Microsuli.hu: korszerű és szórakoztató IT-oktatás diákoknak, tanároknak
Igencsak megváltozik az informatika tanulásáról-tanításáról vallott felfogása annak, aki a számítógépes programok használatát új módon, hiánypótló, játékos formában bemutató Microsuli oldalt felkeresi. Ráadásul egy népes, 45 ezer főt számláló közösség tagja lehet.

Microsuli.hu: új pont a tananyagok horizontján
Formabontó, korszerű és egyszersmind szórakoztató formában, élménypedagógiai megközelítésben, ám szakszerű tartalommal készültek el a Microsuli.hu oktatóanyagai. Egy-egy „végtermék” elkészítési módját - alkalmazkodva az Egyszervolt elsődleges, gyerek közönségéhez – lépésről-lépésre leírt receptek, illetve képernyő-videofilmek, úgynevezett „tutorialok” mutatják be. Ezek az egyszerű és részletes bemutatók mindenki, köztük a teljesen laikusok számára is érthetővé és elérhetővé teszik a digitális írástudás egy magasabb fokozatát.
A Nemzeti Alaptanterv egyik fontos műveltségi területe a számítógép kezelése, a programok használata már alsó tagozatban, elsősorban 4. osztályban alapkövetelmény. A Microsuli oktatóanyagai új szemlélettel vezetik be a digitális világ rejtelmeibe a felhasználót.
Bepillantva a kulisszák mögé, elárulhatjuk, vidám tanóráknak nézhet elébe az, aki a Visio family Családfa-vágóját, a Moviemaker video Okosítóját, vagy éppen a PowerPoint képregény-szerkesztőjét kezdi el megtanulni.
Tízezrek a digitális padsorokban
A látogatói szokások elemzéséből egyértelműen kiderül, hogy az eredetileg általános iskolai diákok számára fejlesztett portált nemcsak a tanulók, hanem a tanárok is rendszeresen felkeresik, közülük sokan az informatikai tananyag óravázlataiba is beépítették a honlapon elérhető tartalmakat és szolgáltatásokat. Az oktatási tematika részét képező feladatokat így jól előkészítetten és látványosan tudják bemutatni – ami a diákok szempontjából azért is előnyös, mert így a tanórai jegyzetelést követően otthonról is elérhetik ugyanazokat a tartalmakat, amelyekkel az órákon foglalkoztak.
A statisztikák egyik meglepő eredménye, hogy a látogatók nemcsak a fotóalbum-, vagy trükkfilm-készítés fázisaira kíváncsiak, hanem a Word, az Excel vagy a PowerPoint alapfunkcióit bemutató ismertetőket is rendszeresen lefuttatják. Népszerűek az MS Publisherrel elkészíthető kiadványok (meghívók, iskolai hírlevelek, apróhirdetések) tudnivalóit bemutató oldalak is, továbbá az MS Autocollage, mellyel a diákok saját fényképeikből automatikusan készíthetnek montázsképet.
Innovatív tanári közösség
A microsuli.hu „Tanári oldala” amellett, hogy kifejezetten a pedagógusokat szólítja meg, mindenképpen épít a számítógépet napi gyakorlatban használó, innovatív tanárokra is. Ezt a felületet azzal a céllal alakították ki a fejlesztők, hogy új fórumot adjanak a tapasztalatcserének, s ezzel a közösen megvalósítható kreatív tartalomfejlesztésnek. A tanárok itt tehetik közzé saját fejlesztésű – vagy máshonnan ismert, és gyakorlatban jól bevált – számítógépes alkalmazásaikat, iskolai prezentációikat, kísérleteket és feladatmegoldásokat bemutató oktatóanyagaikat. A szabadon felhasználható megoldások egy közös tudáskincs, egyfajta digitális iskolai praktikum alapjait vetik meg. A legfrappánsabb, s a tanulók által is könnyen megvalósítható ötleteket, a diákok szákmára is feldolgozza a honlap szerkesztősége.
Kapcsolódó cikkek
- Történelemtanítás.hu - tudásbázis történelemtanároknak
- Könyvtárat alapít az IT Factory a Microsoft támogatásával
- Számítógépeket kapott két borsodi iskola
- Uniós támogatású honlap a képzés fejlesztéséért
- Új szolgáltatás a felvételi központ honlapján - saját pontszámok
- Internetes oktatás és szótár a magyarul tanulóknak
- A Microsoft megszünteti az Encarta online enciklopédiát
- Az oktatásban is támogatja az esélyegyenlőséget az informatika
- Magyarok a Wikipedia javára adakozók között
- A Számítástechnikai Innovációs Központ első éve
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Digitális diplomák blokkláncon
Magyarország részt vesz az European Blockchain Services Infrastructure (EBSI) pilot projektben, amelynek célja egy blokklánc alapú „Európai Uniós diploma” infrastruktúra létrehozása. Ez egy digitális rendszer, amely biztonságosan tárolja, és nyomon követi a változásokat az Unió felsőoktatási intézményeiben szerzett diplomák kezelésében. A technológia lehetővé teszi, hogy mind az egyetemek, mind a hallgatók könnyen hozzáférjenek a hiteles dokumentumokhoz, amelyeket maximális biztonsággal, bármikor, bárhonnan és bármilyen eszközről elérhetnek.