Ésszerűbb nyomtatással 30 milliárd forint spórolható
Az angol Centre for Economics and Business Research (cebr) kutatóintézet felmérése szerint a teljes összegből 162 milliárd forintot a kihelyezett nyomtatásra, 263 milliárd forint a házon belüli nyomtatásra költenek el. Ésszerűbb használattal az előbbiből 10 milliárd forintot, az utóbbiból pedig 6,5-20 milliárd forintot lehetne megtakarítani éves szinten.
A nyomtatókat gyártó OKI Printing Solutions megbízásából a piacvezető független gazdasági tanácsadó cég, a cebr 23 országra, köztük Magyarországra is kiterjedő vizsgálata megállapította, hogy a többi között az Egyesült Királyságban, Németországban, Franciaországban, Olaszországban, Spanyolországban valamint számos közép-európai országban és a Közel-Keleten a szervezetek közel 260 milliárd dollárt költenek évente nyomtatásra, beleértve a mintegy 76,8 milliárd dollárnyi külső cég megbízásával elvégzett nyomtatást. Az összeg több, mint Írország teljes GDP-je.
A cebr szerint a költségcsökkentésen felül a nyomtatás kezelésben végrehajtott változtatásoknak a környezetre gyakorolt hatása is jelentős lenne. Különösen a felesleges szállítás és hulladék-termelés területén. Mindez Magyarországon például közel évi 13 ezer tonnával kevesebb széndioxid kibocsátást eredményezhetne, ami 3.500 személyautó éves környezetterhelésével egyenértékű.
A kutatás szerint két speciális területen hajtható végre a költség-megtakarítás. A felmérés becslései alapján a külső cég megbízása helyett a cégen belül elvégzett nyomtatási feladatok éves szinten világszerte mintegy 5,4 milliárd dollár megtakarítást eredményezhetnének, ezen belül a magyar piacon nagyjából 10 milliárd forintnyit. A megtakarítások nagy része abból fakadhatna, hogy kevesebb hulladék keletkezik, hiszen így mindig csak a szükséges mennyiségű alapanyag nyomtatására kerülne sor, akkor és ott, amikor arra szükség van.
A megtakarítás másik része a megfelelő nyomtatási technikák alkalmazásával érhető el, azaz az idő és a nyomtatási eszköz, illetve a papírmennyiség-felhasználás optimalizálásával. A nyomtatók pontos beállításával a papírhulladék mennyisége és az időveszteség is csökkenthető.
A felmérés alapján Magyarországon a legnagyobb mértékű megtakarítás a közigazgatásban lenne elérhető, itt éves szinten 3,998 milliárd forint, míg az oktatási szektorban további 2,795 milliárd forintot lehetne spórolni a vázolt technikák alkalmazásával.
A felmérés megállapítja, hogy a hatékonyabb nyomtatásra való áttérés akár több mint 33 milliárd forinttal növelheti a magyar bruttó hazai terméket (GDP) és 2,6 milliárd forinttal a nettó exportot, mivel a hatékonyabbá váló magyar cégek az egész világon sokkal eredményesebben versenyezhetnek.
Kapcsolódó cikkek
- LG: arccal a környezetvédelem felé
- Az energiatakarékosságra összpontosít az új Bluetooth szabvány
- Fekete színű zöld mobil a T-Mobile-nál
- Epson Stylus S21: a gazdaságos apróság
- Megújuló energiákra épül az Alcatel-Lucent nyertes pályázata
- Új Ricoh multifunkciósok: Aficio SP 3400SF/SP 3410SF
- Öko-billentyűzet a Fujitsutól
- Nagyformátumú nyomtatás a Canontól: imagePROGRAF modellek
- Samsung SCX-4623F multifunkciós printer
- Két és fél milliárd PC kerülhet szemétre a lusta szoftverfejlesztők miatt
Irodatechnika ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Zyxel Networks intelligens menedzselt switcheket vezet be
Az új XGS1935 sorozat 18%-kal kevesebb energiát fogyaszt, így segít a kis- és középvállalkozásoknak az energiafogyasztás csökkentésében, a csatlakoztatott eszközök növekvő számának támogatásában és a hálózati szűk keresztmetszetek leküzdésében.
Szélesebb, merészebb, gazdagabb az új AGON PRO gaming monitor
Az AGON by AOC – a világ egyik vezető gaming monitor* és IT-kiegészítő márkája – büszkén jelenti be az AGON PRO AG346UCD, egy élvonalbeli 34 hüvelykes (86,4 cm) ívelt gaming monitor bevezetését. A gaming rajongóknak szánt AGON PRO felső kategóriás termékcsaládjának W-OLED és QD-OLED sorozatát ez az új modell QD-OLED panellel, 175 Hz képfrissítési sebességgel és UWQHD (3440x1440) felbontással egészíti ki. Az AG346UCD új mércét állít fel a magával ragadó játékélmény terén, különösen a széles, kiterjedt RPG vagy a történet-vezérelt játékok, valamint a szimulátoros autóversenyek, repülésszimulátorok és akciódús műfajok esetében.
Új, villámgyors 3D nyomtató és még számos fejlesztés a Formlabs-tól
Október 15-én a Formlabs bemutatta a Form 4L-t, a következő generációs, nagy formátumú műgyanta nyomtatóját, amely az asztali Form 4 sebességét, pontosságát és megbízhatóságát új mérettartományba emeli. A Form 4L debütálása mellett a gyártó új SLS 3D nyomtatási alapanyagokat is piacra dobott és bejelentette a Formlabs nyomtatók alapanyag rendszerének megnyitását is, amely fejlesztések garantáltan tovább növelik majd a márka felhasználói bázisát.
A Philips Monitors bemutatja az Evnia 5000-es gaming monitor sorozat két új tagját
A Philips két új, izgalmas kijelzőt mutat be az Evnia 5000 gaming monitor sorozat keretében: a 27 hüvelykes (68,5 cm) Philips Evnia 27M2C5501 és a 31,5 hüvelykes (80 cm) 32M2C5501 modelleket.
A Sony az Fnatic csapatával közösen fejlesztett új OLED gaming monitort
A Sony új termékkel erősíti az INZONE gaming kínálatát: az INZONE M10S 27 hüvelykes OLED gaming monitor rendkívül nagy 480 Hz-es frissítési gyakorisággal, 0,03 ms válaszidővel és QHD felbontással forradalmasítja a mezőnyt. A világ egyik vezető esport szervezetével, az Fnatickal közösen fejlesztett INZONE M10S készen áll a bajnokságra 24,5”-es, játékra optimalizált módjának és az új FPS Pro módnak köszönhetően.