2D-ből 3D-t csinál az új Toshiba LCD képernyő
A japán Nikkei Electronics beszámolója alapján a Toshiba képernyője a gradiens index (GRIN) lencse technológián alapul. Mégpedig oly módon, hogy a képmegjelenítő LCD panel elé helyezett második panel játssza a GRIN lencse szerepét, ha pedig ki van kapcsolva, úgy a képernyőn csak hagyományos 2D kép látható. A második panelt emellett részlegesen is be lehet kapcsolni, ilyenkor pedig lehetséges a 2D kép egyes részleteinek 3D kiemelése is. A 12 colos képernyő 9 nézőponttal rendelkezik és 466 x 350 képpontos 3D, illetve 1400 x 1050 képpontos 2D képeket tud megjeleníteni.
A képernyőn speciális szemüveg nélkül is láthatóak a 3D képek. Mivel prototípusról van szó, a lehetséges forgalmazásról egyelőre nincs információ. Mindenesetre a technológián van még mit csiszolni, a 2D és 3D megjelenítések közötti gyors képváltás például egyelőre csak egy harmadik panel közbeiktatásával lehetséges.
Kapcsolódó cikkek
- Sokoldalú LED-es megoldású kijelzők az LG-től
- Olcsó 3D monitor az Acertől
- Újabb dizájnos 3D monitor, ezúttal a Philips műhelyéből
- 3D LightBoost és 120 Hz - ASUS VG278H 3D képernyő
- Az LG teljes körű 3D termékpalettája az IFA kiállításon
- Az Apple bemutatta a világ első Thunderbolt kijelzőjét
- Toshiba Qosmio F750 3D - szemüveg nélkül 3D
- 3D otthon és az irodában
- Itthon is kapható az LG szuper ledes monitorcsaládja
- Szemüveg nélkül nézhető 3D-s televízió jelenik meg
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az ASUSTOR NAS-eszközök segítenek felkészülni az AI jövőjére
A mesterséges intelligencia korszakának rohamos fejlődésével párhuzamosan a tárolási technológia is fejlődött, a felhőalapú tárolás és a biztonsági mentés az AI-alkalmazások alapvető elemévé vált. Hogy megfeleljen az exponenciális adatnövekedés kihívásainak, az ASUSTOR bemutatta a Lockerstor Gen3 sorozatot, a KKVK igényeihez tervezett professzionális felhőalapú NAS-t. Kiváló multitasking teljesítményével, nagy sebességű hálózatával, gazdag funkcionalitásával és rugalmas bővíthetőségével ideális választást jelent a vállalati AI továbbfejlesztéséhez.
Már megvásárolható a Thermaltake új toronyháza
A Thermaltake, a prémium PC-hardvermegoldások vezető márkája bejelentette a CTE E550 TG közepes kialakítású toronyház megjelenését. A CTE E550 TG három edzett üveglappal rendelkezik, melyek teljes betekintést nyújtanak builded bemutatásához. Ezenkívül támogatja a legújabb rejtett csatlakozós alaplapokat és háromirányú GPU-elrendezési lehetőséget kínál, zökkenőmentesen ötvözve az esztétikát a széleskörű kompatibilitással. A fekete, Snow, Gravel Sand és Matcha Green színben kapható CTE E550 TG lehetővé teszi, hogy a tökéletes színt válaszd PC-konfigurációidhoz.
A SecuPilot hasznos információkkal segíti az IT-szakembereket
A SecuPilot használható betekintést nyújt, hogy az informatikai szakemberek minden eddiginél gyorsabban reagálhassanak a biztonsági fenyegetésekre.
5 módszer, amivel kimaxolhatod a gamer laptopodban rejlő lehetőségeket
Statisztikák szerint globálisan a videojátékosok mintegy 36 százaléka játszott laptopról vagy desktopról 2024 második negyedévében. A gaming laptopokat alapvetően nagy teljesítményű játékra tervezték, ám sokoldalúságuk miatt számos egyéb célra is használhatók. Így, ha jelenleg csak a legújabb játékok futtatására használod a gamer laptopod, előfordulhat, hogy kiaknázatlan lehetőségek rejlenek az eszközödben.
Gamer ajándékötletek a karácsonyfa alá
Az idei ünnepi szezonban a Philips Evnia bemutatja prémium gamer monitor-kínálatát a legmodernebb OLED-kijelzőktől a nagy teljesítményű gaming megoldásokig.