Imagine Cup: A golyóbis legnagyobb technológiai diákversenyének világdöntője Varsóban
Idén Varsóban rendezik a 2010-es világverseny döntőjét július 3-8. között.
A ma ifjú géniuszai számára a technológia olyan eszközöket kínál, melyekkel valóra válthatják világmegváltó vízióikat - ez a gondolat inspirálta a Microsoftot az Imagine Cup létrehozásában.
A megmérettetés komoly lehetőség a valódi tehetségek számára, hiszen a Microsoft a verseny által esélyt szeretne adni, hogy valóra válthassák álmaikat, kamatoztassák tehetségüket, hódolhassanak szenvedélyüknek, valamint, hogy inspirációjukat kemény munkával ötvözve megalkossák a jövő szoftvereit, melyek akár egy virágzó új iparággá válhatnak.
Az Interaktív Oktatási Portál a héten folyamatosan beszámol a világdöntőről, ahol 69 ország 400, 25 év alatti diákja vesz részt a végső megmérettetésen.
Kapcsolódó cikkek
- Mobil Weekend: Ismét három napos verseny mobilfejlesztőknek
- Ingyen fejlesztőeszközök a Microsofttól az egri főiskola informatikus hallgatóinak
- Közös Nokia és Microsoft fejlesztői laboratórium nyílik
- Ingyenes Windows Server-szakkönyv a Microsofttól
- Kétnapos programozóbajnokság kezdődött Debrecenben
- Lemaradtál a tavaszi Kódpárbajról? Itt a Kódpárbaj 4!
- Megvannak a jövő honlapépítői, honlaptervezői és informatikai újságírói!
- Egyedi ötletekre fókuszál a WTW – 24 órás programozói verseny
- Szakmák Európa-bajnoksága - magyar siker
- Nemzetközivé vált a 24 órás hackerverseny
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Megjön-e időben a karácsonyi ajándék?
A logisztikai cégek és az őket támogató ügyfélszolgálatok az év legsűrűbb napjaira készülnek. A következő hónapokban az év elejéhez képest többszörösére ugrik a megrendelések és ezzel együtt az ügyfélmegkeresések száma is. Hogyan lehet minderre felkészülni és hogyan segíthet az élsport példája abban, hogy egyetlen ügyfél se maradjon elégedetlen? Erről szól a Konecta nyilvános üzleti reggelije.
Valóban csak az elektromos autókon múlna a fenntartható közlekedés?
Stabilizálódni látszik a cégautóflotta-piac, az új autók beérkezése újra a régi ütemben zajlik, a folyamatosan emelkedő bérleti díjak azonban továbbra is kihívást jelentenek a cégeknek. Ennek ellenére a vállalatok is nyitnak az adott esetben drágább elektromos autók felé, de a céges flotta összeállítását még mindig a státusz és a pozíció határozza meg a valós használati igények helyett.
Kiderült, hol helyezkednének el leginkább az egyetemi hallgatók
A mérnöki és technológiai iparágban helyezkedne el legszívesebben az egyetemi hallgatók többsége a diploma megszerzése után, derült ki az 56. Műegyetemi Állásbörze szervezői által készített kutatásból. A válaszadók háromnegyede főként nemzetközi cégeknél dolgozna, de a kitöltők közel fele a magánszektort is megjelölte ebben a kérdéskörben. A felmérésből az is kirajzolódott, hogy melyek a legnépszerűbb cégek a jövő munkavállalói számára.
Egyre több cég fektet generatív mesterséges intelligenciába
A generatív mesterséges intelligencia bevezetése fordulóponthoz érkezett: a cégek kétharmada invesztál többet a technológiába. A megnövekedett befektetések és lelkesedés ellenére az adatok és a kockázatok továbbra is a skálázást akadályozó fő kihívások, a FOMO hatás kezd elmúlni és egyre többen támasztják alá konkrét mérésekkel a technológia által teremtett értéket – derül ki a Deloitte új felméréséből.
Autószerelés: a Széchenyi-egyetem oktatója készítette fel a szakmák világbajnokságán kiválósági díjat nyert fiatalt
Őri Péter, a Széchenyi István Egyetem munkatársa készítette fel a világ legjobb fiatal szakembereinek versenyén, a WorldSkills szakmai világbajnokságon autószerelésben kiválósági érmet nyert Tánczos Bencét, a győri Lukács-iskola tanulóját. Ebben segítségére volt a verseny korábbi magyar indulója is, aki ma már az egyetem járműmérnök-hallgatója.