Megölte testvérét a Playstation-ért
A BBC beszámolója szerint egy 16 esztendős chilei fiú megölte két évvel idősebb testvérét, mert az engedély nélkül használta az általa féltve őrzött konzolt. Az örökbe fogadott tizenéves akkor végzett mostoha testvérével, amikor anyjuk távol volt. A nyomozati anyagból kiderül, hogy a tíz évet árvaházban töltött fiú nem tudott uralkodni magán, amikor észrevette, hogy fivére bekapcsolta a PS3-at, ezért konyhakést ragadott, és leszúrta őt. A megsebesített áldozat később belehalt sérüléseibe. A gyilkos tizenéves elmondta, hogy nem állt szándékában megölni testvérét, ám a veszekedés hevében egy adott pillanatban elvesztette önuralmát, és végzetes csapást mért bátyjára. A hatóságok szerint a vádlott akár öt év börtönbüntetést is kaphat tettéért, s csak azért ilyen keveset, mert a bíróság enyhítő körülményként értékeli a fiú hányattatott sorsát.
Kapcsolódó cikkek
- Az adatvédelmi biztos szerint erősíteni kell az adatnyilvánosságot
- Az ENSZ az internet szabályozását mérlegelheti
- Az amerikai kormány "eltiltotta" a szövetségi alkalmazottakat a WikiLeakstől
- Videókon a PSP mobil
- 635 ezer dollárért kelt el egy virtuális éjszakai klub
- Veszélyben az internetes egyenlőség Európában?
- Megbénították az internetet Mianmarban
- 10 éves a PS2, ünnepi csomagot ad ki a Sony
- Alkotmány 2.0 - Új szériájú közigazgatás
- Halálra ítélhetik az iráni bloggert
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Hogyan adhatunk új életet elavult eszközeinknek?
A varázslat folytatódik
A kiemelkedő érdeklődésre való tekintettel a Harry Potter™: A kiállítás nyitvatartását a rendezők 2026. június 28-ig meghosszabbították, ezáltal a már eddig is több ezer látogatót fogadó kiállítás továbbra is elbűvöli a rajongókat, kortól függetlenül.
Munka, edzés, város: már nem egyetlen fejhallgatóban gondolkodunk
A fej- és fülhallgatók piaca átalakul: a felhasználók már nem univerzális megoldásokat keresnek, hanem az élethelyzethez illeszkedő eszközöket. A hibrid munka, a sport és a városi közlekedés eltérő technikai igényeket támaszt. Nő a kereslet az otthoni használatra szánt, nyitott hátú fejhallgatók iránt a természetes hangzás és kényelem miatt, miközben az open-ear modellek is terjednek, mert zenehallgatás közben is engedik érzékelni a környezet hangjait.
Digitális hangélmény Bécsben
A bécsi Haus der Musik nem egyszerű zenetörténeti múzeum, hanem kifinomult multimédiás és informatikai élménytér: szenzorokkal, valós idejű adatfeldolgozással és interaktív installációkkal teszi kézzelfoghatóvá a hang fizikáját, a zeneszerzés logikáját és az előadás összetett folyamatait, miközben minden korosztály számára élményszerű, játékos tanulást kínál.
Többkijelzős munkaállomások otthon: hardveres alapok és beállítások

