Az ULX Kft. a Zimbra magyarországi disztribútora
Az ULX Nyílt Forráskódú Tanácsadó és Disztribúciós Kft. ma bejelentette, hogy regionális együttműködés keretében hivatalos disztribútora és szolgáltatója lett Magyarországon a Yahoo! Zimbra következő generációs nyílt forráskódú e-mail és kollaborációs szoftverek vezető vállalata termékeinek és szolgáltatásainak.
Az ULX magyarországi disztribútorként szállítja és támogatja a Zimbra termékeit és értéknövelt szolgáltatási portfólióját, melyek egy valódi, költség kímélő alternatívát jelentenek a tulajdonosi e-mail és csoportmunka, illetve kollaborációs szoftvermegoldásokhoz képest, emellett a már meglévő kompetenciához illeszkedve a Red Hat ekorendszert építi tovább a teljes körű nyílt forráskódú vállalati IT infrastruktúra irányába.
A Zimbra legismertebb terméke, a Zimbra Collaboration Suite (ZCS) 6.0 egy igazán modern, innovatív üzenetküldési és együttműködési alkalmazás. A Zimbra a vezető nyílt forráskódú megoldás a jelenleg egyre növekvő Macintosh és Linux alapú szerverállomány, illetve a vállalatok, szolgáltatók, oktatási és kormányzati környezetek számára, mivel az adminisztrátoroknak és végfelhasználóiknak egyaránt páratlan előnyöket nyújt.
"Az ULX-nek célkitűzése, hogy minél több ügyfelének adja meg a lehetőséget a világ legjobb nyílt forráskódú szoftvereinek kipróbálására, és a Zimbra termékeinek felvétele portfóliónkba egy természetes következő lépés volt, amely tovább építi a teljes körű nyílt forráskódú vállalati IT infrastruktúrát és nagyszerűen illeszkedik az ekorendszerbe” - kommentálta a hírt Szentiványi Gábor, az ULX ügyvezető igazgatója. "A Zimbra Collaboration Suite az iparág egyik legrugalmasabb együttműködési csomagja a nyílt platform területén, amely hatalmas mérföldkövet lépett át azzal, hogy kevesebb, mint négy év alatt a támogatott levelezési fiókjaik száma elérte az 50 milliót az ősz folyamán, azt bizonyítva, hogy megfelel a magas szintű elvárásoknak és messzemenőleg kielégíti a piaci igényeket. Reméljük, hogy ebben a dinamikus növekedésben a magyarországi felhasználók száma is minél előbb kimutatható lesz.”
Zimbra Collaboration Suite (ZCS) 6.0 A Zimbra Collaboration Suite integrált email és kollaborációs alkalmazás teljes Microsoft Exchange-kompatibilitást nyújt, szolgáltatásai elérhetők egy Web 2.0-s, ajaxos webfelületen, telepíthető desktopalkalmazásként, minden mobilplatformon (Nokia, iPhone, Blackberry, Microsoft Mobile), Microsoft Outlookból, valamint szabványos POP/IMAP és iCal/CalDav felületen keresztül is.
A Zimbra Collaboration Suite (ZCS) 6.0-t 2009 ősz folyamán mutatta be a Zimbra, mint eddigi legfontosabb fejlesztését. A ZCS 6.0 tovább bővíti a nyílt Zimlet platformot külső fejlesztők számára és javítja a vállalati együttműködést egy sor közösségi indíttatású jellemzővel, így például kibővített naptárrendszerrel, megosztással és továbbfejlesztett mobilplatform-támogatással. Ezek ideális fejlesztések a Zimbra üzleti, szolgáltatói és oktatási területen tevékenykedő, és nyílt forráskódú megoldásokkal foglalkozó ügyfelei számára.
A ZCS 6.0 néhány új jellemzője:
- Megnövelt hatékonyság – Hárompaneles e-mail nézet, különböző fülekben lehet emaileket létrehozni; fejlett naptárfunkciók és még jobb időpontnézet, ezen belül a naptár részeként egy „halszem” nagyító jellemző, e-mailek elolvasottságáról tájékoztató jelentések, javított fájl- és megosztáskezelés, személyre szabott szabályok és szűrők az aktuális e-maileken, lehetőség e-mailek méret alapján való szétválogasára, könnyen csatolható az e-mailekhez bármilyen fájl a Zimbra Aktatáskából, közös dokumentumok és mappák egyszerű kezelése.
- Még jobb támogatás mobileszközök számára – Mobileszközök kezelése és biztonsági jellemzők, mint például az eszköz tartalmának távoli törlése a bizalmas adatok megvédése érdekében, a globális címlistában való keresés a mobileszközön, és számos mobilböngésző-fejlesztés, például kapcsolat bejegyzése és szerkesztése, időpontok bejegyzése, keresések mentése és csatlakozás a Zimbra Dokumentumokhoz és Aktatáskához.
- Előnyök adminisztrátorok számára – Még jobb adminisztráció, szerepalapú delegálás segítségével több adminisztrátori szinten, hozzáférési jogok megválasztása, levelezési listák kezelése, engedélyezés kezelése, domének kezelése több domén kezelésének képességével, és új figyelmeztetések a tár közel telített állapotának elérésekor.
- Integrált mash-up élmény – Az új Zimlet fül lehetővé teszi afelhasználók számára, hogy külső webalkalmazásokat integráljanak, ezzel a Zimbra megkönnyíti az oldalak személyreszabását és a mash up oldalak ellenőrzését.
A Zimbra továbbra is a leggyorsabban növekedő vállalati együttműködési megoldás több mint 50 millió fizetett levelezési fiókkal, amely több mint 165 százaléknyi évi növekedést jelent. A Zimbra jelenleg a legnagyobb üzleti együttműködési gyártó a Microsoft és az IBM mellett, és a legnagyobb telepíthető nyílt forráskódú együttműködési csomag a kereskedelmileg elérhető levelezési csomagok között. A Zimbrát több mint 100 ezer szervezet használja világszerte, évente többezernyi új ügyféllel.
Kapcsolódó cikkek
- Linux alá is készül a Steam
- Milliós megtakarítások nyílt forráskódú szoftverekkel
- A Sony száműzi a Linuxot a PS3-ról
- Öt egyszerű lépésben .NET-ről Linuxra
- Egymilliárd eurót ér a Linux kernel
- MeeGo: összeolvad a Nokia Maemo és az Intel Moblin platformja
- Az Adobe csatlakozott a LiMo Foundation tagjaihoz
- Kétezer nyílt forráskódú alkalmazás a közszektor számára
- Az MSI netbook Novell SUSE Moblinnal
- NOD32 Macintoshra és Linuxra is
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
10 Gbps sebesség az Óbudai Egyetemen
Magyarországon az Óbudai Egyetem az első felsőoktatási intézmény, amely a WiFi 7 szabványnak megfelelő, legmodernebb vezeték nélküli hálózatot alakított ki. A Huawei kampusz megoldásának bevezetésével az egyetem egy jövőálló, 10 Gbps sebességű hálózatot hozott létre, amely a jobb hálózati élmény, valamint a hatékonyabb oktatás, kutatás és adminisztráció érdekében működik. Az állandó innováció és átalakítás eredményeként az Óbudai Egyetem úttörő szereplővé vált, új mércét állítva a hálózatfejlesztés terén az európai egyetemek között. A fejlett hálózati technológiák és a magas színvonalú digitális oktatási környezet alkotják az egyetem sikerének alapját.
Az Amazon Web Services bemutatta az Ocelot kvantumchipet
Az Amazon Web Services (AWS) mérnökei új szemléletmódot alkalmaztak a kvantumchipek építésében. Ahelyett, hogy csupán a kvantumbitek (qubitek) számát növelték volna, főként a zajok hatékonyabb csökkentésére helyezték a hangsúlyt. Ennek eredményeként létrehozták az Ocelot kvantumchip prototípusát, amely előrejelzéseik szerint akár öt évvel is közelebb hozhatja a kvantumszámítógépek széles körű elérhetőségét.
Az online vásárlások árnyoldala
Az utóbbi években drámaian megnövekedett a bankkártyás visszaélések száma Magyarországon, különösen az online vásárlások terén. Míg a bankok gyorsan reagálnak a problémákra, a csalók egyre kifinomultabb módszereket alkalmaznak az érzékeny adatok megszerzésére és azokkal jogosulatlan tranzakciók végrehajtására. Bár a csalási technikák szinte végtelenek, kevés olyan hatékony megoldás létezik, amely sikeresen csökkentheti a visszaéléseket. A Magyar Nemzeti Bank új technológiája azonban reményt adhat.
Színhelyesség és hatékonyság egy készülékben
Az EPSON eco-solvent technológiájú széles formátumú nyomtatói jelentős fejlesztéseken mentek keresztül, melyek csúcspontja az új SC-S9100 modell. Ez a készülék letisztult, kompakt formatervezésének köszönhetően nemcsak esztétikus, hanem rendkívül praktikus is: kisebb helyet igényel, könnyebb kezelhetőséget kínál, és az érintőképernyős panel használata is egyszerűbbé vált.
Mindent a szemnek? Több "érzékszerv" kell az önvezetéshez
A Tesla Autopilot rendszerének érzékelői körüli viták újraéledtek egy nemrégiben készült tesztvideó kapcsán, amelyben a rendszer nem tudta felismerni az útakadályokat, ami balesethez vezetett.