A Green Touch kezdeményezéssel zöld útra lépett a kommunikáció
A világ egy hatalmas lépéssel ért közelebb a zöld és fenntarthatóbb kommunikáció eléréséhez a Bells Lab globális konzorcium által bejelentett Green Touch technológiával. A Bells Lab célkitűzése olyan technológiákat létrehozni, melyek segítségével elérhető a kommunikációs hálózatok jelenleginél ezerszer energiahatékonyabb működése. Ez az ezerszeres csökkentés nagyjából megegyezik azzal az energiamennyiséggel, amellyel a világ kommunikációs hálózatai – beleértve az internetet is – három éven keresztül üzemeltethetők, míg napjainkban ugyanennyi energia csupán egy napi működést tesz lehetővé.
A Green Touch technológia egyesíti az ipar vezetőit, az egyetemi és kormányzati laborokat, hogy kialakítsák és megvalósítsák az energiahatékonyság forradalmian új megközelítését, amely a fenntartható hálózatok középpontjába kerül az elkövetkezendő évtizedekben. A bejelentéssel a konzorcium egy nyílt felhívást is közzétett az Információs és Kommunikációs Technológiai (ICT) közösség tagjai felé, hogy a nagyszabású cél elérése érdekében egyesítsék erőiket.
„A szélessávú hálózatok fellendülésével, az ICT szektor energiafogyasztása rohamosan növekszik, és azonnali lépéseket kell tenni a trendek kezelésére, valamint hatásaik enyhítésére” – mondta Vernon Turner az iparág vezető elemzőintézetének, az IDC-nek az ügyvezető igazgatója és a nagyvállalati infrastruktúrákkal, otthoni és távközlési technológiákkal kapcsolatos kutatásokért felelős alelnöke.
Az ezerszeres hatékonyság elérésének célja a Bell Labs azon kutatásán alapul, amely során megállapították, hogy a mai információs és kommunikációs technológiai (ICT) hálózatok a jelenleginél tízezerszer hatékonyabb működési potenciállal rendelkeznek. Ez a következtetés a Bells Lab által készített ICT hálózatok, valamint technológiák (optikai, vezeték nélküli, elektronikai, feldolgozási, útvonaltervezői és architektúrai) alapvető tulajdonságairól szóló kutatás, illetve a felsoroltak fizikai korlátainak a Shannon-törvényhez hasonló képletek alkalmazásával végzett tanulmányozásán alapul. A Green Touch kezdeményezés céljainak megvalósítására öt éven belül létrehoz egy referencia hálózati architektúrát, és bemutatja a fejlesztés megvalósításhoz szükséges legfontosabb elemeket. Ez az elképzelés új technológiák és ipari területek létrehozásának lehetőségét is magában foglalja.
A Green Touch konzorcium alapító tagjai: AT&T, China Mobile, Portugal Telecom, Swisscom, Telefonica (szolgáltatók); The Massachusetts Institute of Technology’s (MIT) Research, University of Melbourne’s Institute for a Broadband-Enabled Society (IBES) (egyetemi kutató laborok); The CEA-LETI Applied Research Institute for Microelectronics (Grenoble, France), imec (Headquarters: Leuven, Belgium), The French National Institute for Research in Computer Science and Control (INRIA) (kutató intézetek); Bell Labs, Samsung Advanced Institute of Technology (SAIT), Freescale Semiconductor (ipavállalatok).
további információk: www.greentouch.org
Kapcsolódó cikkek
- LG: arccal a környezetvédelem felé
- Az energiatakarékosságra összpontosít az új Bluetooth szabvány
- Fekete színű zöld mobil a T-Mobile-nál
- Megújuló energiákra épül az Alcatel-Lucent nyertes pályázata
- Öko-billentyűzet a Fujitsutól
- Két és fél milliárd PC kerülhet szemétre a lusta szoftverfejlesztők miatt
- 19 tonna e-hulladékot gyűjtött a Pannon
- Környezettudatos nyomtatógyártás az OKI-nál
- Biomasszából készült festéktoner
- Bio-laptopokkal rukkolt elő a Sony
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Dreame négy új innovációt mutatott be a berlini IFA-n
A Dreame Technology, az innovatív háztartási készülékek gyártója Berlinben, az IFA technológia kiállításon mutatta be újdonságait, köztük a saját magát megemelő robotporszívót, a 360 fokos lézeres térképező funkciót, a minden kisállatszőrrel megbirkózó dupla kefés tisztítást, valamint az automatikus vízfeltöltő rendszert.
Világszerte elismert vezetőkkel indít úttörő mesterséges intelligencia szolgáltatást az EY Magyarország
Mesterséges intelligencia (MI, AI) tanácsadói központot hoz létre EY AI Confidence elnevezéssel az EY Magyarország. A terület élén az MI területének két globálisan is kiemelkedő alakja áll: Erik Slooten vezető partner és Dr. Tilesch György vezető MI-szakértő. A bejelentett központ a hazai és a Közép-Kelet európai vállalatoknak, valamint a közszférának átfogó MI-megoldásokat szolgáltat, beleértve a stratégiaalkotást és technológiai megvalósítást is.