Milliárdos károkat okoznak évente a kibertámadások

A Symantec szoftveres biztonsági megoldásokkal foglalkozó vállalat jelentése szerint a támadások leggyakoribb célpontjai a szellemi termékek, a pénzügyi információk és az ügyfélazonosításra szolgáló adatok.
Az amerikai szoftvercég állam- és vállalkozásbiztonságról szóló felmérésében 27 ország 2100 cégét vizsgálták, amelyek közül 43 százalék ismerte el, hogy a különböző kibertámadások során 2009-ben bizalmas, vagy egyéb magánadataik kerültek illetéktelen kezekbe.
A hét elején közreadott jelentés szerint a megkérdezettek 75 százalékánál fordult elő valamilyen virtuális bűncselekményt az utóbbi 12 hónapban.
A tanulmányban kibertámadásnak neveztek minden olyan visszaélést, amelyet valamilyen számítógép vagy mobil eszköz használatával az interneten keresztül követnek el, és amellyel anyagi haszon reményében okoznak kárt egy másik félnek.
Elsősorban spam-ekel, azaz kéretlen üzenetekkel, hamis vírusirtó programokkal és a számítógépek hackelésével férkőznek be a bűnözők a gyanútlan vállalkozások informatikai rendszereibe.
A Symantec szóvivője szerint az érintettek megelőzhetik a bajt, ha megfelelően biztosítják infrastruktúrájuk végpontjait, védik az internetes üzenetküldő rendszereiket, odafigyelnek a kritikus belső szerverekre, valamint kiépítik, illetve fejlesztik a biztonsági adatmentési lehetőségeiket.
A vállalkozások 42 százaléka a kibertámadásokat nevezte meg, mint a legnagyobb veszélyforrás, azaz a számítógépes bűnözőktől jobban félnek, mint a természeti csapásoktól.
Ha a kockázatok elleni fellépés a szervezetek információtechnológiai politikájának részét képezné, a beépített automatizálásokkal és ütemezésekkel csökkenthető lenne az esetleges károk mértéke, sőt akár meg is előzhetnék azokat - olvasható a The Daily Telegraph online kiadásában.
Kapcsolódó cikkek
- Magyarország tizedik a kiberbűnözők toplistáján
- Márciusban Magyarország a spam világbajnok
- Egyszerűbb információkezelés nagyvállalatok számára
- Akciós ékszerek és hölgyek a vörös lámpás negyedből Valentin napra
- AV-tesztek: taroltak a Norton szoftverek
- Céges buli: minden esély megvan rá, hogy elhagyjuk a laptopunkat
- Megjelent a Norton Ghost 15
- Minden ötödik internetező a bűnözők áldozata
- Serena magas labdát adott a kártékony szoftverek terjesztőinek
- A trójai PDF-en érkezik gépünkre!
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Note Max: Az elegancia találkozása a funkcionalitással
Bemutatjuk a Note Maxot, a népszerű Note termékcsalád legújabb tagját. Ez a modell egy lenyűgöző, 13,3 hüvelykes E Ink kijelzővel és egy ultravékony, mindössze 4,6 mm-es világosszürke burkolattal rendelkezik, amely a letisztult dizájnt és a funkcionalitást ötvözi. A Note család új tagja modern megközelítéssel frissíti a klasszikus sorozatot.
Új etalon a professzionális 3D nyomtatásban
Az UltiMaker, a professzionális 3D nyomtatók piacán meghatározó szereplő, bemutatta legújabb generációs 3D nyomtatóját, az UltiMaker S8-at. Az S8 a gyártó fejlesztéseinek köszönhetően új mércét állít az FDM nyomtatás termelékenységében és precizitásában.
Kiberbiztonsági szabályozások: A NIS2 és a DORA új lehetőségeket kínálnak a magyar vállalatoknak
A Kingston Technology szakemberei arra hívják fel a figyelmet, hogy az olyan szigorú szabályozások, mint a NIS2 és a DORA, nem csupán jelentős beruházásokat, hanem komoly üzleti lehetőségeket is kínálnak az európai, köztük a magyar vállalatok számára.
A Huawei bemutatta a jövő hálózati megoldásait az MWC-n
A Huawei Technologies idén a barcelonai Mobil Világkongresszuson (MWC) bemutatta, hogyan alakítják át az iparágakat az ultramodern internet, az MI által vezérelt hálózatok és a digitális innovációk.
A Huawei legújabb technológiai fejlesztései az MWC-n
A Huawei fogyasztói üzletága prémium kategóriás zászlóshajó termékeivel mutatkozik be az idei barcelonai Mobil Világkongresszuson (MWC). A látogatók olyan különleges termékekkel találkozhatnak, mint a világ első háromba hajtható okostelefonja, a HUAWEI Mate XT, a HUAWEI Mate 70 és Mate X6 modellek, a vállalat első fül köré akasztható nyitott fülhallgatója, a HUAWEI FreeArc, valamint a MatePad Pro 13.2” táblagép.