Virtuális workshop a szuperportálról
A Polygon bemutatta az IBM web2.0-ás technológiáit
Web 2.0-ás virtuális workshopon mutatta be az IBM web 2.0-ás technológiáit a kék óriás legnagyobb hazai partnere, a Polygon Informatikai Kft. április 13-án. A külsőségeiben, grafikájában is egy valódi rendezvényhelyszínre hasonlító webes felületen a szuperportál építőelemeivel és azok összeépítésével ismerkedhetnek meg a szakemberek.
A virtuális workshop előadásai az IBM legújabb, web 2.0-ás programjainak vállalati hasznosítását mutatták be. Így részletesen beszéltek a vállalati blog, a céges wikipedia működtetéséről; találkozók, csoportnaptár, csoportmunka szervezéséről; a projektkövetés menedzseléséről (Lotus Quickr). A Polygon demonstrálta a vállalati közösségi háló elindítását, kezelését, a személyes kapcsolatok, a szakmai közösségépítés módját (Lotus Connections). Részletesen bemutatták a videokonferencia tartásának lépéseit, a munkatársak közötti azonnali üzenetek racionális szervezését is (Lotus Sametime).
Az érdeklődők megismerkedhettek továbbá a WebSphere portálkörnyezettel. Ez utóbbi képes arra, hogy − többek között a fenti alkalmazások integrációjával − egyfajta „szuperportálként” egyesítsen, és böngésző felületen kínáljon minden olyan alkalmazást, melyre a céges felhasználónak szüksége lehet, miközben a végsőkig kiaknázza a web 2.0-ás fejlődésben rejlő lehetőségeket. A mintegy 3 órás eseményen ez utóbbiak jelentőségével is külön előadás foglalkozott.
A Polygon virtuális workshopján az előadások rögzített hanganyagát, illetve a hozzájuk készült prezentációt a résztvevők az interneten keresztül nézhették, illetve hallgathatták meg, eközben egy chat felület segítségével beszélgethettek az előadókkal. A szakemberek az esemény ideje alatt végig online állapotban voltak, azonnal válaszoltak az előadások közben vagy után felvetődő kérdésekre. A nagy különbség tehát amellett, hogy a résztvevőknek nem kellett utazással töltenie az időt, hogy az érdeklődők bármikor, akár az előadás alatt is feltehették kérdéseiket anélkül, hogy megzavarták volna a prezentációt. További értékes előny, hogy a kérdéseket nem feltétlenül kellett a nagy nyilvánosság előtt feltenni.
A virtuális workshopon elhangzottak teljes egészében utólag is megtekinthetők a www.polygon.hu oldalon.
Kapcsolódó cikkek
- A pápa áldását adta közösségi oldalakra, de óv is tőlük
- A vártnál jobb eredmények az IBM-nél
- Internetes radírral törölhetők a világhálón felejtett fényképek
- Mutasd a Facebook-portréd, megmondom ki vagy!
- WiFi-kártyát a fényképezőgépekbe
- Cisco - BMC Software stratégiai szövetség új, integrált felhőszolgáltatási platform létrehozására
- Google+1 közösségi böngésző-bővítmény?
- A vállalatok még csak barátkoznak a közösségi médiával
- A Facebook levédi a "face" szót
- Anyatejelosztó szoftvert terveztek az IBM programozóversenyén
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az ABB bemutatja legújabb okosotthon-termékét
Az ABB bejelentette a OneTouch érintőképernyős kezelőpanel piacra dobását, amely zökkenőmentesen integrálja egyetlen eszközbe az okosotthon- és a kaputelefon felügyeleti rendszereket.