Automatikus Portarendszert fejleszt az Alvicom
Az Új Magyarország program támogatásával fejleszt automatikus portarendszert az Alvicom Kft. Az Alvicom Automatikus Portarendszer elnevezésű alkalmazás fejlesztésének célja egy minimális emberi beavatkozást igénylő integrált portarendszer megvalósítása.
A portarendszer lehetővé fogja tenni teherszállító járművek be- és kiléptetését, valamint alapanyagok beléptetését és továbbfejlesztve akár termékek elszállítását is. A portán való áthaladás automatikus, vagy csak minimális emberi beavatkozást igénylő folyamat lesz, amely során a keletkező információkat a rendszer automatikusan továbbítja a működtető egyéb rendszerei felé. Ilyen rendszer lehet egy vállalatirányítási rendszer (SAP) vagy egy gyár gyártásirányítási rendszere. A folyamatnak illetve a kialakítandó rendszernek része lesz a beszállítói oldalon elhelyezett modul, amely adott szállítmányok adminisztrációjával, indítási időpontjaik regisztrálásával pontosabb beszállítói nyomon követést tesz majd lehetővé.
„Az Alvicom Kft. évtizedes tapasztalattal rendelkezik gyártásirányítási rendszerek fejlesztésében, mely tevékenységünk legjelentősebb képviselője a Xella Magyarország falazóelem gyárában a termelési folyamatok teljes körű automatizálása. Társaságunk számára potenciális kitörési pontot jelent a felhalmozódott tapasztalatok más gyáraknál való hasznosítása, illetve az elkészült irányítási rendszerek költséghatékony testre szabása. Az automatizált termelésirányítási rendszer kifejlesztése jelentős kutatás-fejlesztési ráfordítást igényel, azonban az elkészült rendszer testre szabása már hatékonyan megtehető, ezzel növelhető társaságunk ipari automatizálási üzletágának jövedelmezősége” - jelentette ki Lakatos Attila, az Alvicom Kft. vezető munkatársa. Mint elmondta, a rendszer kifejlesztése nagy volumenű befektetést kíván az Alvicom Kft-től, ám az uniós támogatás segítségével megvalósuló projekt tovább erősítheti jelenlegi pozíciójukat a gyártási rendszerek piacán.
Az Alvicom Kft. az ipari fejlesztések terén számos technológiát dolgozott ki a PC alapú termelést segítő, irányító és monitorozó rendszerek ipari környezetben való hatékony és megbízható alkalmazására. Ide értendő az alacsony szintű nagy biztonságú PLC-s vezérlésekhez való kapcsolódás, az ipari környezetben alkalmazható szoftver és hardver technológiák kidolgozása illetve alkalmazása, a magas integráltságú vállalatirányítási rendszerek kiszolgálása, de akár az alacsony képzettségű munkások számára használható szoftverek kidolgozása is.
„Az Alvicom Automatikus Portarendszer fő újdonságtartalma az integrációban rejlik. Egyetlen rendszerbe kívánjuk integrálni a porta összes lehetséges modulját, ideértve a beléptetéshez elengedhetetlenül szükséges mérlegelést, sorompókat, jelzőlámpákat, érzékelő hurkokat, rendszámfelismerő kamerarendszert, megfigyelő kamerákat, de ide tartoznak az esetleges kártyaleolvasók is. Az integráció egyik legfontosabb része az esetleges vállalatirányítási és termelésirányítási rendszerhez való illeszthetőség kialakítása. Ehhez létrehozunk egy, a portarendszer és a vállalatirányítási rendszer között kapcsolatot biztosító szoftver-komponenst is. A rendszer erőssége az lesz, hogy a szoftver modulokat úgy valósítjuk meg, hogy azok a lehető legnagyobb mértékben elő legyenek készítve az adott megrendelő igényeihez való testre szabásra - magyarázta Lakatos Attila.
A projekt céljaként kitűzött portarendszer elsődleges piaca a nagy nyersanyagigényű és késztermékforgalmú termelővállalatok. Ezeknél a vállalatoknál kiemelt fontossággal bír a nyersanyagok gyors és költséghatékony beszállítása és a késztermékek elszállítása. Ilyen vállalatok például a nagy építőipari és nehézipari gyárak, valamint részben az erőművek.
Kapcsolódó cikkek
- Microsoft Dynamics CRM Online
- Agrár vállalkozásoknak fejleszt informatikai rendszert a Humansoft
- Válaszok a válságra: pozícióvédelem, ügyfélvesztés-minimalizálás
- Kulcs- Készlet és Számla Next - Az ügyvitel jövője
- IFS-Centric vegyes vállalat ERP megoldások fejlesztésére
- Elektronikus hitelesítést biztosító bővítmény SBO számlázó rendszerekhez
- Tanulj szerepjáték közben vállalatirányítást!
- Egy nap alatt SAP vállalatirányítási rendszer kkv-knak
- Valóban segítenek az ügyviteli rendszerek
- Univerzális interfész a vállalati informatikában
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Hibrid mozdonyok a fenntartható vasút szolgálatában
A svájci központú Müller Technologie az ABB vontatási berendezéseit alkalmazza a régi dízelmozdonyok hibrid és felsővezetékes üzemmódra történő átalakítására. Az ABB technológiájának köszönhetően a mozdonyok három különböző hajtásmódot kínálnak, amely nagyobb rugalmasságot és hosszabb élettartamot biztosít, hogy megfeleljenek a környezetvédelmi előírásoknak. A nulla károsanyag-kibocsátású üzemmód különösen előnyös lesz munkaterületeken és alagutakban.
15 év Budapest szolgálatában: Díjat nyert a We Love Budapest csapata
A We Love Budapest szerkesztősége a Csengery Antal-díjat kapta Budapest sokszínűségének, kulturális életének, gasztronómiájának és rejtett értékeinek független és hiteles bemutatásáért, valamint a példaértékű lokálpatriotizmusáért.
Fenntarthatóság a gyakorlatban: A Zyxel Group a világ elitjében
A Zyxel Networks, a biztonságos, mesterséges intelligenciával támogatott felhőalapú hálózati megoldások vezető szereplője bejelentette, hogy a Zyxel Group ismét kiemelkedett a fenntarthatóság iránti elkötelezettségével az S&P Global Sustainability Yearbook 2025-ben. A vállalat a világ több mint 7690 cége közül az iparágának legjobb 5%-ába tartozik, így továbbra is megerősíti elköteleződését a fenntartható gyakorlatok iránt.
Hidrogén- és e-üzemanyagok tanúsítása új megoldással
A Schneider Electric és az Atmen együttműködésének köszönhetően a hidrogén- és e-üzemanyagok gyártói gyorsabban és egyszerűbben juthatnak hozzá a zöld tanúsítványokhoz. A két vállalat közösen egy szabványosított megoldást dolgoz ki a PtX iparágak fenntarthatósági követelményeinek teljesítése érdekében.
Női példaképek a digitális gazdaságban
Harmadik alkalommal díjazták a 40 év feletti női példaképeket a digitális gazdaság területén, a pályázatot az IVSZ – Digitális Vállalkozások Szövetsége és a Women in Technology Hungary Egyesület (WiTH) hirdette meg. A díjra gazdasági társaságok és különböző szervezetek jelölték azokat a női kollégáikat, akik kiemelkedő eredményeikkel és munkásságukkal hozzájárulnak a digitális gazdaság és technológia fejlődéséhez. Ezzel nemcsak az ő tevékenységüket ismerik el, hanem azt is, hogy példaképként szolgálhatnak a fiatalabb generáció számára, és bemutathatják a 40 év feletti női munkavállalók értékeit és lehetőségeit. Az "Inspiráló női vezetők" kategóriában Rakó Ágnes, a KPMG tanácsadási üzletágának társvezetője nyerte el a díjat.