- 15 évet kapott a Facebook-on zsaroló teenager
- Napi 50 millió üzenetet küldenek a twitterezők
- Közel kétszer annyi időt töltünk a közösségi oldalakon
- Buzz: saját közösségi oldalt indított a Google a Facebook és a Twitter ellen
- Nyerjen egyperces videóval 80 napos világkörüli utat és 100 ezer dollárt az LG-től
- Már 400 millióan vannak a hatéves Facebookon
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.
24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra
Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért.
Új szelek fújnak a nagyvállalatoknál IT fronton
Habár az utóbbi években csökken a keresleti nyomás az IT munkaerőpiacon, a jó technológiai szakemberekre továbbra is egyre nagyobb szükség van. Ozorai Dénes, a K&H IT vezetője szerint ugyanis ma már szinte minden üzleti igény valamilyen IT megoldást kíván.
A 2024-es év legjobb videós hirdetéseit keresi az IAB Hungary
Második alkalommal hirdeti meg pályázatát az IAB Hungary Digitális videó Munkacsoportja, amelyen a 2024-es év legkiemelkedőbb videós hirdetéseit díjazza több kategóriában is.
50 millió forint értékben jutott digitális eszközökhöz 255 rászoruló család és közintézmény
Több mint hatszáz pályázó, 255 nyertes pályázat és többszáz digitális eszköz. Ez a mérlege a Magyar Vöröskereszt és a Yettel 3 évvel ezelőtt indított közös programjának, amely a szociálisan rászorulók digitális felzárkóztatásának támogatására indult. Az elmúlt három évben mobiltelefonra, tabletre, laptopra, perifériás eszközökre és szoftverekre lehetett pályázni. Iskolakezdéskor ezek az eszközök különösen nagy segítséget jelentenek a tanulási nehézséggel küzdő vagy súlyosan mozgáskorlátozott gyerekeknek és az őket nevelő családok számára, a legtöbb nyertesnek ugyanis korábban még soha nem volt hasonló eszköze.