IT-Outsourcing: új generációs Siemens Workplaces Services
A Siemens IT Solutions and Services (SIS), reagálva az outsourcing-piac gyors változásaira, mostantól új Workplace Management szerviz-portfóliót kínál. A Microsoft Windows 7.0 bevezetéséből új lehetőségek adódnak a felhasználó-specifikus munkahelyek kialakítására.
Legyen szó különféle végkészülékek, operációs rendszerek, biztonsági funkciók, alkalmazások, e-mail rendszerek vagy együttműködést segítő eszközök integrálásáról, a SIS megfelelő koncepcióval rendelkezik a hibrid front-end modellekhez és back-office infrastruktrúra-szolgáltatásokhoz. Ezáltal csökkenthetők a beszerzések és karbantartások ráfordításai, valamint a pc-k, noteszgépek, vagy mobil eszközök támogatásának és gondozásának költségei.
A Workplace Services új generációja a virtualizációval és felhő-számítástechnikával megvalósuló, modern, jövőbe mutató IT-infrastruktúrák felé egyengeti az utat a vállalatok számára. Minden szolgáltatás rendelkezésre áll a számítógépekre és alkalmazásokra, mégpedig akár klasszikus módon, dedikált szolgáltatások formájában, akár pedig virtualizált módon. Ezeket a szolgáltatásokat vagy az ügyfél-vállalat munkahelyi számítógépein, vagy számítóközpont-szolgáltatások keretében lehet nyújtani. Az ügyfél számára az az előny, hogy teljes rugalmasságot élvez a Workplace Services megválasztásában és megvalósításában.
Főleg a kiküldött munkatársakkal, home-office munkahelyekkel, kihelyezett illetve nagy létszámú és több telephelyen dolgozó project-teamekkel működő vállalatok/szervezetek számára előnyösek ezek az új lehetőségek, mert a munkatársak saját végkészülékeiket – PC-ket, noteszgépeket, PDA-kat, iPad-eket vagy okostelefonokat – használhatják. Az új koncepció rugalmassága például menedzselt, szabvány-kompatibilis számítógépek, továbbá menedzseletlen PC-k engedélyezését is lehetővé teszi ezen felhasználói csoportok számára. A készülékeken a konkrét igényektől függően standard alkalmazások és olcsó Linux- vagy Open Source megoldások egyaránt futtathatók.
A Münchener Hypothekenbank eG például így cseréli le teljes desktop és notesz-gépekből álló IT infrasruktúráját, a Microsoft Windows 7.0. operációs rendszerre alapozva. Ehhez az SIS január végéig a pénzintézet 12 telephelyén 450 desktop és 150 notesz-gépet állított át az új technológiára. A Siemens IT-szolgáltató szervezete támogatja az egész “terítést’ (roll-out) – a migráció 2009 októberében, a Microsoft új operációsrendszer-verziójának szabaddá tételével kezdődött. A Münchener Hypothekenbank így az egyik első olyan vállalat, amelynél a szervezet minden szintjén Windows 7.0 működik.
Kapcsolódó cikkek
- Cisco - BMC Software stratégiai szövetség új, integrált felhőszolgáltatási platform létrehozására
- Rendkívüli fizetésemelés a Google-nál
- Újgenerációs hálózatfejlesztési eszközt vezetett be a Magyar Telekom
- GmBH-vá alakul a Siemens IT Solutions and Services (SIS)
- Ipari támadás egy új féreggel
- Érkezik az AirPrint, az Apple iPad, iPhone és iPod touch nyomtatási szolgáltatása
- SUSE Linux a felhőben: óradíjas alapon az Amazon Web Services-től
- Az első Green+ Hospital Németországban
- A Lenovo a Sziget IT-ellátója
- A Siemens munkahelyeket teremt magyarországi zöldberuházással
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A dentsu bemutatta a 2025-ös év 10 fő médiatrendjét
A dentsu globális kreatív-, marketing- és médiaügynökségi hálózat idén 15. alkalommal tette közzé immár hagyományosnak számító elemzését a következő évre várható médiatrendekről. A „The Year of Impact” címet viselő kiadvány, amelynek összeállításában a dentsu médiaügynökségeinek, a Carat, a dentsuX, illetve az iProspect cégek szakemberei vettek részt a világ minden tájáról, tíz fő médiaipari tendenciát azonosít be, amelyek négy átfogó témakör köré csoportosíthatók: (1) a generatív mesterséges intelligencia (AI) valós hatóerővé vált, (2) a történetek egyre kiterjedtebb stratégiai szerepet kapnak, (3) felértékelődik a minőség, illetve (4) a technológia és az alkalmazási szokások eltérően oszlanak meg a különböző régiókban.
Zsákutcába kerülhet az AI a Corvinus kutatása szerint
A nagy nyelvi modellek, mint például a ChatGPT elterjedése valójában egyre csökkenti a nyilvános tudásmegosztást az online kérdezz-felelek platformokon, s ezzel megnehezítheti a jövőbeli modellek képzését – erre jutott a Budapesti Corvinus Egyetem frissen publikált tanulmánya.
Összefogtak a jövőért az ipar, a tudomány és a művészetek képviselői
Járműveink, városaink és közlekedési rendszereink fenntarthatósága olyan integrált megközelítést kíván, amelyben az ipar, a természet- és társadalomtudományok, valamint a művészetek képviselői egymással összefogva keresik a válaszokat a jövő kihívásaira. Ez a gondolat hívta életre a Kognitív Mobilitás 2024 konferenciát, amelyet október 7–8-án tartották a Bosch Budapest Innovációs Kampuszon, a magyarországi Bosch csoport szakmai védnöksége mellett.
A HMS Networks felvásárolja a PEAK-System Technik vállalkozást
A HMS Networks AB (publ) („HMS”), az ipari információs és kommunikációs technológia globális szolgáltatója a mai napon kötelező erejű megállapodást kötött a DOGAWIST-Investment GmbH-val a PEAK-System Technik GmbH („PEAK”) részvények 100%-ának megvásárlásáról. A stabil alapokon álló német ipari kommunikációs szolgáltató PEAK-System cég olyan autóipari kommunikációs technológiák szakértőjének is számít, mint a CAN és a LIN.
A FirstPak az ABB-vel együttműködésben javítja fenntarthatóságát
Az elviteles készételekre szakosodott vendéglátóipari szegmens gyors növekedése miatt keletkező műanyaghulladék problémája mind Kínában, mind világszerte sürgősen szükségessé teszi az egyszer használatos műanyag felhasználásának csökkentését a szén-dioxid-csúcs és a karbonsemlegességi célok elérése, valamint a fenntartható fejlődés felgyorsítása érdekében. Kínában a problémát olyan szabályozás bevezetésével tervezik kezelni, amely 2025-re betiltja az egyszer használatos műanyag használatát.