Innovációs elismerés az Intellio autópálya-felügyeleti megoldására
A 2010-es Innovációs Nagydíj alkalmával részesítették kiemelt elismerésben az Intellio Kft.-t Intelligens autópálya-felügyelet című innovációjáért.
Az innováció eredményeképpen csökkent a halálos és nagy anyagi kárral járó balesetek száma, valamint biztonságosabb a közlekedés az M0 körgyűrű új szakaszán.
Üzemeltetői szempontból nem csak megtérülő, de fontos beruházás is volt az intelligens balesetmegelőző rendszerek telepítése. Az autópályák folyamatos felügyelete és a balesetek hatékony megelőzésének lehetősége mellett, kisebb emberi erőforrásigénnyel és alacsony üzemeltetési költséggel is számolhat az ÁAK Zrt. – mondta Kópházi János az Intellio ügyvezető igazgatója.
Az Intellio Forgalom Ellenőrző Megoldása egy intelligens, automatikus baleset megelőző és eseményrögzítő rendszer. A már Angliában és Olaszországban is tesztelt rendszer kritikus események észlelésekor képes figyelmeztetni a diszpécser szolgálatokat, megadva a történtek időpontját és típusát – mondta az ügyvezető. A kamerába épített eseményfelismerő funkciók jelentősen növelik az emberi megfigyelés hatékonyságát, különösen nagy kamerarendszerek esetében, hiszen a megfigyelések és észlelések jó részét az emberi erőforrások helyett a kamerák végzik.
Az autópályákon telepített legfontosabb funkciók között van: a leállósávban történő megállások jelzése, forgalommal szemben közlekedő járművek azonosítása, továbbá a járművek átlagsebességének mérése. Például baleset bekövetkezésekor a kamera detektorai észlelik a forgalom sebességének hirtelen csökkenését. Ilyenkor a rendszer riasztást küld a központba, ahol az események ismeretében lehetőség van az azonnali cselekvésre. Az elismerésben részesült innováció tárgya a beépített intelligens eseményfelismerő funkcióval ellátott biztonsági kamerák, valamint az ezt kiszolgáló monitorozó és rögzítő rendszerszoftver és a kifejezetten autópályák és közutak felügyeletére és baleset megelőzésre fejlesztett Intellio forgalomellenőrzési termékcsomag.
Kapcsolódó cikkek
- Szuperszámítógépes rendszerekkel bővült a győri egyetem
- Lézer és robotrepülő: egyedülálló high-tech központ nyílt Magyarországon
- "Hogyan tovább, Műegyetem?" – Tanácskozás a jövő Műegyeteméről
- Akár nyolcszor többet költ Amerika kutatás-fejlesztésre Európánál
- Magyarországon bővíti K+F tevékenységét a Nokia
- Csaknem félmilliárdos EU támogatást nyert az IT Services Hungary
- Lendületben a Samsung: 23 milliárd kutatás-fejlesztésre
- Informatikai inkubációs központ a Debreceni Egyetemen
- A gyengülő oktatás megöli a stratégiai fontosságú elektronikai ipart
- Magyar-amerikai tudományos és technológiai együttműködés
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Ismét az FT 1000 ranglistán a magyar ServerElite
A ServerElite immár második alkalommal került fel a Financial Times és a Statista által évente összeállított FT 1000 listára, amely Európa leggyorsabban növekvő vállalkozásait rangsorolja. A budapesti székhelyű cég új és használt szerverek forgalmazására, valamint testreszabott IT-megoldásokra szakosodott – és a lista elismeri azokat a vállalatokat, amelyek organikus növekedéssel, külső tőkeinjekció nélkül értek el kiemelkedő árbevétel-bővülést több éven keresztül.
21 év hűség, 1300 autó, egy közös jövő – Az UFleet sztorija
A rendszerváltás után alapított hazai cégek most élik aranykorukat – sok vállalkozás életében aktuálissá vált a generációváltás kérdése. Az alapítók lassan átadják a stafétabotot, és keresik azokat az utódokat, akik képesek továbbvinni azt az értékrendet és tudást, amit évtizedek alatt felépítettek. Ez a váltás azonban jóval többről szól, mint egyszerű vezetőcsere: tudatos, hosszú távú folyamat, amelyben kulcsszerepet játszik a bizalom, a mentorálás és a türelem.
EY-Parthenon: Új márka, egykapus ügyfélélmény
Az EY globálisan egységesíti tranzakciós tanácsadási üzletágát és a vállalati stratégiával foglalkozó EY-Parthenon csapatát, közös márkanév alatt működtetve tovább ezeket a területeket. Ez a lépés az ügyféligényekre reagálva erősíti meg a két terület közötti szinergiákat, és biztosít egységes, integrált tanácsadási élményt. Az új működési modell lehetővé teszi, hogy a vállalatok még komplexebb és összehangoltabb támogatást kapjanak növekedési, fejlesztési vagy stratégiai döntéseikhez. A márka mögött 25 000 szakember dolgozik, 150 országban.
Mi jön a fal után? – Automotive Summit 2025
Ezzel a provokatív kérdéssel indul 2025. május 21-én az Automotive Summit a MOL Campuson. A konferencia az autóipar jövőjét helyezi fókuszba, különös tekintettel arra, milyen szerepet tölthet be Magyarország a globális átalakulásban. A szakértők számos nézőpontból vizsgálják meg az iparág kihívásait és lehetőségeit – a mesterséges intelligencia autóértékesítésben betöltött szerepétől kezdve, az új autógyárak gazdasági hatásán át, egészen a CO₂-kibocsátás jövőjéig.
Új szintre lép az AI innováció: A HONOR és a Google Cloud partnersége
A HONOR, a világ egyik vezető vállalata az AI alapú eszközök ökoszisztémájában, a múlt heti Cloud Next 2025 eseményen ismertette folytatódó együttműködését a Google Cloud-dal, amelynek célja az intelligens eszközök és a felhasználói interakciók terén végzett innovációk határainak feszegetése. Eric Fang, a HONOR terméktervezésért felelős igazgatója elmondta, hogy a két vállalat közötti partnerség már számos felhasználóbarát újítást eredményezett, például a Magic Portal 2.0-t. Az együttműködés most a Google legújabb Gemini nagy nyelvi modelljei (LLM) segítségével lép egy új szintre, és olyan mesterséges intelligencia alapú funkciók fejlesztésére koncentrál, amelyek újradefiniálják a felhasználói élményt.