Digitalizálják a makói városi könyvtárat
Több mint 18,5 millió forintos uniós támogatásból fejlesztik a makói József Attila Városi Könyvtárat; a projekt keretében szinte mindent digitalizálnak.
Mátó Erzsébet a könyvtár igazgatója kifejtette: a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program (TIOP) keretében kiírt uniós pályázaton a csongrádi, a szentesi, a felgyői és a maroslelei könyvtárral közös konzorciumban vett részt az intézmény. A konzorcium összesen 69 millió forintot nyert. A József Attila Városi Könyvtárra jutó 18 millió 576 ezer forint a makói intézmény idei költségvetésének a 35 százaléka. A pályázat önerőt nem igényelt.
A beruházás során teljesen megújul a könyvtár számítógépes eszközparkja, nagyteljesítményű szervert állítanak be, szünetmentes áramforrásokat szerelnek fel, és klimatizálják az épület egy részét. Az adatbázis-építés és kölcsönzés mellett további munkafolyamatok működnek majd digitális módon, így a dokumentumok érkeztetése és a folyóiratok nyilvántartása.
Emellett a makói kistérség azon tíz könyvtárában, ahol a mozgókönyvtári ellátás működik, bevezetik a HunTéka integrált rendszer kölcsönző modulját, így ott is beindulhat a sokkal pontosabb nyilvántartást biztosító, az olvasók igényeinek jobban megfelelő számítógépes kölcsönzés - mondta a szakember.
Kapcsolódó cikkek
- A szoftverhonosítás lesz a következő téma a látássérültek informatikai klubjában
- eVITA: fórum az életvitelt segítő infokommunikációs technológiákról
- Mobilkonferencia a Szépművészetiben
- Négyszázmillió felett az internetezők száma Kínában
- Megölte testvérét a Playstation-ért
- Növekszik az internetfüggő felnőttek száma Dél-Koreában
- Internetfüggők az amerikai diákok
- Sms technológiát vásárol a Twitter
- Kisebb az igény felnőtt tartalmakra és online játékokra
- Multifunkciós egyetemi kártya lesz Debrecenben
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A pillanatok művészete – Fotózz úgy, mint még soha
Örömmel mutatjuk be legújabb közösségi média kampányunkat, amely arra hív, hogy gondold újra, mit is jelent megörökíteni az élet legértékesebb, legmúlékonyabb pillanatait. A „Ragadd meg a pillanatot!” kampány a HONOR 400 Lite erejét mutatja meg: egy eszközt, ami segít, hogy semmi fontos ne maradjon ki.
Díjazták a szellemi tulajdon hazai példaképeit
A Szellemi Tulajdon Világnapja alkalmából idén is átadták a rangos Millenniumi Díjakat. Az elismerést olyan intézmények, vállalkozások és szellemi műhelyek kapják, amelyek kiemelkedő munkát végeznek a szellemi tulajdon védelmében, és fontos szerepet játszanak a magyar innováció előmozdításában. A 2025-ös év díjazottjai: a Music Hungary Szövetség, a Dalfutár című műsor, a Hagyományok Háza, a Mezőgazdasági és Ipari Mikroorganizmusok Nemzeti Gyűjteménye (MIMNG), valamint a Nivelco Ipari Elektronika Zrt.
Zöldebb, okosabb, elérhetőbb: A Xiaomi 2024-es ESG jelentése
A Xiaomi Corporation (a továbbiakban „Xiaomi” vagy „Vállalatcsoport”), a világ egyik vezető fogyasztói elektronikai és okoseszközöket gyártó vállalata, bemutatta hetedik éves környezeti, társadalmi és vállalatirányítási (ESG) jelentését.
Digitális igazság vagy illúzió? – Védekezés a deepfake ellen
Az internetes térben egyre súlyosabb problémát jelent a deepfake technológia térnyerése, amely mesterséges intelligencia segítségével hoz létre megtévesztő képeket, videókat és hanganyagokat. A technológia fejlődésével egyre nehezebb megkülönböztetni a valós és a mesterségesen generált tartalmakat, ami komolyan rontja az online információkba vetett bizalmat.
Tízből kilenc mozilátogató fontosnak tartja a korhatár-jelöléseket
A mozilátogatók többsége elégedett a filmek hazai korhatár-besorolási rendszerével, és úgy véli, ez hatékony eszköze a gyermekek védelmének – derül ki a Nemzeti Filmiroda és a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) közös kutatásából. A felmérésből az is kiderül, hogy a magyarok közel fele nincs tisztában azzal, hogy a korhatár-besorolások csak ajánlások, nem kötelező érvényű előírások.