12 külhoni szervezet eMagyar/eRégió pontjai nyertek támogatást
2010. április 1-jén kihirdették az eMagyar/eRégió Hálózat működésének támogatását célzó pályázat eredményeit.
A MeH Infokommunikációs Államtitkárság által menedzselt pályázatnak köszönhetően 12 határon túli magyar társadalmi szervezet részesült támogatásban, amelyek részt vesznek az eMagyar Pontok fenntartásában. Az eMagyar Pontok hozzájárulnak a határon túli magyarság információs társadalomba való bekapcsolódásának elősegítéséhez, amely meghatározó tényezője a külhoni magyar közösségek gazdasági megerősödésének, valamint szülőföldön való boldogulásának. Az eredményhirdetésen részt vett Szabó Vilmos, a Külügyminisztérium államtitkára, Csepeli György a MeH Infokommunikációs Államtitkárságának közpolitikai igazgatója, valamint Kőhalmi Zsolt, a Puskás Tivadar Közalapítvány kuratóriumi elnöke.
A pályázat célja az volt, hogy az információs társadalom megvalósítása érdekében létrehozott eMagyar/eRégió Program működéséről gondoskodjon olyan módon, hogy a már létrehozott, és jelenleg is működő eMagyar/eRégió pontok folyamatos működtetését támogatja.
Támogatásban azon, a szomszédos államokban élő magyarokról szóló 2001. évi LXII. törvény 1. § (1) bekezdésében meghatározott államokban, az Osztrák Köztársaságban, valamint az Egyesült Államokban bejegyzett és működő jogi személyek, valamint jogi személyiséggel nem rendelkező szervezetek részesülhetnek, amelyek a pályázati felhívás megjelenésének időpontjában az eMagyar/eRégió hálózat részét képező, működő eMagyar/eRégió pontot működtetnek.
A pályázatban részt vevők 100%-os vissza nem térítendő támogatási összegre pályázhattak, amelynek keretében infokommunikációs infrastruktúra-fejlesztések, tartalomfejlesztés, valamint informatikai képzések valósíthatóak meg.
Az idei évben az alábbi szervezetek nyertek támogatást, közel 50 millió forint értékben:
1. Ausztriai Magyar Egyesületek és Szervezetek Központi Szövetsége(Ausztria/Bécs)
2. Burgenlandi Magyar Kultúregyesület (Ausztria/Burgenland)
3. eTransylvania Egyesület (Románia/Erdély)
4. Horvátországi Magyarok Demokratikus Közössége (Horvátország)
5. KMKSZ - Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség (Ukrajna/Kárpátalja)
6. Magyar Egyesületek Szövetsége ( Horvátország)
7. Magyar Emberi Jogok Alapítvány (USA/ Ny-i magyarság)
8. Magyar Nemzeti Tanács (Szerbia/Vajdaság)
9. Esterházy János Társulás (Szlovákia/Felvidék)
10. Muravidéki Magyar Önkormányzati Nemzeti Közösség (Szlovénia/Muravidék)
11. Szövetség Közös Célokért (Szlovákia/Felvidék)
12. Ukrajnai Magyar Demokrata Szövetség (Ukrajna/Kárpátalja)
Kapcsolódó cikkek
- Megújítja Európát és Magyarországot az Európai Bizottság eGov akcióterve
- Jövőre megszűnnek a minisztériumi honlapok, a kormanyszovivo.hu és a kormany.hu is
- A Kereskedelmi és Iparkamaráknál is elérhetők az elektronikus ügyintézéshez szükséges eszközök
- EU-elnökség - Szakértő: a legfontosabb kommunikációs eszköz a honlap lesz
- Társadalmi igény egyes alkotmányos jogok elektronikus úton történő gyakorlása
- PR-baki a "nemzeti együttműködés" kommunikációjában?
- Két év alatt megvalósult az egyablakos vámügyintézés
- EU: ingyenszoftverekkel a közpénzek elherdálása ellen
- Bárki megtudhatja, szerepel-e a szabálysértési nyilvántartásban
- Állami támogatások nyomon követése
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Álláshirdetések újratöltve – az AI már a HR-t is forradalmasítja
Az utóbbi években jelentősen átalakult az emberek információkeresési módja: egyre többen fordulnak mesterséges intelligencián alapuló eszközökhöz, ahol már nemcsak kulcsszavakat, hanem természetes nyelven megfogalmazott, összetett kérdéseket is feltesznek. A keresés így egyre inkább párbeszéddé válik, ami alapjaiban formálja át az online jelenlét szabályait – különösen a munkaerőpiacon.
Jövőálló munkahelyek, valós tudás – Ezt hozta a Business Fest 2025
A diploma helyett a valódi készségek, a kiaknázatlan munkaerő-tartalékok mozgósítása és a mentorprogramok bevezetése jelenthetik a választ a magyar munkaerőpiac aktuális problémáira – ez volt a Business Fest 2025 egyik legfontosabb üzenete. A közel 7000 résztvevőt vonzó rendezvényen a WHC Csoport szakértői döntéshozókkal és gazdasági szereplőkkel közösen mutattak be gyakorlati megoldásokat a munkahelyek jövőjének építéséhez. A 35 éves jubileumát ünneplő HR-szolgáltató ezen az eseményen jelentette be teljes körű márkamegújulását is.
Generatív mesterséges intelligencia a K&H Banknál: túl a technológián
A K&H Bank számára a generatív mesterséges intelligencia (genAI) nem csupán egy új technológiai eszköz, hanem az ügyfélkiszolgálás személyre szabottabbá és hatékonyabbá tételének kulcsa. Az elmúlt év során a bank számos területen sikeresen alkalmazta a technológiát – a belső működéstől kezdve, a hitelezési folyamatokon át, egészen Kate-ig, a digitális asszisztensig. A tanulási folyamat része, hogy a kevésbé eredményes esetekből is következtetéseket vonnak le. A cél egy olyan ügyfélélmény megteremtése, amely túlmutat a hagyományos bankoláson, és konkrét élethelyzetekre kínál testreszabott megoldásokat.
Újabb médiaszolgáltatók estek el a korhatár-besoroláson
Két kereskedelmi rádió nem megfelelő korhatár-besorolást alkalmazott, ezért a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsa szankciókat szabott ki rájuk. Egy további esetben, hasonló okokból, a testület ismét egy külföldi társhatóság közreműködését kérte.
A Zöld Pokol királya: A Xiaomi SU7 Ultra megdöntötte az elektromos autók körrekordját
A Xiaomi elektromos járművekkel foglalkozó részlege, a Xiaomi EV, jelentős eredményt ért el: az SU7 Ultra szériaautó 7 perc 4,957 másodperces köridővel új rekordot állított fel az elektromos E-szegmensű járművek kategóriájában a legendás Nürburgring Nordschleife pályán. A rekordot már az első próbálkozás alkalmával sikerült elérni, méghozzá a pályacsomaggal felszerelt változattal – ezzel a Xiaomi SU7 Ultra a nagy teljesítményű elektromos autók élvonalába került.