Betiltották a DVD-másolóprogramot
A Walt Disney Co., a Sony Corporation és az Universal Studios beperelték a Seattle-ben lévő RealNetworks nevű céget 2008-ban, mondván az általuk gyártott RealDVD illegális kalózmásolatra alkalmas szoftver. A hollywoodi stúdiók szerint a RealDVD miatt a potenciális bolti vásárlók inkább olcsón kibéreltek a filmeket és lemásolták azokat.
A RealNetworks vezetői viszont úgy gondolják, hogy termékük azt a jogos igényt elégíti ki, hogy a vásárlók a legális úton megvásárolt DVD-ket digitális úton tárolhassák. A cég ügyvédjei azt is hangsúlyozták, hogy a RealDVD-n kalózkodás elleni védelem található, amely megakadályozza, hogy egynél több másolat készüljön a filmről.
A keddi tárgyaláson az illetékes bíró a filmstúdiók javára hozott egy előzetes döntést a RealDVD betiltásáról azzal az indoklással, hogy a technológia segítségével a vásárlók a szerzői jogok megsértésére használhatják fel a DVD-ket. A bíró szerint a RealNetworks nem tudta hatékonyan bebizonyítani, hogy termékét legális célokra használják fel.
"Bár a bíróság figyelembe veszi a Real érveit, melyek szerint a vásárlónak joga van a DVD-jéről másolatot készíteni, ugyanakkor a szövetségi törvény tiltja, hogy olyan eszközt gyártsanak, amelynek segítségével a vásárló ilyen kópiát tud gyártani" - írta indoklásában.
Dan Glickman, a Motion Picture Association of America vezérigazgatója elégedett az ítélettel, amely szerinte "azt bizonyítja, ami eddig is közismert volt: a RealNetworks csak arra kapott engedélyt, hogy DVD lejátszó szoftvert készítsen és ehhez képest egy illegális DVD-másolót gyártottak le."
A RealNetworks szóvivője azt nyilatkozta, hogy csalódott a bíróság döntésével kapcsolatban, azonban még nem döntöttek arról, hogy mit tesznek a továbbiakban az üggyel kapcsolatban.
Kapcsolódó cikkek
- Ismét perbe hívja a Nokia az Apple-t
- Korlátozzák a mobilszolgáltatást a tálibok
- Versenyügyi vizsgálat készül az Apple ellen
- Nyáron nyitja digitális könyvesboltját a Google
- Megölte testvérét a Playstation-ért
- Elássa a csatabárdot a Google és a német kormány
- Magyarország lekerült a szellemi termékek védelmének amerikai figyelőlistájáról
- GVH-bírságot kapott a FiberNet és a ViDaNet
- A fogyasztóvédelmi hatóság beperelte a www.ppo.hu üzemeltetőjét
- Fittyet hány a Google a magánélet sérthetetlenségére
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Thermaltake bejelentette a The Tower 600 sorozatú toronyházakat
A Thermaltake, a prémium PC-hardvermegoldások vezető márkája bejelentette a The Tower 600 közepes kialakítású toronyházak megjelenését fekete, Snow, Hydrangea Blue és Matcha Green színekben.
Huawei: Az intelligens technológiák 2030-ra 16 billió dollárral növelhetik a globális GDP-t
A Huawei több mint tíz intelligens hálózati terméket és megoldást mutatott be az idei, müncheni Huawei Network Summiton. Az új Xinghe hálózati megoldások lehetővé teszik a rendkívül gyors adatátvitelt és a nagy teljesítményű hálózati környezetek kiszolgálását, ezzel elősegítve Európa digitális és intelligens fejlődését. Az eseményen több mint ezeregyszáz iparági szakértő, technológiai vezető és partner vett részt több mint 30 országból, köztük Németországból, Franciaországból, Olaszországból, Svájcból, Spanyolországból, Törökországból és Magyarországról is.
SAS Viya Workbench fejlesztői környezet: Robusztus AI modellek fejlesztése egyszerűbben
A fejlesztőknek és modellezőknek szánt SAS Viya Workbench egy önkiszolgáló, igény szerinti számítási környezet adatelőkészítésre, feltáró adatelemzésre, valamint analitikai és gépi tanulási modellek fejlesztésére.
Merj segítséget kérni! Online visszaélések elleni kampány a gyermekek védelmében
Edukációs kampányt indít a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Hivatala által működtetett Internet Hotline jogsegélyszolgálat. A cél, hogy mind a szülők, mind a gyermekek mihamarabb ismerjék fel az online visszaéléseket, és merjenek segítséget kérni.
Adathalászok áldozatai is kérhetnek kártérítést a bankjuktól
Csak az idei második negyedévben több mint 8 milliárd forint értékben okoztak kárt a bűnelkövetők a bankkártyás, mobiltelefonos és internetes banki fizetések során Magyarországon. A károsultak jelentős része azonban a mai napig nincsen tisztában azzal, kitől követelheti az okozott kár megtérítését. Még a személyes hitelesítési adatok tévedésből való kiadása esetén is van rá esély, hogy a visszaélés áldozata a bankjától kapjon kártérítést – derül ki többek között a BDO Legal Jókay Ügyvédi iroda alábbi összegzéséből.