Laufer Tamás az Informatikai Vállalkozások Szövetségének új elnöke
IVSZ: kevés pártfogója van az ikt-iparnak a politikából


Keresztesi János az iparág helyzetéről elmondta: a válság érintette az informatikát és a telekommunikációt is, de a szektor összárbevétele nem csökkent jobban, mint a bruttó hazai termék (GDP). Elmondta, hogy az iparág a GDP 10 százalékát adja, ám ha ideszámítjuk az elektronikát is, akkor az arány 14 százalék. A szektor 120 ezer embernek ad munkát, akiknek a fele a felhasználói, fele a szállítói oldalon dolgozik.
A közgyűlésén Nyitrai Zsolt, a Fidesz országgyűlési képviselője, illetve a párt informatikai és telekommunikációs munkacsoportjának vezetője elmondta: a kormányzást a párbeszédre építik, s erre törekszenek az IVSZ-szel is.
Az elnök szerint az elmúlt évben az iparág jobban teljesített, mint ahogyan azt előzetesen gondolták, mivel a mintegy 20 százalékos várt visszaesés helyett csak mintegy 5 százalékkal csökkent az ágazat bevétele. Ezen belül azonban nagyon differenciáltan alakult az alágazatok és a cégek helyzete, hiszen van olyan társaság, amelyiknek 50 százalékkal visszaesett a bevétele, míg mások növekedni tudtak. A mobil-értékesítések például 3 százalékkal csökkentek, míg az internetes alágazat 4 százalékkal bővült.
Az idei évről az elnök elmondta: reménnyel tölti el, hogy az első negyedévben a számítógép eladások 10 százalékkal nőttek, ezen belül a hordozható gépek értékesítése 28 százalékkal emelkedett a bázishoz képest. Úgy vélte, az IVSZ az elmúlt időszakban keményen dolgozott, aminek egyik eredménye, hogy kormányzati szempontból is kiemelt ágazattá vált az informatika és a távközlés, de ezt már későn érték el. Hozzátette: reméli, a következő kormány is kiemelt ágazatként kezeli ezeket a területeket.
Nyitrai Zsolt felszólalásában kifejtette: az elmúlt időszakban jó kapcsolatot alakítottak ki a szervezettel, amit az is mutat, hogy nemrégiben egy közös nyilatkozatot is elfogadtak. A leendő kormány partnerséget kínál az IVSZ-nek, s nemcsak konzultációt szeretne folytatni vele, hanem élő munkakapcsolat kialakítására törekszik.
Nyitrai Zsolt elmondta, hogy különösen az e-demokrácia, az e-részvétel és az e-befogadás fejlesztésére törekszenek. Hozzátette, támogatni fogják a tartalomipari fejlesztéseket is, mivel ma nem éri meg ide befektetni, mert nem térül meg beruházás. A távközlés területén a szolgáltatásalapú versenyt, s nem az infrastruktúrálisat segítik majd elő, s állami részvétellel erősítik a széles sávot is.
Kapcsolódó cikkek
- Új ügyvezető a Ricoh Hungary élén
- Lévay Örs lett az Externet igazgatóságának elnöke
- Christopher Laska a Telenor új vezérigazgatója
- Ismét az Apple-vezér egészségi állapota miatt aggódik a tőzsde
- Kinevezések az NRC marketingkutatónál
- 2011 már a növekedés éve lehet az IKT szektorban
- Magyar vezető az Axis Communications kelet-közép-európai kereskedelmi csapatának élén
- A Goodyeartől érkezik az új Xerox-vezető
- Kormányzati együttműködést vár az IVSZ az informatikában
- Távozik a Magyar Telekom vezérigazgató-helyettese
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A pillanatok művészete – Fotózz úgy, mint még soha
Örömmel mutatjuk be legújabb közösségi média kampányunkat, amely arra hív, hogy gondold újra, mit is jelent megörökíteni az élet legértékesebb, legmúlékonyabb pillanatait. A „Ragadd meg a pillanatot!” kampány a HONOR 400 Lite erejét mutatja meg: egy eszközt, ami segít, hogy semmi fontos ne maradjon ki.
Díjazták a szellemi tulajdon hazai példaképeit
A Szellemi Tulajdon Világnapja alkalmából idén is átadták a rangos Millenniumi Díjakat. Az elismerést olyan intézmények, vállalkozások és szellemi műhelyek kapják, amelyek kiemelkedő munkát végeznek a szellemi tulajdon védelmében, és fontos szerepet játszanak a magyar innováció előmozdításában. A 2025-ös év díjazottjai: a Music Hungary Szövetség, a Dalfutár című műsor, a Hagyományok Háza, a Mezőgazdasági és Ipari Mikroorganizmusok Nemzeti Gyűjteménye (MIMNG), valamint a Nivelco Ipari Elektronika Zrt.
Zöldebb, okosabb, elérhetőbb: A Xiaomi 2024-es ESG jelentése
A Xiaomi Corporation (a továbbiakban „Xiaomi” vagy „Vállalatcsoport”), a világ egyik vezető fogyasztói elektronikai és okoseszközöket gyártó vállalata, bemutatta hetedik éves környezeti, társadalmi és vállalatirányítási (ESG) jelentését.
Digitális igazság vagy illúzió? – Védekezés a deepfake ellen
Az internetes térben egyre súlyosabb problémát jelent a deepfake technológia térnyerése, amely mesterséges intelligencia segítségével hoz létre megtévesztő képeket, videókat és hanganyagokat. A technológia fejlődésével egyre nehezebb megkülönböztetni a valós és a mesterségesen generált tartalmakat, ami komolyan rontja az online információkba vetett bizalmat.
Tízből kilenc mozilátogató fontosnak tartja a korhatár-jelöléseket
A mozilátogatók többsége elégedett a filmek hazai korhatár-besorolási rendszerével, és úgy véli, ez hatékony eszköze a gyermekek védelmének – derül ki a Nemzeti Filmiroda és a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) közös kutatásából. A felmérésből az is kiderül, hogy a magyarok közel fele nincs tisztában azzal, hogy a korhatár-besorolások csak ajánlások, nem kötelező érvényű előírások.