Közel 280 milliós informatikai infrastruktúra fejlesztési projekt a Műegyetemen
Sikeresen lezajlott "A tudáshasznosulást és a tudástranszfert, valamint az intézményirányítást támogató informatikai infrastruktúra fejlesztése a Műegyetemen" elnevezésű, közel 280 millió forint összköltségű (amelyből 223 668 960 Ft az EU, illetve a magyar állam által nyújtott, vissza nem térítendő támogatási összeg) projekt. Az eredményekről Helybéli Zoltán, a BME telekommunikációs és informatikai osztály és a projekt vezetője számolt be január 19-én. Kilenc fontosabb fejlesztés valósult meg, az egyetem összesen 15 épületében lévő helyszíneken.
1. 2010. január 4-én éles üzembe helyezték a 107 millió forintos költséggel, a Synergonnak mint az árverseny győztesének fővállalkozásában elkészült, illetve korszerűsített Műegyetem Gazdálkodási Rendszer (MGR) hardverinfrastruktúráját (HP hardvereszközök bázisán).
2. 15,5 millió forintos összegért elkészült az egyetemi központi számítógép terem klimatizálásának felújítása, valamint szünetmentes áramellátásának bővítése, a projekt keretében beszerzett új eszközök telepítéséhez kapcsolódóan.
3. 10 millió forintért szoftvereket szereztek be a központi spam-és vírusszűrés megvalósításához (Symantec).
4. Az egyetem informatikai hálózatához aktív gerinchálózati eszközöket szereztek be 65 millió forint értékben (Cisco routerek, switch eszközök stb.).
5. 5 millió forint értékben megvalósult az Informatika épület teljes WiFi lefedettsége, ehhez Access Pointokat bővítettek (Cisco).
6. Megoldották az Informatika épület informatikai hálózata ellátásának redundanciáját mikrohullámú eszközzel (14 millió forint).
7. Bővítették és korszerűsítették az egyetemi optikai kábelezést (csavart érpáras kábelezés kialakítása).
8. A Neptun hallgatói információsrendszer-mentő eszközeit korszerűsítették, központi autentikációs eszközöket szereztek be (20 millió forintos beruházás, IBM alapon).
9. A villamosmérnöki karon korszerű számítógépes ismeret-ellenőrző rendszer alapinfrastruktúráját (számítógépek, hálózati eszközök, vizsgáztatószoftver) építették ki(17,5 millió forint).
A Műegyetem az Új Magyarország Fejlesztési Terv Közép-Magyarországi Operatív Programjának KMOP 2007-4.2. azonosítóval rendelkező pályázatán nyerte el a fent említett összeget. A projekt közreműködő szervezete az Oktatási és Kulturális Minisztérium Támogatáskezelő Igazgatósága, irányító hatósága pedig a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) volt.
Kapcsolódó cikkek
- X. BME Nemzetközi 24 órás Programozóverseny: szlovákoké az előválogató
- Infokommunikációs gazdasági társaság a Műegyetemen
- 10. BME Nemzetközi 24 órás Programozóverseny
- BME: tanszékek jubileumi tudományos ülése
- A Morgan Stanley nagyra értékeli a Műegyetemet
- Ingyenes kurzus az Oracle-től köztesszoftver-fejlesztés témában
- A Számítástechnikai Innovációs Központ első éve
- Honeywell szoftverek hazai egyetemeken, a folyamat-szimulációban és -irányításban
- BME IK: tíz éves a műegyetemi sikertörténet
- Új portfólióval vág neki a tanévnek a KPMG-BME Akadémia
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Innováció, amely hajtja a magyar gépipart – A Magyar Ipari Célgép Nagydíj eredményei
A Magyar Ipari Célgép Nagydíj ismét bebizonyította: a magyar mérnöki tudás nemcsak lépést tart a nemzetközi trendekkel, hanem képes azokat formálni is. Az idei versenyre 116 pályamunka érkezett, amelyek közül a legkiválóbbakat nyolc kategóriában díjazták. A zsűri további három különdíjat is kiosztott. Az ünnepélyes díjátadóra a Millennium Házában megrendezett Gépész Szalon keretében, több mint 350 iparági szakember részvételével került sor.
Új partnerprogramot indított az Apple hivatalos hazai forgalmazója
Az Apcom Hungary Kft., az Apple hivatalos magyarországi disztribútora új partnerprogramot indított Magyarországon, az Apple közvetlen támogatásával. A Distribution Partner Program (DPP) célja, hogy bővítse és megerősítse a hazai viszonteladói hálózatot, különös tekintettel a kis- és középvállalkozásokra. Ennek eredményeként az Apple termékek még szélesebb körben és könnyebben elérhetők lesznek a magyar vásárlók számára.
A győri egyetem újra a világ élvonalában
A győri Széchenyi István Egyetem ismét helyet kapott a Quacquarelli Symonds (QS) nemzetközi felsőoktatási rangsorában, amelyet június 19-én tettek közzé. Az intézmény továbbra is stabilan tartja pozícióját, elsősorban a fenntarthatóság iránti elkötelezettségének, szoros ipari kapcsolatainak, magas színvonalú oktatásának és sokszínű nemzetközi közösségének köszönhetően.
Interaktív robotikai élménynap az ELTE-n
Robotok, mesterséges intelligencia és interaktív technológiák várják az érdeklődőket egy izgalmas, egész napos program keretében.
Erőd a föld alatt – Nyílik Budapest legbiztonságosabb széfterme
Egyedülálló biztonsági paraméterekkel rendelkező új létesítménnyel bővül a magyar pénzügyi szolgáltatói szektor. A XIII. kerületben nyitja meg kapuit a SafeBank, a Foldana cégcsoport tagjaként, amely a Magyar Nemzeti Bank széfterme után az ország második legnagyobb ilyen jellegű létesítménye lesz.