2 TByte-os SD-kártyát fejleszt a SanDisk
A SanDisk új standard bevezetését tervezi, és a közeljövőben elérhetővé teszi az első SDXC kártyákat, amelyek sokkal nagyobb tárolókapacitást garantálnak, mint a hagyományos SDHC Card-ok.
A SanDisk idén tavasszal forgalomba hoz egy 64 GByte-os kártyát 280 eurós végfelhasználói áron, ám előrevetítették a 2 TByte-os memóriák debütálását is. Az óriás tárhellyel rendelkező eszköznek azonban az adatátviteli sebessége is jóval nagyobb lenne a mostani termékekénél, az már képes lesz akár a 300 MByte/s-ra is.
Kapcsolódó cikkek
- Fujifilm kártyaolvasó 3D képekhez
- 32 GB-os SanDisk microSD kártyák mobiltelefonokba
- Szupergyors, nagy kapacitású Transcend CF kártyák
- Biztonságos mobil munkavégzés közös Check Point-SanDisk fejlesztés nyomán
- SIM kártya CPU-val, Android szoftverrel és memóriával
- Egy évig bírta a tenger alatt az SD kártya
- Sony memóriakártyák TransferJet vezeték nélküli technológiával
- Toshiba SDXC kártyák tavasszal
- Kinyírja az SD-kártyát a Windows 7
- Megfizethető 40 GB-os SSD-t kínál a Kingston
Hardver ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Többfunkciós powerbank és környezettudatos optikai meghajtó
A dán Sandberg márka, amely mobiltelefonos és számítástechnikai kiegészítőiről ismert, két különleges termékkel készül 2025 első negyedévére. Az új Survivor Powerbank 7in1 76800 az egyik leginnovatívabb és legfunkcionálisabb hordozható töltőmegoldás, amely nemcsak a mobil eszközök kábeles töltését, hanem laptopok, autós szivargyújtók és 12 V-os eszközök, valamint a vezeték nélküli Qi töltést is támogat, maximum 15 W teljesítménnyel. Emellett a márka új optikai meghajtója a fenntarthatóságra helyezi a hangsúlyt, újrahasznosított alapanyagok felhasználásával. A széleskörű kompatibilitás érdekében a csomag egy USB-C – USB-A adaptert is tartalmaz.