Kirúgták, mert nagybetűvel írt e-mail-t

Genda Csongor Zoltán, 2009. szeptember 1. 21:37

Új-Zélandon két évvel ezelőtt elbocsátottak egy könyvelőnőt annak különös elektronikus levélírási stílusa miatt; a hölgy csupa nagybetűt használt az üzenetekben.

Az ügy kezdete 2007 végére nyúlik vissza, amikor is a ProCare Health nevű egészségügyi cég vezetője azonnali hatállyal felfüggesztette állásából Vicky Walkert, mert az meglátása szerint provokatív módon viselkedett, és általános nyugtalanságot idézett elő a dolgozók körében azáltal, hogy nagy betűkkel írta az azokhoz címzett leveleket, helyenként pedig még meg is vastagította és be is színezte a szöveget. Az elbocsátott alkalmazott azonban nem törődött bele munkaadója igazságtalan döntésébe, és pert indított ellene. A bíróság igazat adott a kenyér nélkül maradt könyvelőnek, és 17500 dollár kártérítés megfizetésére kötelezte a cég tulajdonosát, mivel az jogtalanul bontotta fel a munkaszerződést egykori alkalmazottjával.
 

Kulcsszavak: jog karrier humánügyvitel

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Rövidfilmes pályázatot hirdet a Ludwig Múzeum és a Telekom

2026. június 18. 09:58

Új elnökkel folytatja munkáját az IAB Hungary

2026. június 9. 18:37

Rangos szakmai elismerés: Dr. Szászi István kapta az Év Menedzsere Díjat

2026. június 8. 11:47

Nyereményekkel ösztönzi a mobilok újrahasznosítását a Telekom

2026. június 2. 19:32