Mérsékelte az IT-szektorra vonatkozó pozitív előrejelzését a Gartner
A társaság korábban 5,3 százalékos gyarapodást jósolt az ágazatnak 2010-re, a görög pénzügyi válság és annak egész Európát érintő következményei azonban most arra késztették a céget, hogy lefelé módosítsa prognózisát. A deficit ellen küzdő európai államok nyilvánvalóan igyekeznek majd visszafogni informatikai beruházásaikat, ez pedig a magánszektorra is kihat. Másrészt az euróval szembeni erős dollár szintén nem tesz jót a piaci keresletnek, hiszen így drágulnak a termékek az öreg kontinensen. Az egyetlen szegmens, amely ezt nem fogja megsínyleni, az a hardverpiac, itt ugyanis a Gartner szerint 9,1 százalékos növekedés várható 2010-ben. Ami egyébként elvárható is, hiszen tavaly meg ez a terület esett vissza a leglátványosabban, 12,9 százalékkal. A részágazat motorja egyrészt a noteszgépek és netbook-ok iránti folyamatosan bővülő kereslet, másrészt pedig az új Windows 7 operációs rendszer. A szoftverekkel és szolgáltatásokkal kapcsolatban viszont már visszafogottabban, 3 százalék körül fog nőni a kereslet az idén, azaz a közületek, cégek és persze a magánszemélyek itt igyekeznek inkább visszafogni költekezéseiket.
A Gartner kutatói úgy látják, hogy az állami takarékosság időszaka még vagy öt évig eltarthat Európában. A kutatók véleménye szerint az Uniónak és a tagállamoknak hatékony ösztönző politikát kell folytatniuk az informatikai beruházások terén, hogy ez idő alatt ne taszítsák stagnálásba, netán válságba az ágazatot, akár helyi szinten, akár nemzetközileg.
Kapcsolódó cikkek
- Mindent egy helyen a vállalati informatikáról
- Dell: növekedést vár az idén az it-vezetők többsége
- A személyiszámítógép-eladások növekvő hányada táblagép
- Gartner: a vártnál jobban nőnek az it-kiadások az idén
- 2011 már a növekedés éve lehet az IKT szektorban
- Rekordév lesz az idei a félvezetőipar számára
- A vártnál kevesebb PC-értékesítés
- Tudatosabban költenek a cégek informatikára
- A vártnál kevésbé bővült a globális számítógéppiac
- HP: lassan tér magához a számítógép-piac
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Hogyan alakítja át az AI és az automatizáció az értékesítési folyamatokat?
Az AI és az automatizált megoldások lehetővé teszik a vállalatok számára, hogy gyorsan és hatékonyan reagáljanak az ügyfelek igényeire, és adatvezérelt döntéseket hozzanak. Azonban a személyes kapcsolatok, a bizalom és az empatikus ügyfélkezelés továbbra is kulcsfontosságú szerepet játszik abban, hogy a vállalatok kiemelkedjenek a versenytársak közül. Hogyan ötvözhetik a cégek a technológiai innovációkat és az emberi interakciókat, hogy új szintre emeljék a vásárlói élményt?
A ChatGPT kinyírja a keresőoptimalizálást?
A mesterséges intelligencia és a nyelvi modellek, mint például a ChatGPT, az elmúlt években robbanásszerűen terjedtek el, és mind a felhasználók, mind a vállalkozások számára új kihívásokat jelentenek. A ChatGPT jelenlegi, körülbelül 200 milliós felhasználói bázisa ugyan elenyésző a Google vagy a Google által bevezetett Gemini 4,3 milliárd felhasználójához képest – ami a Föld lakosságának közel fele –, azonban ez a szám rövid idő alatt nőtt ekkorára, ami komoly kérdéseket vet fel a vállalatok számára.
Egyre magasabb szintekre tör az IT
Backoffice-ból stratégiai területté vált az IT a cégek életében, hiszen ma már nemcsak a rendszerek működését, de egy cég fejlődését, stratégiai irányvonalait is erőteljesen meghatározhatja – véli a K&H IT vezetője. Ehhez igazodva az IT kiadások is egyre tetemesebb részét teszik ki a működési költségeknek – elérve akár a 70 százalékot is. Különösen igaz ez a bankokra, ahol az innovatív informatikai megoldások már a pénzügyi tranzakciók részét képezik.
Íme a legvilágpiacképesebb magyar e-kereskedők
Első alkalommal adták át a HungarEcomm Stars Díjat, Magyarország legkiemelkedőbb, világpiacon is versenyképes e-kereskedelmi vállalkozásainak.
A PwC megvette a GKID-t
A GKID megállapodást kötött a PwC-vel, melynek értelmében a PricewaterhouseCoopers Magyarország Kft. 100%-os tulajdonrészt szerzett a GKID Research & Consulting Kft-ben. Ezzel a PwC tanácsadási üzletága digitális kereskedelmi, csomaglogisztikai, médiapiaci valamint adatszolgáltatási és piackutatási kompetenciával is bővül.